Tajlandia + Peru i Boliwia pakiet Bezdroża

Rodzaj produktu: przewodnik
Producent: Bezdroża
Język: polski
Data wydania: 01-09-2009
Kategoria
Ameryka Pd / Boliwia
Ameryka Pd / Peru
Azja / Tajlandia
Menu / Przewodniki
Oceń, napisz recenzję
Ocena:

Napisz recenzję >>

Produkt niedostępny

Cena: 91,90 

109,90 zł

Dostępność produktu w księgarni ArtTravel.pl:
- Kraków: niedostępny
- Łódź: niedostępny
- Warszawa: niedostępny
- Gdańsk: niedostępny

Opis

W Tajlandii znajduje się wszystko, czego tylko mogą zapragnąć turyści i globtroterzy: niezliczona ilość wspaniałych plaż, odludne górskie pejzaże, romantyczne, otoczone palmami kanały i rzeki, centra handlowe (wręcz pękające w szwach od towarów) oraz jedna z najbardziej wyrafinowanych kuchni świata. Ponadto można tu zobaczyć urocze świątynie należące do dziedzictwa architektury światowej oraz imponujące ruiny miast. Niewiele krajów może zaoferować tak urozmaicone atrakcje jak Tajlandia.

Tajlandia, jeden z najatrakcyjniejszych celów podróży w Azji, odnotowywała w ostatnich latach stale wzrastającą liczbę odwiedzających ją turystów. W roku 2008 do Tajlandii przybyło 14,8 mln turystów, czyli więcej niż kiedykolwiek przedtem. Tym samym Tajlandia stała się drugim po Chinach najbardziej lubianym celem podróży w Azji. Od dwóch dekad turystyka, przynosząca dochody w wysokości ok. 10 mld EUR rocznie, stanowi najważniejszy sposób dopływu dewiz do kraju.

Zwłaszcza w ostatnich latach pieniądze pochodzące z turystyki były dla kraju bardzo przydatne, ponieważ na skutek dramatycznego załamania się gospodarki tajlandzkiej w latach 1997–98 kraj uległ ogromnemu zadłużeniu, a jego dochód znacznie się obniżył. Później, pod koniec 2004 r. tsunami spowodowało na krótko spadek liczby przybywających turystów, a wielu pracowników branży turystycznej z regionów, które dotknął kataklizm, straciło pracę. Tsunami pochłonęło w Tajlandii ponad 5000 ofiar. Ludzie, którzy w katastrofie stracili bliskich, być może nigdy nie uporają się z tym doświadczeniem; jednakże turystyka podźwignęła się po tym wydarzeniu zdumiewająco szybko. Obecnie na obszarach dotkniętych przez tsunami wszystko wygląda tak samo jak poprzednio. Phuket, jeden z regionów, w który uderzyło tsunami, odnotowuje dziś więcej odwiedzających niż kiedykolwiek wcześniej: w roku 2007 na wyspę przybyło 5 mln turystów, czyli około siedemnaście razy więcej ludzi niż Phuket liczy mieszkańców.

Oczywiście TAT, Tajlandzki Urząd Promocji Turystyki (Tourism Authority of Thailand), liczy w przyszłości na jeszcze większą liczbę odwiedzających gości. Jednak masa turystów ma również swoje negatywne strony. I tak wydaje się, że niektóre plaże już nie są w stanie uporać się z najazdem licznych turystów. Problem stanowi przede wszystkim usuwanie śmieci. Rafy koralowe są niszczone przez kotwiczące łodzie turystyczne, a malowniczy gaj kokosowy na Ko Samui musiał ustąpić miejsca ośrodkowi bungalowów przynoszącemu zyski. Być może wszystko potoczyło się nieco za szybko… Ale na szczęście widoczne są również założenia myślenia ekologicznego, które – miejmy nadzieję – szybko się upowszechnią. Tajlandii należy serdecznie życzyć, aby uporała się ze swoimi problemami i pozostała tym, czym jest: jednym z najpiękniejszych krajów na świecie.

Rozdział I prezentuje informacje praktyczne, dotyczące transportu (zarówno dojazdu do Tajlandii, jak i komunikacji na miejscu), ubezpieczania, wymiany waluty, zakwaterowania oraz wyżywienia.
Rozdział II to podstawowe informacje krajoznawcze dotyczące Tajlandii: historia, sztuka, język, muzyka, literatura, obyczaje, kuchnia, ale także opis życia współczesnych Tajlandczyków.
Rozdział III poświęcony jest zwiedzaniu kraju. Każdy podrozdział rozpoczyna się od mapy, listy najbardziej atrakcyjnych miejsc w danej prowincji oraz krótkiego jej opisu. Dalej następuje szczegółowy opis głównych miast i innych wartych odwiedzenia miejsc.
Końcową część przewodnika stanowią: glosariusz pojęć oraz słowniczek polsko-tajlandzki.   Peru i Boliwia to kraje o niezwykłym, ciekawym krajobrazie – potężne góry, wysoko położone jeziora, wulkany, piękne rzeki, szerokie równiny, pustynie i ocean. Panuje tu równie zróżnicowany klimat – od obszarów suszy po strefy wilgotnej dżungli, od wysokich do niskich temperatur. Bogata kultura, w szczególności wciąż fascynująca i nie do końca poznana, tajemnicza cywilizacja Inków, oraz niezwykli ludzie – biali, Indianie, Metysi tworzą bogatą mozaikę zdolną zafascynować każdego turystę.

Przewodnik Peru Boliwia. U podnóża Andów proponuje 16 tras dla turystów o różnych zainteresowaniach i możliwościach czasowych. Dokładne i aktualne informacje doskonale służą nawet mało doświadczonym podróżnikom. Poza informacjami praktycznymi czytelnik znajdzie w naszym przewodniku wiadomości o historii, kulturze, i obyczajach, które pomagają lepiej zrozumieć i odczuć klimat oraz atmosferę oglądanych miejsc.

O przewodniku

Rozdział I prezentuje informacje praktyczne, dotyczące transportu (zarówno dojazdu do Peru i Boliwii, jak i komunikacji na miejscu), ubezpieczania, wymiany waluty, zakwaterowania oraz wyżywienia.
Rozdział II to podstawowe informacje krajoznawcze dotyczące Peru i Boliwii: historia, sztuka, język, muzyka, literatura, obyczaje, kuchnia, ale także opis życia Inków.
Rozdziały III i IV poświęcone są zwiedzaniu danego kraju - odpowiednio Peru i Boliwii.
Sieć 16 podstawowych tras prowadzi przez wszystkie części obydwu krajów.
Końcową część przewodnika stanowią: glosariusz pojęć oraz słowniczek polsko-hiszpański.

Informacje dodatkowe

Rodzaj produktu przewodnik
Wydawca Bezdroża
Autor Praca zbiorowa
Seria Przewodnik Bezdroży
Rodzaj przewodnika tekstowy
Język polski
Data wydania 01-09-2009
Oprawa miękka
Ilość stron 784 + 896
Wymiary / mm 125 x 175
Waga / gr 555
EAN 9788363465186p
ISBN 978-83-63465-18-6

Napisz recenzję

Oceniasz: Tajlandia + Peru i Boliwia pakiet Bezdroża

Jak oceniasz ten produkt? *

  Słaby Dobry Bardzo dobry Świetny Wybitny
Oceń produkt