Województwo Świętokrzyskie, przewodnik, Demart
  • Województwo Świętokrzyskie, przewodnik, Demart

Województwo świętokrzyskie

Rodzaj produktu: przewodnik
Producent: Demart
Język: polski
Data wydania: 01-12-2018
Kategoria
Europa / Polska / Regiony
Menu / Przewodniki
Oceń, napisz recenzję
Ocena:

Napisz recenzję >>

Cena: 36,90 

39,90 zł

Wysyłka do 48h
Dostępność produktu w księgarni ArtTravel.pl:
- Kraków: dostępne "od ręki"
- Łódź: niedostępny
- Poznań: niedostępny
- Warszawa: dostępne "od ręki"
Dostawa zamówienia:
- Odbiór w księgarni ArtTravel
0,00 zł
- Polecona. Poczta Polska
4,90 zł
- Kurier 48. Poczta Polska
6,90 zł
- Paczkomaty. inPost
8,90 zł
- Express. Kurier DPD
12,90 zł

Opis

Promocja

W województwie świętokrzyskim znajduje się 9 parków krajobrazowych oraz Świętokrzyski Park Narodowy z ewenementem nie tylko w skali naszego kraju – Puszczą Jodłową. W świętokrzyskiem można zobaczyć jaskinie, kamieniste gołoborza i wąwozy lessowe, a także podziwiać uroki Małopolskiego Przełomu Wisły. Na szlakach Gór Świętokrzyskich czekają atrakcje geologiczne – różnorodne skały i minerały przybierające czasami zaskakujące formy. W rejonie Bałtowa i Stąporkowa odnaleziono i wyeksponowano dla odwiedzających wiele śladów obecności dinozaurów.W tym regionie nie brakuje też świadectw działalności naszych przodków: starych klasztorów, kościołów, zamków strzegących niegdyś pogranicza polsko-śląskiego.

Warto odwiedzić takie miasta jak: Bodzentyn, Chęciny, Iłża czy Sandomierz, które odegrały znaczącą rolę w naszej historii. Wiele osób zainteresują zapewne pozostałości obiektów Staropolskiego Okręgu Przemysłowego – najstarszego na ziemiach Polski.

Informacje o najciekawszych imprezach cyklicznych oraz wskazówki gdzie można zjeść lub kupić regionalne specjały pozwolą na dogłębne poznanie świętokrzyskiego. Na potrzeby aktywnych turystów omawiamy wyznakowane ważniejsze szlaki, w tym kajakowe, a dla miłośników geologii opisujemy miejsca występowania wybranych skał i minerałów. W terenie warto też skorzystać z naszego mini przewodnika do rozpoznawania drzew, ryb, gadów oraz ssaków.

Informacje dodatkowe

Rodzaj produktu przewodnik
Wydawca Demart
Seria Polska niezwykła
Rodzaj przewodnika ilustrowany
Język polski
Skala 1:325 000
Zakres Polska świętokrzystkie
Data wydania 01-12-2018
Oprawa miękka
Ilość stron 184
Wymiary / mm 140x235
Wysokość / mm 10
Waga / gr 325
EAN 9788379120147
ISBN 978-83-7912-014-7

Seria: Polska niezwykła

Przewodniki serii Polska Niezwykła są rewelacyjnym połączeniem praktycznego przewodnika z mini atlasem samochodowym wybranej części Polski. Przedstawiają nie tylko najbardziej popularne i tłumnie odwiedzane atrakcje, ale także te nieco zapomniane lub znane jedynie miejscowym. W każdym z rozdziałów przedstawiono jeden region wybranego województwa, dzięki czemu odkryjesz wszystkie lokalne zwyczaje, uroki i klimaty. Liczne plany miast i mapy, propozycje tras i opisy szlaków turystycznych w połączeniu z mini-atlasem ułatwią ci planowanie wyjazdów i nawigację w trakcie wycieczek.

Ruszaj w niezwykłą Polskę już dziś!

Napisz recenzję

Oceniasz: Województwo świętokrzyskie

Jak oceniasz ten produkt? *

  Słaby Dobry Bardzo dobry Świetny Wybitny
Oceń produkt