Żeglowanie Album Pascal

Rodzaj produktu: album
Producent: Pascal
Język: polski
Data wydania: 2008
Kategoria
Moje hobby / Żeglarstwo
Menu / Albumy
Oceń, napisz recenzję
Ocena:

Napisz recenzję >>

Produkt niedostępny

Cena: 40,90 

49,90 zł

Dostępność produktu w księgarni ArtTravel.pl:
- Kraków: niedostępny
- Łódź: niedostępny
- Warszawa: niedostępny
- Gdańsk: niedostępny

Opis

Dodatkowy rabat -20% przy zakupie przewodnika

"Żeglowanie" to album dokumentujący odwieczne marzenia o dalekich i nieznanych lądach, do których zmierzają sunące po spokojnym morzu smukłe żaglowce, które czasem mocują się z nadąsanymi lub złowrogimi falami i ryczącym wiatrem. To album przywodzący na myśl białe żagle na horyzoncie, kołysanie się pokładu pod stopami, kobiety o obfitych kształtach i  kiepskiej reputacji, rozpalające ogień pożądania u stęsknionych marynarzy, i whisky laną w podłych portowych knajpach. To album, który wyzwala w czytelniku tęsknotę za przygodą i odpoczynkiem w cichej przystani.

"Żeglowanie" wspomina czasy żaglowców handlowych i wojennych, kiedy to morze było miejscem dla przeklętych, oznaczało niebezpieczeństwo, głód, pragnienie, śmierć, jak też pełne wdzięku i harmonii żaglowce dla szlachetnie urodzonych. Prezentuje na pięknych zdjęciach współczesne statki żaglowe z kilkoma masztami, wielkie jachty wycieczkowe, luksusowe, wyścigowe... Amerigo Vespucci zawija do portu w Marsylii, przyciągając za sobą zachwycone tłumy. Maltese Falcon, najnowocześniejszy, najnowszy i najbardziej majestatyczny z luksusowych jachtów, zwodowany w La Spezia, jest tak wielki, że zatoka wygląda przy nim jak sadzawka. Dziób Alinghi wysuwa się przed Emirates TNZ z Nowej Zelandii w czasie America’s Cup 2007. Dzięki albumowi "Żeglowanie" czytelnik pozna historie i współczesność żeglarstwa. Zobaczy młodzież uczącą się sztuki żeglarskiej, spokojne żeglowanie przy lekkiej bryzie, grzmot fal i ryk morza zalewającego pokład i ludzi, wspinanie się na top masztu stawianie żagli, zasłużony odpoczynek o zachodzie słońca w rajskiej zatoce, walkę jachtów w czasie wyścigów i rywalizację żeglarzy podczas słynnych regat. Zachwyci się harmonią  linii najpiękniejszych statków żaglowych.

"Żeglowanie" to nowy tytuł w serii zwanej nieformalnie "Cube", wyróżniającej się oryginalną formą (format: 16x16 cm). To doskonały prezent nie tylko dla miłośników morza...

Spis treści:

Wstęp ... 20
Panie morza ... 34
Ustalanie kursu ... 194
Ryk morza ... 244
Pokonując fale ... 312
Tylko zwycięzcy ... 450
Jachty wielokadłubowe ... 562
Zachwycające żaglowce ... 640
Biografie, indeks, autorzy fotografii ... 728

Informacje dodatkowe

Rodzaj produktu album
Wydawca Pascal
Autor Praca zbiorowa
Język polski
Data wydania 2008
Oprawa twarda
Ilość stron 736
Wymiary / mm 160 x 160
EAN 9788375135145
ISBN 978-83-7513-514-5

Napisz recenzję

Oceniasz: Żeglowanie Album Pascal

Jak oceniasz ten produkt? *

  Słaby Dobry Bardzo dobry Świetny Wybitny
Oceń produkt