Rzym + Adriatyckie wybrzeże Włoch pakiet Bezdroża

Rodzaj produktu: przewodnik
Producent: Bezdroża
Język: polski
Data wydania: 01-06-2009
Kategoria
Europa / Włochy / Rzym
Menu / Przewodniki
Oceń, napisz recenzję
Ocena:

Napisz recenzję >>

Produkt niedostępny

Cena: 31,90 

37,89 zł

Dostępność produktu w księgarni ArtTravel.pl:
- Kraków: niedostępny
- Łódź: niedostępny
- Warszawa: niedostępny
- Gdańsk: niedostępny

Opis

Przewodnik-Celownik Rzym to:

    Atlas centrum miasta 1:12 500
    Alfabetyczny leksykon 143 największych atrakcji turystycznych
    Ponad 170 kolorowych fotografii
    Zwięzłe informacje praktyczne
    Przejrzysty system odsyłaczy

To także bardzo funkcjonalny i nowoczesny przewodnik, łączący w sobie elementy encyklopedycznego opisu najważniejszych atrakcji z podaniem wszystkich potrzebnych turyście informacji praktycznych oraz dokładnym planem miasta w formie poręcznego atlasu. Całość uzupełniona została interesującymi wiadomościami na temat włoskiej kuchni oraz rzymskich parków i willi.
Dzięki temu przewodnikowi nie sposób przegapić żadnego z najważniejszych zabytków Wiecznego MIasta!   Adriatyckie wybrzeże Włoch to lazurowe morze, kameralne plaże i egzotyczna, śródziemnomorska roślinność. Ze starymi miastami portowymi sąsiadują tu malownicze rybackie wioski i nowoczesne kurorty. Spacer po porcie w Trieście i rejs gondolą po weneckich kanałach, Noc Taranty w Apulii i barokowe Lecce, plaże i festiwale wina, ryb i owoców morza – to tylko niektóre z atrakcji, dla których warto wybrać się w wakacyjny rajd po adriatyckim wybrzeżu.

Przewodnik Adriatyckie wybrzeże Włoch. Szmaragdowym szlakiem od Triestu do Lecce oprowadza po zabytkach nadmorskich miasteczek, zaprasza na najpiękniejsze plaże, podpowiada gdzie popływać lub ponurkować w poszukiwaniu morskich skarbów, gdzie zatrzymać się na nocleg i wreszcie co zjeść, by w pełni zakosztować śródziemnomorskiego dolce vita.

Wstęp

Włoskie wybrzeże Adriatyku, ciągnące się od Zatoki Triesteńskiej na północy aż po kraniec Półwyspu Salentyńskiego na południu, przedstawia ogromne bogactwo i zróżnicowanie zarówno przyrody, jak i szeroko rozumianej kultury (m.in. architektury, rzemiosła, zwyczajów, kuchni). Wynika to z odrębności kulturowej poszczególnych nadadriatyckich regionów: Friuli-Wenecji Julijskiej, Wenecji Euganejskiej, Emilii-Romanii, Marche, Abruzji, Molise i wreszcie, położonej w „obcasie włoskiego buta”, Apulii.
Bardzo zróżnicowana jest także tutejsza linia brzegowa zaczynająca się pięknymi skalistymi zatokami krasowego wybrzeża Triestu, przechodzącymi dalej w laguny Wenecji Euganejskiej i Emilii-Romanii oraz w niezwykle szerokie, piaszczyste plaże masowo odwiedzane przez turystów. Kończy się ona dzikimi wybrzeżami Apulii, gdzie z morza wyrastają wysokie wapienne klify, kryjące wśród swych skał małe zatoczki z nieskazitelnie czystymi plażami.
Wybrzeże Adriatyku to jedno ze wspanialszych miejsc na spędzenie wakacji, zwłaszcza letnich. Przez całą jego długość ciągnie się szereg miejscowości wypoczynkowych, w większości świetnie przygotowanych dla turystów. Nad samym Adriatykiem lub w jego bezpośrednim sąsiedztwie znajdziemy także wiele wspaniałych città d’arte – „miast sztuki”; losy wielu z nich od zawsze związane były z morzem, niektóre też morzu zawdzięczały rozkwit i wielowiekową potęgę, jak chociażby Wenecja. Adriatyckie wybrzeże Włoch, niesłychanie bogate w zabytki historii, to także obszar, w którym na przestrzeni wieków spotykało się i przenikało wiele kultur. Ziemie te zostały w większości skolonizowane przez Rzymian, którzy przynieśli tu zdobycze swojej cywilizacji i dla których tutejsze porty stanowiły swoiste „bramy na wschód”. W późniejszych czasach wyruszały stąd wyprawy krzyżowe do Ziemi Świętej, tutaj też rozpoczął swą słynną podróż na Daleki Wschód wenecjanin Marco Polo.
Wybrzeże Adriatyku zachwyci więc zarówno miłośników sztuki i zabytków, jak i miłośników przyrody. Zadowoli także zwolenników wakacyjnego leżenia do góry brzuchem na plaży. A na całej swej długości będzie urzekać wielokrotnie i na różne sposoby, każąc do siebie wracać i zawsze pozostawiając coś nowego do odkrycia.

Informacje dodatkowe

Rodzaj produktu przewodnik
Wydawca Bezdroża
Autor Praca zbiorowa
Rodzaj przewodnika ilustrowany
Język polski
Data wydania 01-06-2009
Oprawa miękka
Ilość stron 208 + 252
Wymiary / mm 130 x 210 + 120 x 225
Waga / gr 350
EAN 9788363465094p
ISBN 978-83-63465-09-4

Napisz recenzję

Oceniasz: Rzym + Adriatyckie wybrzeże Włoch pakiet Bezdroża

Jak oceniasz ten produkt? *

  Słaby Dobry Bardzo dobry Świetny Wybitny
Oceń produkt