Z gitarą przez Antyle, literatura podróżnicza, Zysk i S-ka
  • Z gitarą przez Antyle, literatura podróżnicza, Zysk i S-ka

Z gitarą przez Antyle

Rodzaj produktu: literatura podróżnicza
Producent: Zysk
Język: polski
Data wydania: 28-01-2016
Kategoria
Ameryka Pn / Morze Karaibskie
Menu / Literatura podróżnicza
Oceń, napisz recenzję
Ocena:

Napisz recenzję >>

Cena: 31,99 

39,00 zł

Wysyłka do 24h
Dostępność produktu w księgarni ArtTravel.pl:
- Łódź: dostępne "od ręki"
Dostawa zamówienia:
- Odbiór w księgarni ArtTravel
0,00 zł
- Punkty Poczta. Żabka. Orlen. Ruch
8,99 zł
- Paczkomaty 24/7
9,99 zł
- Polecona. Poczta Polska
6,99 zł
- Kurier 48. Poczta Polska
10,99 zł
- Express. Kurier DPD
12,99 zł

Opis

Podróże przez Antyle z Jackiem Jędrzejakiem - wokalistą i basistą zespołu Big Cyc

"Z gitarą przez Antyleto mój dziennik z podróży. Jak powiedział Andersen: kto podróżuje, ten dwa razy żyje. Oto moje drugie życie, w którym wraz z przyjaciółmi dotarłem do lasów tropikalnych Dominiki, Gwadelupy i Martyniki.
Atakowałem szczyt wulkanu Mount Pelée i próbowałem nalewki z węża. Chłonąłem miejscową muzykę i lokalne potrawy, zderzałem się z obcą kulturą i zwyczajami. Odwiedzałem destylarnie rumu, próbowałem żylastego marlina, podziwiałem piękne karaibskie dziewczyny. Dowiedziałem się, gdzie rośnie najniebezpieczniejsza roślina na świecie i jak zostać kreolem mówiącym po rosyjsku. Przede wszystkim wtopiłem się w multikulturowe społeczeństwo, opisałem ich codzienne czynności i zwykłe życie".

Jacek "Dżej Dżej" Jędrzejak

Recenzje ArtTravel.pl

Chyba wiele osób kojarzy Jacka Jędrzejaka jako basistę i głównego wokalistę znanej polskiej grupy muzycznej Big Cyc. Był on również członkiem zespołów Czarno-Czarni, a wcześniej Rokosz. Jest kompozytorem i autorem tekstów, między innymi takich popularnych przebojów jak: „Makumba”, „Berlin Zachodni” czy „Nogi”. Ze swoimi zespołami nagrał ponad 20 płyt.

Być może nie wszyscy za to wiedzą, że jest on również autorem książek. W 2013 roku za sprawą wydawnictwa Bellona ukazała się pierwsza książka Jacka Jędrzejaka, „Kontrabas i bumerang”, będąca relacją z jego podróży po Australii, Nowej Zelandii, Malezji i Singapurze. W 2016 roku wydawnictwo Zysk i S-ka opublikowało drugą książkę tego autora, właśnie Z gitarą przez Antyle”, w której opowiada on o swojej wyprawie na tamtejsze wyspy: Martynikę, Dominikę i Gwadelupę.

Jakież przygody i przeżycia stały się udziałem Jacka Jędrzejaka i jego współtowarzyszy – Darka, Maćka i Moniki? To przede wszystkim wyprawy do największych atrakcji turystycznych odwiedzanych wysp: na szczyt wulkanu, nad wodospady, do destylarni rumu, do parku narodowego czy też do ogrodu botanicznego. To również walka z krwiożerczymi komarami, ekstremalna przeprawa promem, kłopoty językowe i spotkanie z miejscowymi gangsterami.

Jacek Jędrzejak odwiedza wyspiarskie wioski i miasteczka, doświadcza bardzo zmiennej pogody – od skwaru i upału, poprzez deszcz, po huragan. Poznaje karaibską kuchnię, smakując różnorodne lokalne potrawy i trunki. Rozmawia z miejscowymi, poznając przy tym „od podszewki” zwyczajne, codzienne życie mieszkańców wysp.

Muzyczne dokonania Jacka Jędrzejaka bez wątpienia dowiodły jego talentu w tej dziedzinie. Mając za sobą lekturę jego książki „Z gitarą przez Antyle”, stwierdzam, że również na polu literackim radzi sobie doskonale.

Przekonałam się, że ma on naprawdę dar ciekawego opowiadania, a czyni to swobodnie, bezpośrednio, na luzie, ze swadą i humorem, który aż skrzy się na kartach książki. Ze słów autora bije pasja podróżowania i odkrywania, a także pragnienie przeżywania przygód. Żywo i sugestywnie opisuje on rozmaite zabawne sytuacje, oddając przy tym klimat egzotycznych wysp.

Dzięki takiemu właśnie stylowi i sposobowi pisania, w trakcie lektury czułam się tak, jakbym sama uczestniczyła w opisywanej w książce wyprawie, brała udział w rozmowach lub przysłuchiwała się im, odwiedzała nieznane mi dotąd miejsca i podziwiała piękne krajobrazy.

Do swoich podróżniczych relacji autor dorzuca nieco historii, sięgającej XV wieku, odmalowując w ten sposób przed nami barwny i nadzwyczaj ciekawy obraz wysp, który dodatkowo uzupełniony został interesującymi i zachwycającymi kolorami zdjęciami.

Podsumowując, mogę powiedzieć, iż książkę Jacka Jędrzejaka czyta się świetnie. To znakomita lektura dla tych, którzy są ciekawi świata, pragną go wciąż poznawać, a przy tym uwielbiają podróże, nie tylko te rzeczywiste, ale i literackie. Tu mamy coś więcej: literacko-muzyczną podróż. Jeżeli więc jesteście jej ciekawi, nie wahajcie się dłużej, lecz już dziś wraz z Jackiem Jędrzejakiem ruszajcie „Z gitarą przez Antyle”.

Dorota Pansewicz

Informacje dodatkowe

Kod 9788377857205
Rodzaj produktu literatura podróżnicza
Wydawca Zysk
Autor Jacek Jędrzejak
Seria Naokoło Świata
Język polski
Data wydania 28-01-2016
Wydanie 1
Oprawa miękka
Ilość stron 332
Wymiary / mm 146x206
Waga / gr 425
ISBN 978-83-7785-720-5
EAN 9788377857205

Napisz recenzję

Oceniasz: Z gitarą przez Antyle

Jak oceniasz ten produkt? *

  Słaby Dobry Bardzo dobry Świetny Wybitny
Oceń produkt