Wracam z epoki Kamiennej, literatura podróżnicza, Stapis
  • Wracam z epoki Kamiennej, literatura podróżnicza, Stapis

Wracam z epoki Kamiennej

Rodzaj produktu: literatura podróżnicza
Producent: Stapis
Język: polski
Data wydania: 2015
Kategoria
Menu / Literatura podróżnicza
Oceń, napisz recenzję
Ocena:

Napisz recenzję >>

Cena: 30,90 

34,99 zł

Wysyłka do 24h
Dostępność produktu w księgarni ArtTravel.pl:
- Kraków: dostępne "od ręki"
- Łódź: dostępne "od ręki"
- Warszawa: dostępne "od ręki"
- Gdańsk: dostępne "od ręki"
Dostawa zamówienia:
- Odbiór w księgarni ArtTravel
0,00 zł
- Polecona. Poczta Polska
4,90 zł
- Kurier 48. Poczta Polska
7,90 zł
- Paczkomaty. inPost
9,90 zł
- Express. Kurier DPD
12,90 zł

Opis

Dodatkowy rabat -20% przy zakupie przewodnika

Przez trzydzieści lat nie mogłem się uwolnić od myśli, że na wielkiej tropikalnej wyspie pod samym równikiem wznoszą się lodowcowe góry”? powiedział Harrer, zanim obleciał pół globu, aby z kilkoma odważnymi mężczyznami eksplorować jeden z ostatnich dziewiczych rejonów naszej planety. Alpinistyczno-naukową wyprawę na Nową Gwineę, którą zorganizował w 1962 roku, zaliczył do najtrudniejszych z wszystkich swoich ekspedycji. Alpiniści weszli na ponad trzydzieści szczytów, w tym najważniejszym osiągnięciem było pierwsze wejście na słynną Piramidę Carstensza (Puncak Jaya), najwyższy szczyt wyspy i całej Oceanii. Ich droga prowadziła przez niezliczone pasma górskie, bezdroża dolin i rwące rzeki do tajemniczych rejonów dżungli i osiedli Papuasów, którzy nie wyszli jeszcze z epoki kamiennej. Autor był świadkiem ich okrutnych zwyczajów i owianego legendami, pracowitego pozyskiwania kamienia na siekiery. Wyprawa Heinricha Harrera szerokim echem odbiła się w prasie światowej, ponieważ podczas zdobywania najwyższego szczytu Oceanii straciła łączność i uważana była za zaginioną.
WRACAM Z EPOKI KAMIENNEJ - nasza najnowsza książka autorstwa Harrera - jest wyjątkowym, zapisywanym dzień po dniu, dokumentem wielkiej przygody.

Recenzje ArtTravel.pl

Życie Heinricha Harrera – podróżnika i alpinisty – to gotowy materiał na scenariusz filmowy. W 1938 roku brał on udział w pierwszym przejściu słynnej z trudności północnej ściany Eigeru, a historię zdobywania tej ściany przedstawił w książce „Biały Pająk”. W 1939 roku uczestniczył w niemieckiej wyprawie na Nanga Parbat. W momencie wybuchu II wojny światowej przebywał w Indiach. Został internowany przez Anglików i osadzony w obozie w Dehra Dun, z którego w 1944 roku uciekł do Tybetu. Tam przebywał do 1951 roku, pełniąc m.in. funkcję nauczyciela i doradcy młodego Dalajlamy XIV. Zdobyte tam wówczas doświadczenia opisał w książce „Siedem lat w Tybecie”, która została zresztą później rzeczywiście sfilmowana. Do Tybetu, znajdującego się już pod okupacją Chin, Heinrich Harrer ponownie udał się w 1982 roku, zaś podróż ta zaowocowała kolejną jego książką – „Powrót do Tybetu”. Znacznie wcześniej, bo w 1962 roku, zorganizował ekspedycję alpinistyczno-naukową na Nową Gwineę, zaś relację z tej wyprawy zawarł w książce „Wracam z epoki kamiennej”.

Jako że miałam okazję poznać już wspomniane wyżej inne książki napisane przez Heinricha Harrera, a za ich pośrednictwem częściowo jego życie, nie wahając się, sięgnęłam po niniejszą publikację – „Wracam z epoki kamiennej”. Od razu zaznaczę, iż cieszę się, że mogłam przeczytać tę książkę, gdyż prawdziwie mnie ona urzekła i oczarowała.

Autor, wyprawiając się na tę ekspedycję, wkraczał do zupełnie jeszcze wówczas niezbadanego i dziewiczego zakątka świata, którego mieszkańcy – dzicy ludzie - żyli jakby w całkowicie innej epoce – epoce kamiennej. Wraz z nim wkraczamy i my – czytelnicy jego dziennika z podróży – bo taką właśnie formę ma książka Heinricha Harrera.

Sama bez żadnego problemu, opierając się na obrazowych opisach autora i wspomagając się własną wyobraźnią, wniknęłam do świata, o którym czytałam. Wraz z tym nieustraszonym podróżnikiem i jego towarzyszami dokonałam pierwszego wejścia na Piramidę Carstensza oraz inne okoliczne górskie szczyty, przedzierałam się przez gęstą dżunglę, pokonywałam rwące rzeki i wodospady, a przy tym niejednokrotnie narażałam życie, znajdując się w wielu

niebezpiecznych, kłopotliwych czy niedogodnych sytuacjach. Niemal na każdym kroku poznawałam też zwyczaje żyjących na tych terenach plemion Papuasów – zwyczaje zupełnie mi wcześniej nieznane, niektóre dla mnie dziwne, inne trochę straszne, jeszcze inne fascynujące, a wszystkie niezwykle ciekawe. Mogłam dowiedzieć się, jak żyją Papuasi, jak wyglądają ich domostwa, czym się żywią, jak się ubierają, czeszą i przyozdabiają swoje ciała, jakie są ich wierzenia oraz codzienne i odświętne tradycje i obrzędy. Poznałam też ich sekret dotyczący wydobywania kamienia, z którego później wyrabiane są siekiery.

To wszystko przeżyłam w wyobraźni dzięki niesamowitej wyprawie Heinricha Harrera opisanej w jego książce. Dodam, że jest ona tak żywo i barwnie napisana, że czyta się ją jak powieść podróżniczo-przygodową. Świadomość, iż wydarzenia, o których przeczytałam, miały miejsce w rzeczywistości, jeszcze bardziej podnosi jej wartość w moich oczach. W trakcie czytania tak bardzo pochłaniały mnie przygody i przeżycia autora, iż nawet nie zauważałam upływu czasu.

Znając już inne książki Heinricha Harrera, wiedziałam, że potrafi pisać bardzo zajmująco. Książka „Wracam z epoki kamiennej” była dla mnie jedynie potwierdzeniem tego faktu. Chcę też zaznaczyć, że przez cały czas, podczas lektury, odczuwałam prawdziwy podziw dla autora tej opowieści – dla jego odwagi w przecieraniu nieznanych szlaków, dla jego ciekawości świata i chęci poznania tego, co nieznane, dzięki czemu i my mamy szansę poznać świat zupełnie nam nieznany.

Chcecie przeżyć niecodzienną, egzotyczną przygodę, która jeszcze długo potem pozostanie w Waszej pamięci? Poszukujecie żywych literackich doznań? Pragniecie wzbogacić swoją wiedzę i poznać wiele interesujących faktów? Chcecie odbyć podróż odległego w czasie i przestrzeni świata? Dłużej już nie zwlekajcie, lecz jak najszybciej przeczytajcie książkę Heinricha Harrera „Wracam z epoki kamiennej”. Polecam z całego serca – to gwarancja niezapomnianych wrażeń.

Dorota Pansewicz

Informacje dodatkowe

Rodzaj produktu literatura podróżnicza
Wydawca Stapis
Autor Heinrich Harrer
Język polski
Data wydania 2015
Oprawa miękka
Ilość stron 232
Wymiary / mm 161x234
Waga / gr 340
EAN 9788361050971
ISBN 978-83-6105-097-1

Napisz recenzję

Oceniasz: Wracam z epoki Kamiennej

Jak oceniasz ten produkt? *

  Słaby Dobry Bardzo dobry Świetny Wybitny
Oceń produkt