Zabrałam brata dookoła świata. Ameryka Łacińska, literatura podróżnicza, Bezdroża
  • Zabrałam brata dookoła świata. Ameryka Łacińska, literatura podróżnicza, Bezdroża

Zabrałam brata dookoła świata. Ameryka Łacińska

Rodzaj produktu: literatura podróżnicza
Producent: Bezdroża
Język: polski
Data wydania: 03-04-2017
Kategoria
Ameryka Pd / Ekwador
Ameryka Pd / Kolumbia
Ameryka Pn / Belize
Ameryka Pn / Honduras
Ameryka Pn / Kuba
Ameryka Pn / Meksyk
Ameryka Pn / Nikaragua
Ameryka Pn / Salwador
Menu / Literatura podróżnicza
Oceń, napisz recenzję
Ocena:

Cena: 27,99 

39,90 zł

Wysyłka do 24h
Dostępność produktu w księgarni ArtTravel.pl:
- Łódź: dostępne "od ręki"
- Poznań: niedostępny
Dostawa zamówienia:
- Odbiór w księgarni ArtTravel
0,00 zł
- Punkty Poczta. Żabka. Orlen. Ruch
8,90 zł
- Paczkomaty 24/7
9,90 zł
- Polecona. Poczta Polska
5,90 zł
- Kurier 48. Poczta Polska
10,90 zł
- Express. Kurier DPD
12,90 zł

Opis

Zobacz więcej

Zabrałam brata dookoła świata...
to niezwykła opowieść o prawdziwym życiu i o tym, co w nim ważne, piękne, trudne, zaskakujące. To opowieść o drzemiącej w każdym sile sprawczej, którą wystarczy uruchomić, aby osiągnąć wielkie cele.
Nikt jednak nie może zrobić tego za kogoś...

W książce podpowiadamy jak zainicjować ten proces i rozpocząć przygodę życia. Na przykładzie naszej rodzinnej eskapady dookoła świata udowadniamy, że realizacja nawet najbardziej szalonych wyzwań jest możliwa. Wyprawę naszego życia planowaliśmy dwa lata. Będąc zwykłymi ludźmi, dzięki sile własnych marzeń dokonaliśmy rzeczy niezwykłej. Podczas rocznej włóczęgi pokonaliśmy 114 tysięcy kilometrów, podróżując z dwójką małych dzieci. Autostopem i chikenbusami przemierzyliśmy cztery kontynenty. Nie korzystaliśmy z hoteli, sypiając w namiotach lub korzystając z gościny napotkanych ludzi. Próbowaliśmy potraw lokalnych kuchni, zawieraliśmy wspaniałe przyjaźnie, przeżywaliśmy chwile wzruszeń i niezapomniane przygody. Uczyliśmy się siebie i świata... Dziś raz jeszcze wyruszamy w tę podróż – tym razem na kartach książki.
Przed nami – i Czytelnikami – pierwszy etap wyprawy: północna część Ameryki Łacińskiej.

  Lusia, Wojtuś, Eliza i Wojciech Łopacińscy

Recenzje ArtTravel.pl

Początkowo to miały być rodzinne wakacje, a skończyło się na rocznej wyprawie dookoła świata, na którą wyruszyła mieszkająca w Toruniu rodzina Łopacińskich: Eliza, Wojciech, Lusia i Wojtek. Niniejsza książka, którą miałam przyjemność przeczytać, dotyczy pierwszego etapu tej niezwykłej podróży i opowiada o przygodach całej rodziny w krajach Ameryki Łacińskiej, a są to: Gwatemala, Belize, Meksyk, Salwador, Honduras, Nikaragua, Kostaryka, Panama, Kuba, Kolumbia i Ekwador. A jakie to były przygody? Bardzo różnorodne i pełne niezapomnianych wrażeń.

Przeczytamy tu o bardziej lub mniej udanych wejściach na wulkany, o zwiedzaniu jaskiń i kąpielach w podziemnym jeziorze i w wodospadzie. Dowiemy się, jak wyglądały zabawy z małym lwiątkiem, nauka surfowania, nurkowanie z rekinami, spotkanie z małpami, atak termitów oraz konsumpcja robaków. Wraz z bohaterami książki odwiedzimy króla Indian, spotkamy się z menonitami, zwiedzimy plantację kawy, fabrykę cygar, święte studnie Majów, oraz Kanał Panamski. Poznamy zwyczaje żółwic składających jaja, staniemy na „środku Ziemi” oraz spotkamy się z Las Damas en blanco (Kobietami w bieli), manifestującymi przeciwko reżimowi.

Do tego wszystkiego dochodzą relacje z jazdy (najczęściej tzw. chicken busami) i z noclegów pod namiotem lub u mieszkańców odwiedzanych krajów (za pośrednictwem couchusrfingu) oraz opisy prezentacji przygotowywanych i prowadzonych przez Lusię i Wojtka, przybliżających uczniom miejscowych szkół Polskę – jej historię i zwyczaje. To wszystko składa się na barwny obraz niecodziennej, obfitującej w nowe doświadczenia i doznania, wyprawy rodziny Łopacińskich. A opowiadają o niej – co ciekawe – wszyscy członkowie tej rodziny. Mamy tu bowiem do czynienia z nietypową, bo czterogłosową narracją. O wspólnych przygodach i doświadczeniach opowiadają mama, tata, syn i córka, zaś ich relacje przeplatają się ze sobą i wzajemnie uzupełniają.

Muszę przyznać, że według mnie taki zabieg to bardzo interesujący i trafiony pomysł – ożywia, ubarwia i uatrakcyjnia narrację, a przy tym daje czytelnikowi możliwość poznania różnych punktów widzenia na opisywane w książce wydarzenia. Mamy okazję przekonać się, jak nieraz w różnorodny, czasem w odmienny sposób odbierane były przez każdą z czterech osób te same sytuacje i miejsca. Dla mnie było to bardzo ciekawe. Sądzę, że dzięki temu, nawet mając jakąś wiedzę na temat krajów Ameryki Łacińskiej, można na nowo je poznać i odkryć, patrząc na nie oczami innych osób, będących w dodatku w różnym wieku.

Na uwagę zasługuje również forma książki. Zamieszczona w niej opowieść podzielona została na rozdziały, z których każdy dotyczy innego kraju i poprzedzony jest króciutkim wstępem, zawierającym mapkę oraz informacje „w pigułce” na temat poszczególnych krajów Ameryki Łacińskiej.

Do zalet tej publikacji zaliczyłabym także dużą ilość kolorowych, ciekawych fotografii, które ilustrują opowieść rodziny Łopacińskich. Przyznam szczerze, że oglądałam je z taką samą przyjemnością, z jaką czytałam relację z tej podróży.

Książka „Zabrałam brata dookoła świata” pozwala czytelnikom poznać z różnych stron opisywane w niej kraje, ale nie tylko. Uświadamia ona, że mając chęci i determinację, można pokonać wiele przeszkód stojących na drodze do postawionych sobie celów. Przypomina, jakie wartości są ważne w życiu. Opowiada o ludzkiej życzliwości, bezinteresowności, marzeniach. Pomaga docenić to, co się ma. Uczy otwartości i tolerancji.

Dla Elizy, Wojciecha, Lusi i Wojtka Łopacińskich podjęta przez nich podróż była wspaniałą przygodą oraz okazją do poznania innych ludzi, a także samych siebie. Teraz Wy macie szansę, by poznać ich bliżej i przeżyć wraz z nimi wielką przygodę. Wystarczy sięgnąć po książkę „Zabrałam brata dookoła świata”. Szczerze zachęcam do tego Was wszystkich, ja zaś mam nadzieję, że będę miała okazję przeczytać o kolejnych przygodach tej sympatycznej rodzinki i dalszych etapach jej podróży.

Dorota Pansewicz

Informacje dodatkowe

Rodzaj produktu literatura podróżnicza
Wydawca Bezdroża
Autor Lusia oraz Wojtuś, Eliza i Wojciech Łopacińscy
Język polski
Data wydania 03-04-2017
Oprawa miękka
Ilość stron 334
Wymiary / mm 160x215
Wysokość / mm 17
Waga / gr 438
EAN 9788328334489
ISBN 978-83-283-3448-9
Indeks producenta 9788328334489

Recenzje i oceny Klientów

Polecam (Jano)
Oceń produkt
dobrze sie czyta (14.07.2017)

Napisz recenzję

Oceniasz: Zabrałam brata dookoła świata. Ameryka Łacińska

Jak oceniasz ten produkt? *

  Słaby Dobry Bardzo dobry Świetny Wybitny
Oceń produkt