Węgry + Budapeszt pakiet Bezdroża

Rodzaj produktu: przewodnik
Producent: Bezdroża
Język: polski
Data wydania: 2009
Kategoria
Europa / Węgry
Europa / Węgry / Budapeszt
Menu / Przewodniki
Oceń, napisz recenzję
Ocena:

Napisz recenzję >>

Produkt niedostępny

Cena: 25,90 

29,90 zł

Dostępność produktu w księgarni ArtTravel.pl:
- Kraków: niedostępny
- Łódź: niedostępny
- Warszawa: niedostępny
- Gdańsk: niedostępny

Opis

Węgry – kraj „bratanków”, znany wszystkim z pięknej stolicy, gorących źródeł, papryki i wina, kryje w sobie o wiele więcej atrakcji. Natura nie poskąpiła mu swych bogactw: w okolicach Budapesztu leniwie rozlewa się Dunaj, Balaton – „węgierskie morze” – zaprasza do żeglugi, malownicze wzgórza wieńczą zamczyska i gmachy opactw, a w jaskiniach Aggtelek wzbudzają podziw wspaniałe formy geologiczne. We wspaniałym krajobrazie swoje ślady wyrzeźbiła też historia – poszukiwanie pamiątek po Rzymianach, Turkach, Madziarach, Austriakach i wielu innych nacjach może stać się wspaniałą przygodą. A wszystko to w atmosferze spokoju, przy potrawach niezrównanej węgierskiej kuchni i kieliszku tokaju…

Przewodnik Węgry. Na ostro i na słodko oprowadza po najciekawszych atrakcjach kraju, tych znanych i tych, które dopiero warto poznać, podpowiadając, jak zaplanować podróż, gdzie spać, gdzie jeść i czego nie wolno przegapić. Wartka opowieść o węgierskiej historii i kulturze pomoże zrozumieć specyficzną mentalność narodu, z którym dzieje niejednokrotnie łączyły Polaków. Opisom poszczególnych regionów towarzyszą mapy, a czytelny układ odsyłaczy i indeks ułatwią orientację w przewodniku. Nawiązanie kontaktów z sympatycznymi Węgrami umożliwi zamieszczony na końcu słowniczek.  
Budapeszt to niezwykła stolica: stolica-zdrój! Metropolia, która dzięki swym gorącym źródłom, zamiast zgiełku oferuje relaks i wytchnienie. jest też ogromnym uzdrowiskiem działa tu prawie 50 kąpielisk zasilanych naturalnymi gorącymi źródłami mineralnymi i termomineralnymi bijącymi pod wzgórzami Budy.

Informacje dodatkowe

Rodzaj produktu przewodnik
Wydawca Bezdroża
Autor Monika Chojnacka
Seria Przewodnik Bezdroży
Język polski
Data wydania 2009
Oprawa miękka
Ilość stron 466 + 208
Wymiary / mm 125 x 175
Waga / gr 605
EAN 9788376610061p
ISBN 978-83-7661-006-1

Napisz recenzję

Oceniasz: Węgry + Budapeszt pakiet Bezdroża

Jak oceniasz ten produkt? *

  Słaby Dobry Bardzo dobry Świetny Wybitny
Oceń produkt