• Rowerem i pieszo przez czarny ląd Sorus, literatura podróżnicza

Rowerem i pieszo przez czarny ląd Sorus

Rodzaj produktu: literatura podróżnicza
Producent: Sorus
Język: polski
Data wydania: 2011
Kategoria
Afryka / Afryka
Moje hobby / Rower
Menu / Literatura podróżnicza
Oceń, napisz recenzję
Ocena:

Napisz recenzję >>

Produkt niedostępny

Cena: 43,90 

49,00 zł

Dostępność produktu w księgarni ArtTravel.pl:
- Kraków: niedostępny
- Łódź: niedostępny
- Warszawa: niedostępny
- Gdańsk: niedostępny

Opis

Dodatkowy rabat -20% przy zakupie przewodnika

Zebrał, opracował i wstępem opatrzył Łukasz Wierzbicki, "odkrywca" postaci Kazimierza Nowaka.

 
„To zupełnie niezwykła książka ze względu na treść i osobę autora...; oby zajęła ona stale miejsce na listach klasyki polskiego reportażu”

 Ryszard Kapuściński

W związku z ogromną i wciąż rosnącą popularnością książki Rowerem i pieszo przez Czarny Ląd (kilkadziesiąt tysięcy sprzedanych egzemplarzy) Wydawnictwo Sorus przygotowało kolejne, szóste jej wydanie.

Dzięki uprzejmości rodziny Kazimierza Nowaka uzyskaliśmy dodatkowe materiały archiwalne, które umożliwiły dokonanie w tekście wielu poprawek i uzupełnień. Przejrzeliśmy i zmodyfikowaliśmy materiał zdjęciowy oraz mapy, wykonane w nowym opracowaniu graficznym i z korektą trasy podróżnika. Dodaliśmy też indeks nazw geograficznych. Zaktualizowaliśmy również wstęp Łukasza Wierzbickiego – twórcy tej książki.
To napisana pięknym, barwnym językiem opowieść o pionierskiej, pięcioletniej afrykańskiej wędrówce Kazimierza Nowaka, przez ponad 60 lat zupełnie zapomnianego polskiego przedwojennego podróżnika, który głównie rowerem i pieszo oraz na wielbłądzie, konno i czółnem dwukrotnie pokonał samotnie kontynent afrykański (od Trypolisu po Kapsztad i z powrotem – do Algieru)! Dla uczczenia podróżnika tą samą trasą od listopada 2009 roku podąża sztafeta „Afryka Nowaka”.

Książkę czyta się jednym tchem. Oprócz opisów niezwykłych przygód globtrotera i cudów afrykańskiej przyrody znajdzie w niej Czytelnik bogaty opis życia mieszkańców Czarnego Lądu, wnikliwą krytykę polityki kolonialnej oraz spostrzeżenia, które wydają się niezwykle aktualne również w odniesieniu do Afryki współczesnej.

Czytelnik może się poczuć jak towarzysz podróży Kazimierza Nowaka – przez Afrykę, nie tę na pokaz, przy szlakach turystycznych, będących pewnego rodzaju wystawą, lecz przez tę, jak pisze Autor w Prologu: niedostępną dla ogółu, o której żaden podróżnik nie pisze, choćby ze względu na to, że aby ją poznać, trzeba się wypocić, zaznać głodu i pragnienia, ryzykować zdrowie i życie.

Dzięki eleganckiej szacie edytorskiej (twarda oprawa i druk na kredowanym papierze) książka ta może się stać idealnym prezentem dla Czytelników w każdym wieku.

Niniejszemu wydaniu patronuje Fundacja im. Kazimierza Nowaka, która została zarejestrowana w listopadzie 2010 r. Intencją Fundatorów było powołanie instytucji mającej na celu pielęgnowanie pamięci o Kazimierzu Nowaku oraz skuteczną popularyzację dorobku, dokonań oraz systemu wartości tego niezwykłego podróżnika.

Informacje dodatkowe

Rodzaj produktu literatura podróżnicza
Wydawca Sorus
Autor Kazimierz Nowak
Język polski
Data wydania 2011
Oprawa twarda
Ilość stron 406
Wymiary / mm 170 x 240
EAN 9788389949998
ISBN 978-83-89949-99-8

Napisz recenzję

Oceniasz: Rowerem i pieszo przez czarny ląd Sorus

Jak oceniasz ten produkt? *

  Słaby Dobry Bardzo dobry Świetny Wybitny
Oceń produkt