• Słodki smak pomarańczy, literatura podróżnicza, Pascal

Słodki smak pomarańczy

Rodzaj produktu: literatura podróżnicza
Producent: Pascal
Język: polski
Data wydania: 14-08-2014
Kategoria
Europa / Włochy / Włochy
Menu / Literatura podróżnicza
Oceń, napisz recenzję
Ocena:

Napisz recenzję >>

Cena: 28,90 

34,90 zł

Wysyłka do 24h
Dostępność produktu w księgarni ArtTravel.pl:
- Kraków: niedostępny
- Łódź: dostępne "od ręki"
- Warszawa: niedostępny
- Gdańsk: niedostępny
Dostawa zamówienia:
- Odbiór w księgarni ArtTravel
0,00 zł
- Polecona. Poczta Polska
4,90 zł
- Kurier 48. Poczta Polska
7,90 zł
- Paczkomaty. inPost
9,90 zł
- Express. Kurier DPD
12,90 zł

Opis

Dodatkowy rabat -20% przy zakupie przewodnika

Peter Moore, niepokorny pogromca włoskich dróg tęskni za Italią, którą poznał podczas swoich wymarzonych wakacji. Ponownie ulega pokusie i decyduje się na kolejną szaloną wyprawę na starej vespie w miejsca, w które nie docierają tłumy turystów. Celem jego podróży są najpiękniejsze włoskie wyspy – Sycylia, Sardynia, Elba, a na deser zostawia sobie Wieczne Miasto – Rzym. Na wściekle pomarańczowej vespie o imieniu Marcello – równie eleganckiej i stylowej co słynny Marcello Mastroianni – Peter jedzie przez okolice, których piękno zapiera dech w piersiach. Spotyka ciekawych ludzi i odkrywa Włochy jakich nie opisują najlepsze przewodniki. Gdziekolwiek się zjawia na swoim skuterze, barmani fundują mu piwo, kobiety wpadają w zachwyt, kierowcy trąbią, a policjanci dmuchają w gwizdki. Marcello dawał mi pewność siebie. Jego żywy pomarańczowy kolor, białe paski i lśniące chromem wykończenia były tak niezwykłe, że każdy musiał przyznać, że prezentuje się niezwykle szykownie. A ponieważ byłem kierowcą tego skutera, więc także świetnie wyglądałem. Peter przekonuje się, że vespa – ten najbardziej włoski z włoskich pojazdów – pozwala mu odkrywać prawdziwe oblicze tego fascynującego, kochającego śmiech i zabawę kraju.

Recenzje ArtTravel.pl

Peter Moore już raz wybrał się w podróż po Włoszech, a wyprawę tę opisał w książce „Z widokiem na Italię”. Ponieważ kraj ten zafascynował go i zauroczył, dwa lata później zapragnął on jeszcze raz wyruszyć do Italii. Z jednej strony miała to więc być dla niego prawdziwa podróż sentymentalna, z drugiej zaś – były to jego ostatnie chwile swobody, bowiem wraz z żoną Sally oczekiwali właśnie dziecka.

Peter zamierzał odbyć tę podróż w towarzystwie pięknej Sophii, jednak ponieważ okazało się, że nie jest ona w najlepszej formie, jej miejsce zajął Marcello. Nie, Peter Moore nie jest wiarołomnym mężem, który porzuca ciężarną żonę, by romansować we Włoszech z inną kobietą, i nie został za to ukarany przez los, który ostatecznie skazał go na towarzystwo mężczyzny. Po pierwsze, Peter wyruszył na swoją wyprawę z pełnym błogosławieństwem Sally, która zresztą dołączyła do niego na krótki czas. Po drugie, Sophia to vespa, na której odbył on swoją pierwszą włoską podróż. Tym razem, z przyczyn od siebie niezależnych, musiał Sophię wymienić na inny skuter, również typu vespa, o imieniu Marcello. To właśnie na nim znów przemierzył Italię, a relację z tej ekspedycji zawarł w niniejszej książce – „Słodki smak pomarańczy. Szalone włoskie wakacje”.

Elba, Sycylia, Sardynia, Rzym, Neapol, Piza, Livorno, Palermo, Syrakuzy – to tylko niektóre miejsca, jakie odwiedził autor i o jakich opowiada w napisanej przez siebie książce. Dzieli się swoimi wrażeniami z pobytu w tych pełnych swoistego uroku włoskich zakątkach. Opisuje przeżyte przygody, często zabawne, których podczas owej wyprawy nie brakowało. Wyraża swoje odczucia związane z poznawaniem włoskiej kuchni. Opowiada o napotkanych w czasie tej podróży ludziach – sympatycznych, pełnych życzliwości i serdeczności, pośród których było wielu podobnych Peterowi miłośników vespy, co znacznie ułatwiało mu różne sprawy i pomagało w rozmaitych sytuacjach, a przede wszystkim sprawiało, że Peter czuł się, jakby był wśród członków rodziny i przyjaciół.

Wszystkie zdarzenia, przeżycia, spotkania z ludźmi pozwoliły mu na poznanie prawdziwego oblicza Italii, które prezentuje w książce „Słodki smak pomarańczy”.

Moim zdaniem Peter Moore potrafił w niej świetnie utrwalić i oddać atmosferę swoich szalonych włoskich wakacji. Przed naszymi oczyma odmalowuje krajobrazy włoskich miast i miasteczek, a z jego barwnych, pełnych werwy i entuzjazmu słów daje się wyczuć specyficzny, urokliwy klimat tych wszystkich miejsc i zakątków. Żywo relacjonowane przez autora przygody i sytuacje niejeden raz wywołały uśmiech na mojej twarzy. Mogę więc powiedzieć, iż lektura jego książki zainteresowała mnie i w pełni usatysfakcjonowała. Sądzę, że miłośnicy słonecznej Italii, fani motoryzacji (a w szczególności skuterów typu vespa) oraz entuzjaści literatury podróżniczej z pewnością znajdą tu coś dla siebie. Zawarta tu opowieść, lekka i przyjemna, dla niejednego czytelnika będzie miłą odskocznią od zwyczajnej, szarej codzienności.

„Słodki smak pomarańczy” – co dokładnie kryje się pod tym tytułem? Wszystkich, którzy chcą się tego dowiedzieć, zachęcam do lektury książki Petera Moore’a. Warto wyruszyć wraz z nim w tę szaloną podróż.

Dorota Pansewicz

Informacje dodatkowe

Tytuł oryginalny Vroom By The Sea
Rodzaj produktu literatura podróżnicza
Wydawca Pascal
Autor Peter Moore
Język polski
Data wydania 14-08-2014
Wydanie I
Oprawa miękka
Ilość stron 336
Wymiary / mm 130x200
Waga / gr 328
EAN 9788376421773
ISBN 978-83-7642-177-3

Napisz recenzję

Oceniasz: Słodki smak pomarańczy

Jak oceniasz ten produkt? *

  Słaby Dobry Bardzo dobry Świetny Wybitny
Oceń produkt