Za dużo słońca Toskanii Pascal

Rodzaj produktu: literatura podróżnicza
Producent: Pascal
Język: polski
Data wydania: 2010
Kategoria
Menu / Literatura podróżnicza
Menu / Moje hobby / Podróże
Oceń, napisz recenzję
Ocena:

Napisz recenzję >>

Produkt niedostępny

Cena: 26,99 

32,00 zł

Dostępność produktu w księgarni ArtTravel.pl:
- Łódź: niedostępny

Opis

Ostatnie lata przyniosły prawdziwy potop książek o Toskanii - relacji z pierwszej ręki o Amerykanach, którzy usiłują zachować się we Włoszech po amerykańsku i odbijają się od kilkusetletniego muru tradycji. Aby zachować równowagę, powinniśmy wysłuchać wersji rodowitego Toskańczyka. Bo któż mógłby lepiej przedstawić ten obraz od Dario Castagno, urodzonego w Wielkiej Brytanii, lecz wychowanego w Toskanii przewodnika wycieczek, który przez ponad dziesięć lat oprowadzał Amerykanów po samym sercu toskańskiego regionu Chianti? W żwawym i szczerym pamiętniku Dario przygląda się Amerykanom, którzy jak burza przetoczyli się przez jego życie i ojczysty kraj. Niektórzy wystawili na próbę jego zdrowie psychiczne, inni zostali przyjaciółmi.

Dario, z ironią i wrażliwością, opisuje niektórych bardziej nietuzinkowych klientów -  czarujących, próżnych, niemądrych, prostackich, ambitnych, zakochanych, protekcjonalnych, uroczych i wręcz zwariowanych. Dzieli się również z nami uwagami na temat własnego życia i czasów - swojej przemiany z ekscentrycznego obijaki w pełnego werwy przewodnika - oraz proponuje nam czarujący wgląd w całoroczne powaby Toskanii.

Za pośrednictwem własnej firmy - Wycieczki z Kogutem po Toskanii - Dario Castagno oprowadza niewielkie grupy gości po swoich ulubionych zakątkach Chianti. Jest członkiem contrada Gąsienicy, która w 2003 roku zwyciężyła w Palio - niezwykle popularnych wyścigach konnych bez siodła, rozgrywanych każdego lata w Sienie.

Informacje dodatkowe

Kod 9788375137910
Rodzaj produktu literatura podróżnicza
Wydawca Pascal
Autor Dario Castagno
Język polski
Data wydania 2010
Oprawa miękka
Ilość stron 288
Wymiary / mm 134 x 203
ISBN 978-83-7513-791-0
EAN 9788375137910

Napisz recenzję

Oceniasz: Za dużo słońca Toskanii Pascal

Jak oceniasz ten produkt? *

  Słaby Dobry Bardzo dobry Świetny Wybitny
Oceń produkt