Zielona Polska Ekoprzewodnik po Polsce Carta Blanca

Rodzaj produktu: przewodnik
Producent: Carta Blanca
Język: polski
Data wydania: 2011
Kategoria
Europa / Polska / Polska
Menu / Przewodniki
Oceń, napisz recenzję
Ocena:

Napisz recenzję >>

Produkt niedostępny

Cena: 26,90 

29,90 zł

Dostępność produktu w księgarni ArtTravel.pl:
- Kraków: niedostępny
- Łódź: niedostępny
- Warszawa: niedostępny
- Gdańsk: niedostępny

Opis

Przewodnik „Zielona Polska” prowadzi przez miejsca, do których nie dociera wielkomiejski zgiełk i chaos. Malownicze doliny rzeczne, dzikie lasy, rozległe bagna to wymarzone przestrzenie na wakacje dla wszystkich spragnionych odpoczynku, harmonii i bliskiego kontaktu z naturą.
Przewodnik prezentuje 27 regionów, które są szczególnie warte odwiedzenia. Podążając jego szlakami, można zobaczyć zaskakujące dwumetrowe paprocie i najwyższe klify w Wolińskim Parku Narodowym,dotknąć mięsożernych rosiczek i powąchać kwitnące storczyki na Polesiu,usłyszeć wielotysięczne stada gęsi i żurawi w ujściu Warty i wspiąć się na „suwalską Fudżijamę”.
Opis każdego regionu zawiera mapkę, wiadomości fizycznogeograficzne, mnóstwo praktycznych informacji m.in. na temat noclegów,a także przepisy w zakresie ochrony przyrody obowiązujące na danym obszarze.
Tym, co wyróżnia „Zieloną Polskę” spośród innych publikacji, jest inspirujące podejście autorów do ochrony przyrody. Książka prezentuje podstawy ekologicznego savoir-vivre’u– uczy, jak obcować z przyrodą, nie szkodząc jej. Radzi, jak zorganizować biwaki leśną toaletę, rozpalić bezpiecznie ognisko i podróżować z jak najmniejszą szkodą dla środowiska.
Przewodnik propozycja dla przyjaciół przyrody –pragnących słyszeć szum potoku i śpiew ptaków, a nie chrzęst puszki pod butem.

Informacje dodatkowe

Rodzaj produktu przewodnik
Wydawca Carta Blanca
Autor Praca zbiorowa
Rodzaj przewodnika ilustrowany
Język polski
Data wydania 2011
Oprawa miękka
Ilość stron 240
Wymiary / mm 123 x 197
EAN 9788361444961
ISBN 978-83-61444-96-1

Napisz recenzję

Oceniasz: Zielona Polska Ekoprzewodnik po Polsce Carta Blanca

Jak oceniasz ten produkt? *

  Słaby Dobry Bardzo dobry Świetny Wybitny
Oceń produkt