Tatry z dzieckiem, przewodnik, Bezdroża
  • Tatry z dzieckiem, przewodnik, Bezdroża

Tatry z dzieckiem

Rodzaj produktu: przewodnik
Producent: Bezdroża
Język: polski
Data wydania: 13-06-2019
Kategoria
Europa / Słowacja
Europa / Polska / Góry i Pogórza / Tatry
Menu / Przewodniki
Menu / Moje hobby / Podróżowanie z dziećmi
Oceń, napisz recenzję
Ocena:

Napisz recenzję >>

Cena: 29,99 

37,00 zł

Wysyłka do 24h
Dostępność produktu w księgarni ArtTravel.pl:
- Łódź: dostępne "od ręki"
- Poznań: dostępne "od ręki"
Dostawa zamówienia:
- Odbiór w księgarni ArtTravel
0,00 zł
- Punkty Poczta. Żabka. Orlen. Ruch
8,90 zł
- Paczkomaty 24/7
9,90 zł
- Polecona. Poczta Polska
5,90 zł
- Kurier 48. Poczta Polska
10,90 zł
- Express. Kurier DPD
12,90 zł

Opis

Zobacz więcej

Ten przewodnik pomoże zorganizować niejedną wyprawę górską rodziców z dziećmi.

Któż z nas nie pamięta ze szkolnych lub studenckich czasów atmosfery wycieczek w Tatry, widoku szczytów ciągnących się po horyzont i urokliwych dolin z rwącymi strumieniami? Ale co robić, gdy sami zostaniemy rodzicami? Odłożyć wyprawy w te niezwykłe góry na wiele lat?

Przewodnik Tatry z dzieckiem udowadnia, że w góry można się wybrać z pociechą w wózku, nosidle lub samodzielnie drepcącą u naszego boku.

Czytelnik znajdzie tu:

  • propozycje tras w Tatrach Polskich i Słowackich,
  • mapy z profilami wysokościowymi,
  • praktyczne wskazówki, jak postępować z dzieckiem w górach,
  • propozycje aktywności, gdy pogoda pokrzyżuje wycieczkowe plany,
  • ciekawostki z odpowiedziami na pytania, mamo, tato – a dlaczego...?,
  • wspomnienia mamy – historie z życia wzięte – ku zabawie i przestrodze.

Recenzje ArtTravel.pl

Książka Anny i Marcina Szymczaków to doskonały poradnik i przewodnik dla tych, którzy chcieliby wyruszyć na górskie wędrówki z dzieckiem. Wbrew obiegowym, stereotypowym opiniom, głoszącym, że z małym dzieckiem nie powinno się zbyt daleko wyjeżdżać, a już na pewno nie w góry, takie rodzinne wycieczki są jak najbardziej możliwe, a nawet wskazane, jako że świeże górskie powietrze wywiera na dzieci dobroczynny wpływ.

Oczywiście wiadomo, iż nie wszystkie górskie trasy są łatwe i dostępne dla najmłodszego pokolenia. Niektóre z pewnością są za trudne i raczej niewskazane. Dla rodziców, ruszających w góry z dziećmi, priorytetem powinny być ich bezpieczeństwo i wygoda. Przewodnik Anny i Marcina Szymczaków zawiera w sobie propozycje tras idealnych na takie rodzinne górskie wyprawy.

Książka ta podzielona została na trzy części. Pierwsza a nich ma charakter czysto praktyczny. Zamieszczone tu zostały porady na temat bezpieczeństwa podczas wędrówki w górach, pogody, ubioru, ekwipunku i apteczki. Znajdziemy tu również wykaz telefonów alarmowych, adresów i telefonów do schronisk, linii kolejowych, parków narodowych, szpitali, punktów informacji turystycznej, a także różnych atrakcji dla dzieci – zarówno na terenie Polski, jak i Słowacji.

Druga część przewodnika zawiera propozycje dokładnie opisanych górskich tras po Tatrach Polskich, trzecia zaś przedstawia trasy w Tatrach Słowackich. Z publikacji tej dowiemy się, jaki jest stopień trudności danej trasy, ile wynosi czas przejścia, gdzie znajduje się początek i koniec trasy, jak dojechać do punktu początkowego oraz jak wrócić ze szlaku. Do opisów i informacji dołączone zostały orientacyjne mapki.

Przewodnik ten ma przejrzysty, klarowny układ treści, a jego dodatkowymi atutami są ponadto liczne, kolorowe zdjęcia oraz różnorodne górskie ciekawostki. Dzięki temu korzystanie z niego jest łatwe i przyjemne. Jednak najważniejszą zaletą tej publikacji, co trzeba podkreślić, jest rzetelność zawartych w niej treści. Warto bowiem wiedzieć, iż jej autorzy, Anna i Marcin Szymczakowie, są doświadczonymi górskimi wędrownikami, a wiele górskich tras przemierzyli z dziećmi - córką Igą i synkiem Jasiem. Tak więc z pewnością zawarte tu propozycje są sprawdzone, a proponowane trasy bezpieczne i atrakcyjne dla dzieci.

Jestem pewna, że przewodnik ten będzie dużą pomocą dla tych, którzy zechcą zaplanować rodzinne wycieczki z dzieckiem po Tatrach w Polsce i na Słowacji. Zachęcam do jego przetestowania.

Dorota Pansewicz

Informacje dodatkowe

Rodzaj produktu przewodnik
Wydawca Bezdroża
Autor Anna Szymczak, Marcin Szymczak
Rodzaj przewodnika ilustrowany
Język polski
Zakres Polska małopolskie
Data wydania 13-06-2019
Wydanie 2
Oprawa miękka, spirala
Ilość stron 224
Wymiary / mm 140x210
Wysokość / mm 14
Waga / gr 310
EAN 9788328357624
ISBN 978-83-283-5762-4
Indeks producenta 9788328357624

Napisz recenzję

Oceniasz: Tatry z dzieckiem

Jak oceniasz ten produkt? *

  Słaby Dobry Bardzo dobry Świetny Wybitny
Oceń produkt