Utracone jachty , książka, Almapress

Utracone jachty

Rodzaj produktu: książka
Producent: Almapress
Data wydania: 01-03-2015
Kategoria
Moje hobby / Żeglarstwo
Menu / Literatura podróżnicza
Oceń, napisz recenzję
Ocena:

Napisz recenzję >>

Cena: 38,90 

47,00 zł

Wysyłka do 48h
Dostępność produktu w księgarni ArtTravel.pl:
- Kraków: dostępne "od ręki"
- Łódź: niedostępny
- Warszawa: niedostępny
- Gdańsk: niedostępny
Dostawa zamówienia:
- Odbiór w księgarni ArtTravel
0,00 zł
- Polecona. Poczta Polska
4,90 zł
- Kurier 48. Poczta Polska
7,90 zł
- Paczkomaty. inPost
9,90 zł
- Express. Kurier DPD
12,90 zł

Opis

Dodatkowy rabat -20% przy zakupie przewodnika

Zbiór wstrząsających historii dotyczących jachtów utraconych na morzu. Od tragicznego zatonięcia OUZO, który został rozjechany przez prom na kanale la Manche do relacji naocznego świadka z katastrofy HOOLOGAN V. Są tu opowieści o zderzeniach z niezidentyfikowanymi obiektami pływającymi, pożarach, eksplozjach, wyczerpaniu załogi, straszliwej pogodzie, błędach nawigacyjnych, wywrotkach i utratach masztów, wszystkim tym, co sprawia, że ciarki chodzą po plecach.
Książka ta z jednej strony trzyma czytelnika w napięciu, a z drugiej daje wgląd w strategie, które mogłyby okazać się ratunkiem dla kapitanów i załóg. To frapująca, prowokująca do przemyśleń lektura. Pierwsze wydanie ukazało się w Wielkiej Brytanii w roku 1985; od tamtej pory książka była wielokrotnie wznawiana, przeredagowywana, zmieniana i uzupełniana.

Oprócz porywającej lektury, można wiele dowiedzieć się na temat działań jakie zostały podjęte w sytuacjach zagrożenia: co się sprawdziło a co nie… bezcenne…
"Yachting"

Powinna być to lektura obowiązkowa dla wszystkich, którzy ruszają na pełne morze. Poprawi zdolność przewidywania wielu spraw, które mogą potoczyć się źle… Kapitanowie, którzy ograniczają do minimum swoje błędy zorientują się, że potrzebują mniej szczęścia, żeby utrzymać się na powierzchni.
"Classic Boat"

Czterdzieści tragedii na morzu… Wciągające, czasem wytrącające z równowagi historie oraz wiele cennych lekcji.
"Cruising World"

Historie, które sprawią, że czytelnik albo stanie się lepszym żeglarzem, albo przejdzie na żeglarską emeryturę.
"Wooden Boat"

Wierzę, że ta książka to jedna z dziesięciu lektur obowiązkowych ze względu na zrozumienie wypadków i przyczyn, które do nich doprowadziły.
"Good Old Boat Magazine"

Recenzje ArtTravel.pl

Kiedy wypływa się w morze, nawet przy najlepszym przygotowaniu do rejsu i bogatym doświadczeniu w dziedzinie żeglarstwa nie jest się w stanie przewidzieć wszystkiego, co może się zdarzyć. Prawdę tę potwierdza książka Paula Geldera „Utracone jachty”.

Zawarte w niej zostały prawdziwe historie, opowiadające o jachtach, które zostały utracone na morzu. Wielość opisanych tutaj tego typu wypadków uświadamia nam, jak często dochodzi do takich sytuacji, których przyczyną są różnorodne czynniki. Znajdziemy tu historie jachtów, które zatonęły na skutek: zderzenia z inną jednostką pływającą, awarii różnego sprzętu, błędów nawigacyjnych, złej pogody, pożaru lub eksplozji.

„Utracone jachty” to pozycja, która wchodzi w skład serii pt. „Książki dla żeglarzy”. Rzeczywiście, czytając tę książkę, przekonałam się, że jest to lektura przeznaczona przede wszystkim dla osób, które zajmują się żeglarstwem, czy to profesjonalnie, czy też amatorsko, turystycznie. Każda z przedstawionych tutaj historii podsumowana została bowiem krótką analizą opisanego przypadku, zawierającą konkretne wskazówki odnośnie tego, jakie błędy zostały popełnione, w jaki sposób można było ich uniknąć, jak można im zapobiec, a także które działania były właściwe i prawidłowe i uratowały życie załodze jachtu. Sądzę więc, że książka Paula Geldera dla osób parających się żeglarstwem może stanowić rodzaj takiego nietypowego trochę poradnika, skłaniającego do przemyśleń i pomocnego w zaplanowaniu kolejnego rejsu. Na pewni znajdą one tu wiele cennych i przydatnych uwag i porad, które pozwolą im przewidzieć pewne sytuacje, jakie mogłyby się im przydarzyć.

Jednak chociaż książka ta jest – jak wspomniałam – adresowana głównie do żeglarzy, nie jest powiedziane, że nie zainteresuje nikogo innego. Nie ma żadnych przeciwwskazań, by sięgnęły po nią inne osoby, które z żeglarstwem nie są bezpośrednio związane. Sama przekonałam się, że może okazać się ciekawa dla każdego czytelnika, który po prostu lubi tego rodzaju morskie opowieści. Czytało mi się ją dość dobrze, zwłaszcza że opisane tu historie nie są zbyt długie, za to jest ich dużo, a każda stanowi odrębny przypadek. Większość z nich są relacjami „z pierwszej ręki”, czyli opowiedzianymi przez bezpośrednich uczestników zdarzeń – kapitana lub kogoś z załogi. Dlatego są tak emocjonujące i zajmujące.

Żywy język tych opowieści sprawia, że trzymają one czytelnika w napięciu, zaś pełna dramatyzmu atmosfera udziela się w czasie czytania. Niespodziewane wypadki, szybkie tempo wydarzeń, akcje ratunkowe, a także wiele różnorodnych emocji – to wszystko kryje się na kartach książki Paula Geldera „Utracone jachty”. Dlatego – jak powiedziałam – uważam, że każdy może sięgnąć po tę pozycję, a na pewno warto się osobiście przekonać, czy przypadnie ona do gustu. Szczególnie polecam tę książkę tym, którzy interesują się tematyką morską i żeglarską, jak również osobom, które lubią pełne napięcia i szybkiej akcji historie. Zachęcam więc do lektury – nie tylko żeglarzy!

Dorota Pansewicz

Informacje dodatkowe

Rodzaj produktu książka
Wydawca Almapress
Autor Paul Gelder
Data wydania 01-03-2015
Wydanie II
Oprawa miękka
Ilość stron 392
Wymiary / mm 125 x 195
EAN 9788370205775
ISBN 978-83-7020-577-5

Napisz recenzję

Oceniasz: Utracone jachty

Jak oceniasz ten produkt? *

  Słaby Dobry Bardzo dobry Świetny Wybitny
Oceń produkt