Roztocze polskie i ukraińskie przewodnik Rewasz

Rodzaj produktu: przewodnik
Producent: Rewasz
Język: polski
Data wydania: 2011
Kategoria
Europa / Polska / Parki Narodowe / Roztocze
Europa / Polska / Parki Narodowe / Roztoczański Park Narodowy
Menu / Przewodniki
Oceń, napisz recenzję
Ocena:

Napisz recenzję >>

Produkt niedostępny

Cena: 37,99 

43,00 zł

Dostępność produktu w księgarni ArtTravel.pl:
- Łódź: niedostępny

Opis

Nowe wydanie popularnego przewodnika po Roztoczu, tzw. przewodnika ?z chałupką? wydanego jeszcze w latach 90 przez zasłużone wydawnictwo Stanisław Nałęcz Kryciński. Od tego czasu minęło już blisko 15 lat. To cała epoka zmian w terenie. Przybyło tras znakowanych, szczególnie szlaków rowerowych i ścieżek dydaktycznych, a rozwój agroturystyki spowodował, że jest gdzie zjeść, przenocować i odpocząć po wycieczce. Przewodnik obejmuje teren całego Roztocza, zarówno po naszej jak i po ukraińskiej stronie ? od Kraśnika po Lwów. Jest to obszerne i szczegółowe kompendium wiedzy o tym terenie podane w przystępnej i przejrzystej formie. Nowością są opisy tras pieszych i rowerowych po stronie ukraińskiej nie prezentowane dotąd w żadnej polskiej publikacji. Przewodnik opisuje praktycznie wszystkie znakowane szlaki piesze i rowerowe ? opis trasy naszkicowano zawsze na tle kulturowym i historycznym; uczciwie potraktowano żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych i rolę tej organizacji w walce z oboma okupantami. Autor opisuje także wycieczki poza szlakami znakowanymi w szczególnie atrakcyjnych miejscach Roztocza.

Opisano:
Roztocze Zachodnie (Batorz i okolice, Szczebrzeszyn i okolice, okolice Zwierzyńca)
Roztocze Środkowe (Józefów i okolice, Krasnobród i okolice, Susiec i okolice, Tomaszów Lub. i okolice, Zamość i okolice, Zwierzyniec i okolice)
Roztocze Południowe (Wschodnie): Horyniec i okolice, Narol i okolice, Werchrata i okolice
Roztocze za kordonem ? 12 tras rowerowych i pieszych w okolicach Rawy Ruskiej, Żółkwi, Janowa Lwowskiego i Krechowa, w tym Centralny Szlak Rowerowy Roztocza z Rawy Ruskiej do Lwowa; Lwów: Wysoki Zamek, Czartowska Skała i Jaskinia Miodowa.
Wewnątrz skrzydełek: 1. ogólna mapka Roztocza z wykazem szczegółowych mapek i planów znajdujących się wewnątrz przewodnika; 2. mapka Roztocza za kordonem ukraińskim z zaznaczonym przebiegiem opisanych tras po tym terenie.

Informacje dodatkowe

Kod 9788362460168
Rodzaj produktu przewodnik
Wydawca Rewasz
Autor Pawłowski Artur
Rodzaj przewodnika ilustrowany
Język polski
Data wydania 2011
Oprawa miękka
Ilość stron 416
Wymiary / mm 120 x 165
ISBN 978-83-62460-16-8
EAN 9788362460168

Napisz recenzję

Oceniasz: Roztocze polskie i ukraińskie przewodnik Rewasz

Jak oceniasz ten produkt? *

  Słaby Dobry Bardzo dobry Świetny Wybitny
Oceń produkt