Zakopane i Tatry Seria na weekend przewodnik

Rodzaj produktu: przewodnik
Producent: Pascal
Język: polski
Data wydania: 2010
Kategoria
Europa / Polska / Miasta / Zakopane
Menu / Przewodniki
Oceń, napisz recenzję
Ocena:

Napisz recenzję >>

Produkt niedostępny

Cena: 28,99 

34,90 zł

Dostępność produktu w księgarni ArtTravel.pl:
- Łódź: niedostępny

Opis

Zakopanego i Tatr nie trzeba reklamować. Najwyższy masyw górskiej Słowacji, jedyne „prawdziwe” góry w nizinnej Polsce i jedyne o charakterze alpejskim między Alpami a Kaukazem… Wszystkie atrakcje typowe dla najwyższych obszarów górskich, z wyjątkiem lodowców, skoncentrowane są tutaj na powierzchni 790 km2. Dla porównania, Alpy liczą 175 tys. km2, a Himalaje aż 650 tys. km2. Magnesem przyciągającym wędrowców w Tatry od przeszło 150 lat jest oryginalna kultura górali, nie tylko podhalańskich, ale także tych ze Spisza, Liptowa i Orawy. Zwłaszcza że – w przeciwieństwie do większości regionów kraju – nie chodzi tylko o skanseny i zakurzone gablotki w muzeach, ale żywych ludzi ze swoją gwarą, muzyką, mentalnością i zwyczajami.

"Zakopane i Tatry  na weekend" zostały napisane z myślą o Tobie turysto, wczasowiczu czy wędrowcu, który niecierpliwie czekasz na urlop lub weekend.

Ten przewodnik spełni Twoje oczekiwania i oczekiwania wszystkich innych zajętych i zapracowanych współczesnych ludzi, gdyż pokazuje, jak interesująco spędzić wolne od pracy dni. Z nim żaden weekend, nawet deszczowy i zimny, nie będzie nudny.

Przewodnik jest lekki i - dzięki spirali oraz skrzydełkom mogącym pełnić rolę zakładek - poręczny. Łatwo zapakować go do torby lub walizki. Z przyjemnością się go też z tej torby lub walizki wyjmuje. "Weekend" może się podobać: czarna, dynamiczna okładka, strony z kolorowymi marginesami, ramkami, wyróżnieniami oraz pięknymi zdjęciami i barwnymi mapkami.

Największym atutem przewodnika jest jednak jego koncepcja - podział na starannie zaplanowane dwudniowe trasy, prowadzące do najciekawszych miejsc opisywanego regionu: zabytków, rezerwatów przyrody, szlaków pieszych, rowerowych i kajakowych. Dzięki temu wystarczy wskoczyć w samochód, wybrać trasę ze spisu treści i zanurzyć się w przyjemności, jakie oferuje czas wolny. O resztę zadba przewodnik.

Istotną zaletą "weekendu" jest też czytelny układ informacji. Trasy opisane w przewodniku są wyszczególnione na poglądowej mapce na wewnętrznej okładce. Każdy rozdział składa się z ogólnego opisu trasy, barwnej mapki, czasu i planu zwiedzania na każdy dzień oraz opisów poszczególnych "punktów programu". Opisy tworzą informacje historyczne lub przyrodnicze oraz praktyczne (godziny otwarcia, dane teleadresowe), jak też barwne zdjęcia. Przy każdym obiekcie podano przybliżony czas zwiedzania. Miejsca, szczególnie ciekawe lub charakterystyczne, wyróżniono piktogramami. Kolorowe ramki zawierają dygresje historyczne, kulturalne, legendy i anegdoty. Każdą trasę zamykają informacje dotyczące noclegów, gastronomii, rozrywek, imprez... Z "weekendu" korzysta się łatwo, przyjemnie, bez stresu.  Z "weekendem" spędza się czas na luzie.

Przewodniki na weekend pokazują, że by żyć ciekawie, nie trzeba przepływać przez ocean. Wystarczy wyskoczyć za miedzę. Polska jest ciekawa! 

Spis treści:
Jak korzystać z przewodnika ...4
Od wydawcy ...6
1. Zakopane ...7
2. Okolice Zakopanego ...17
3. Podhale, Spisz i Orawa ...25
4. Z Chołowskiej do Kościeliskiej ...43
5. Czerwone Wierchy ...55
6. Kasprowy Wierch i okolice ...67
7. Orla Perć ...79
8. Z Pięciu Stawów do Gąsienicowej ...94
9. Z Pięciu Stawów do Morskiego Oka ...105
10. Przełęcz pod Chłopkiem ...115
11. Z Morskiego Oka do Szczybrskiego Jeziora ...121
12. Doliną Białej Wody przez Rohatkę do Staroleśnej ...135
13. Doliną Jaworową do Starego Smokowca ...145
14. Ze Zdziaru przez góry do Starego Smokowca ...155
15. Tatry Bielskie ...165
16. Ze Śląskiego Domu do Popradzkiego Stawu ...173
17. Doliny Furkotna i Młynicka ...181
18. Doliną Mięguszowiecką do Hlińskiej i Koprowej ...189
19. Doliną Raczkową na grań Otargańców ...197
20. Doliną Jamnicką na Jarząbczy i Bystrą ...203
21. Rohacze ...211
22. Doliną Rohacką i Smutną do Doliny Żarskiej ...221
23.Wokół Osobitej ...229
Indeks ...238

Informacje dodatkowe

Kod 9788375135121
Rodzaj produktu przewodnik
Wydawca Pascal
Autor Marek Grocholski, Paweł Grocholski
Seria Na weekend
Rodzaj przewodnika ilustrowany
Język polski
Zakres Polska małopolskie
Data wydania 2010
Oprawa miękka, spirala
Ilość stron 240
ISBN 978-83-7513-512-1
EAN 9788375135121

Napisz recenzję

Oceniasz: Zakopane i Tatry Seria na weekend przewodnik

Jak oceniasz ten produkt? *

  Słaby Dobry Bardzo dobry Świetny Wybitny
Oceń produkt