• Puszczykowskie ścieżki Arkadego Fidlera Sorus, przewodnik

Puszczykowskie ścieżki Arkadego Fidlera Sorus

Rodzaj produktu: przewodnik
Producent: Sorus
Język: polski
Data wydania: 2008
Kategoria
Europa / Polska / Parki Narodowe / Wielkopolski Park Narodowy
Menu / Przewodniki
Oceń, napisz recenzję
Ocena:

Napisz recenzję >>

Produkt niedostępny

Cena: 8,90 

10,00 zł

Dostępność produktu w księgarni ArtTravel.pl:
- Kraków: niedostępny
- Łódź: niedostępny
- Warszawa: niedostępny
- Gdańsk: niedostępny

Opis

Do opracowania trasy zielonego szlaku i napisania niniejszego przewodnika zainspirował mnie tom wspomnień Arkadego Fiedlera Mój ojciec i dęby wydany w 1973 roku. Szlak umożliwia pieszą wędrówkę ścieżkami młodzieńczych wycieczek sławnego podróżnika. Szczegółowy opis tej trasy zawiera część pierwsza i obejmuje Puszczykowo i jego najbliższe okolice. W części drugiej opisano dom Arkadego Fiedlera zamieniony na muzeum, ze zgromadzonymi w nim eksponatami przywiezionymi z egzotycznych wypraw. Pisarz mieszkał tam prawie 40 lat i jak sam wspominał, otaczało go w tym miejscu „wyjątkowe wprost piękno krajobrazu, rozbite na niewiarygodną ilość uroczych zakątków, chyba tysięcy ustronnych zakątków. A każdy z tych fragmentów był klejnotem przyrodniczego wdzięku i powabu”.
Warto zatem uciec z wielkomiejskiego zgiełku na ścieżki prowadzące przez Puszczykowo i Wielkopolski Park Narodowy. Zobaczyć urokliwe sosnowe lasy, słoneczne polanki, kolorowe motyle, błękitną wstęgę Warty, wstąpić w gościnne progi domu-muzeum Arkadego Fiedlera. Może i nas owe niepozorne ścieżki, które tak zauroczyły młodego Arkadego Fiedlera, też wyprowadzą na szeroki świat.

ANDRZEJ MIKA urodził się w 1948 roku w Poznaniu. Od roku 1985 jest miejskim przewodnikiem turystycznym, członkiem Koła Przewodników PTTK im. Marcelego Mottego w Poznaniu. Publicystyką krajoznawczą zajmuje się od początku lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. Publikował w „Głosie Wielkopolskim”, „Przewodniku Katolickim”, poznańskim dodatku „Gazety Wyborczej”, miesięczniku „Poznaj swój kraj”, „Gońcu Osiedlowym”, a ostatnio w internetowej gazecie dla seniorów www.intersenior.pl. Jest laureatem (1999) ogólnopolskiego konkursu dla amatorów na reportaż radiowy o tematyce turystycznej. Wydał dwie książki: Święty Marcin teraz niemal główna ulica w Poznaniu (2002), oraz Śladami Edwarda hr. Raczyńskiego (2005), która nominowana była do nagrody im. Józefa Łukaszewicza (2006) przyznawanej corocznie autorowi najlepszej książki o Poznaniu.

Informacje dodatkowe

Rodzaj produktu przewodnik
Wydawca Sorus
Autor Andrzej Mika
Rodzaj przewodnika tekstowy
Język polski
Data wydania 2008
Ilość stron 40
Wymiary / mm 135 x 195
EAN 9788389949509
ISBN 978-83-89949-50-9

Napisz recenzję

Oceniasz: Puszczykowskie ścieżki Arkadego Fidlera Sorus

Jak oceniasz ten produkt? *

  Słaby Dobry Bardzo dobry Świetny Wybitny
Oceń produkt