Trójmiasto i okolice FAN Przewodnik rowerowy

Rodzaj produktu: przewodnik
Producent: Pascal
Język: polski
Data wydania: 2007
Kategoria
Europa / Polska / Miasta / Trójmiasto / Trójmiasto / Gdańsk, Gdynia, Sopot
Menu / Przewodniki
Menu / Moje hobby / Rower
Oceń, napisz recenzję
Ocena:

Napisz recenzję >>

Produkt niedostępny

Cena: 23,99 

29,90 zł

Dostępność produktu w księgarni ArtTravel.pl:
- Łódź: niedostępny
- Poznań: niedostępny

Opis

Zobacz więcej

W przewodniku zamieszczono opisy 20 wycieczek rowerowych po najciekawszych zakątkach Trójmiasta i okolic: od ścisłego centrum Gdańska, Sopotu i Gdyni poprzez  malownicze miejscowości Szwajcarii Kaszubskiej, Wejherowo, Władysławowo, Jastarnię – aż po Hel. Na rowerzystów czekają rezerwaty przyrody, stare młyny, gotyckie świątynie i rybackie wioski.
Przewodnik zawiera szczegółowe mapy oraz informacje o mijanych zabytkach i innych miejscach godnych uwagi. Zamieszczamy także kilka opisów tras, które można pokonać zarówno na dwóch kółkach, jak i pieszo (w tych przypadkach nie "rozpisujemy" szczegółowo trasy na kilometry.Poradnik "Rower kołem się toczy" podpowiada, jaki rower wybrać, jak przygotować się do wycieczki i jak poradzić sobie z najprostszymi naprawami.

O Autorach:

Urszula Zwolińska Przygodę z turystyką rowerową rozpoczęła od wycieczek na pożyczonym jubilacie. Od tej pory podczas każdych wakacji zwiedza na rowerze bliskie i odległe miejsca. Zjeżdżała z najwyższego szczytu Krety, przeciskała się przez wąskie uliczki Porto, piła kawę w jednej z tysiąca kafejek w Lizbonie i brnęła przez biebrzańskie bagna. Ukończyła studia na wydziale MISMaP na Uniwersytecie Warszawskim. Interesuje się turystyką i sportem - żegluje, nurkuje, łazi po górach, pływa kajakiem i szusuje na nartach. Fascynuje ją kino i psychologia.

Miłosz Kędracki Autor rozdziału Rower kołem się toczy jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Rowery górskie odkrył dość dawno i od tamtego czasu poświęca im każdą wolną chwilę - jego pasja stała się sposobem na życie. Dwanaście lat temu przypadek sprawił, że na trzy sezony wylądował w serwisie rowerowym na dalekiej północy. Po powrocie do kraju założył magazyn rowerowy "bikeBoard".

Piotr Sawka Uwielbia planować wyprawy w odległe okolice: wodząc palcem po mapie, wyglądając przez okno na zatłoczoną Warszawę, ucieka w myślach w puste spokojne miejsca. Jako człowiek niecierpliwy i spragniony wrażeń docenia korzyści, jakie daje rower. Latem, jeśli czas mu na to pozwala, podróżuje rowerem w odległe zakątki Europy. Ukończył fizykę na Uniwersytecie Warszawskim, zawodowo zajmuje się komputerami.

Piotr Paweł Woźniak Geograf, geomorfolog, absolwent geografii na Uniwersytecie Gdańskim (1992) i pracownik tej uczelni; od 2001 r. doktor nauk o Ziemi. Autor kilkunastu publikacji, współautor książek: Gdańsk, Gdynia oraz Sopot (Pascal) oraz Kamień szwedzki w kulturze i sztuce Pomorza (Muzeum Archeologiczne w Gdańsku). Należy do Polskiego Towarzystwa Geograficznego i Gdańskiego Towarzystwa Naukowego (od 2001 r.), od kilku lat działa w zarządzie Oddziału Gdańskiego PTG. Jego hobby to fotografia (krajobraz, architektura, portret), muzyka od baroku do rocka, architektura (zwłaszcza średniowieczna), archeologia, wszędołażenie.

Zalety serii:
- modne, bo zachęcające do aktywności;
- praktyczne: na spirali, co ułatwia odwracanie stron w każdej sytuacji;
- funkcjonalne: poręczny, zgrabny format (123x197 mm);
- wygodne: czytelny układ treści;
- przydatne w planowaniu wycieczki i w jej trakcie: szczegółowe opisy szlaków oraz mapy ułatwiające planowanie wycieczek i poruszanie się po nieznanych trasach oraz opisy atrakcji turystycznych znajdujących się na trasach oraz w ich sąsiedztwie;
- pomocne: praktyczne informacje i porady na temat, jak i gdzie kupić rower oraz gdzie go naprawić w przypadku awarii oraz informacje o miejscach noclegowych i punktach gastronomicznych;
- ciekawe i inspirujące propozycje wycieczek rowerowych;
- praktyczne informacje ułatwiających zwiedzanie.

Spis treści:
Okolice Trójmiasta . . . 9
Co warto zobaczyć: Piknik nad jeziorem, W Oliwie, czyli rowerzyści i organiści, W sopockim plenerze, pieszo lub na rowerze, Całkiem miła droga - można rowerem lub na nogach, Fajnie czasem pomknąć lasem, Rower na depresję

Nadmorskie wyprawy . . . 48
Co warto zobaczyć: Wejherowski trening MTB, Docieramy nad Redę – rowerem lub per pedes, Przez Mechowskie Groty i leśne wykroty, Na biegun północny, Nikt nie jest doskonały, czyli efekt diabelskiej fuszerki, Nad pięknym Dobrym Jeziorem

Szwajcaria Kaszubska . . . 85
Co warto zobaczyć:Wielkie drzewa, Kup pan doniczkę, Wieżyca dla zuchwałych, Kto lepi garnki, Kaszuby w pigułce, W Pinczynie czy nie?

Żuławy Wiślane i okolice . . . 114
Co warto zobaczyć, Ciecholewa! Czas do Tczewa!, Gdańskie Żuławy? Nie ma sprawy!

Ścieżki rowerowe . . . 126
W Trójmieście, Wokół Trójmiasta, Znakowane szlaki turystyki pieszej (PTTK)

Informacje praktyczne . . . 133

Rower kołem się toczy . . . 139
Jaki bajk, Jaki ciuch, Nauka jazdy, Pierwsza pomoc, Przed wyprawą, Najprostsze naprawy

Indeks . . . 172

Informacje dodatkowe

Rodzaj produktu przewodnik
Wydawca Pascal
Autor Miłosz Kędracki, Piotr Paweł Woźniak, Piotr Sawka, Urszula Zwolińska
Język polski
Data wydania 2007
Oprawa miękka, spirala
Ilość stron 176
Wymiary / mm 123 x 197
EAN 9788373049178
ISBN 978-83-7304-917-8

Napisz recenzję

Oceniasz: Trójmiasto i okolice FAN Przewodnik rowerowy

Jak oceniasz ten produkt? *

  Słaby Dobry Bardzo dobry Świetny Wybitny
Oceń produkt