Prowadził nas los Kinga & Chopin Bernardinum, literatura podróżnicza
  • Prowadził nas los Kinga & Chopin Bernardinum, literatura podróżnicza

Prowadził nas los Kinga & Chopin Bernardinum

Rodzaj produktu: literatura podróżnicza
Producent: Bernardinum
Język: polski
Data wydania: 01-01-2011
Kategoria
Świat / Świat
Menu / Literatura podróżnicza
Oceń, napisz recenzję
Ocena:

Napisz recenzję >>

Cena: 41,90 

47,00 zł

Wysyłka do 48h
Dostępność produktu w księgarni ArtTravel.pl:
- Kraków: dostępne "od ręki"
- Łódź: niedostępny
- Warszawa: dostępne "od ręki"
- Gdańsk: niedostępny
Dostawa zamówienia:
- Odbiór w księgarni ArtTravel
0,00 zł
- Polecona. Poczta Polska
4,90 zł
- Kurier 48. Poczta Polska
7,90 zł
- Paczkomaty. inPost
9,90 zł
- Express. Kurier DPD
12,90 zł

Opis

Dodatkowy rabat -20% przy zakupie przewodnika

Bilet w jedną stronę, dwa plecaki, pięćset osiemdziesiąt trzy dolary i dwadzieścia pięć centów – cały nasz kapitał, niewiele planów i dużo marzeń. Tyle mieliśmy ze sobą, kiedy wylądowaliśmy w Nowym Jorku. Wiedzieliśmy jedno – chcemy objechać świat dookoła. CAŁY! Jak tego dokonać prawie bez pieniędzy? Jak to zrobić, aby jak najbliżej poznać ludzi i kultury przemierzanych krajów? Oczywiście – autostopem! Kto by przypuszczał, że zajmie nam to pięć lat... Kinga Choszcz i Radosław „Chopin” Siuda za swoją pięcioletnią podróż autostopem dookoła świata otrzymali w roku 2004 Kolosa – najbardziej prestiżową nagrodę podróżniczą w Polsce.

Recenzje ArtTravel.pl

Jak najpełniej poznać świat, różnorodne kraje i ich mieszkańców oraz kultury? W jaki sposób to zrobić, chcąc zobaczyć i doświadczyć jak najwięcej, nie mając przy tym wiele pieniędzy? Najlepiej udać się w podróż po świecie autostopem. Tak właśnie uczynili Kinga Choszcz i Radosław Siuda – Chopin, wyruszając w podróż swego życia, w podróż dookoła świata, która trwała – jak się później okazało – aż pięć lat, od 1998 do 2003 roku. W tym czasie udało im się zwiedzić Amerykę Północną, Amerykę Południową, Australię i Azję. Ten niebagatelny wyczyn został uhonorowany w 2004 roku Kolosem – najbardziej prestiżową nagrodą podróżniczą w Polsce. „Prowadził nas los” to bezpośrednia relacja z owej wyprawy, oparta na prowadzonym przez Kingę Choszcz pamiętniku.

Lektura książki wyraźnie przekonuje czytelnika, iż jej tytuł jest bardzo adekwatny do treści i do sposobu podróżowania Kingi i Chopina. Była to podróż bez uprzednich planów, bez pośpiechu, bez zamartwiania się o dalsze etapy wyprawy, pełna spontaniczności, z poddaniem się temu, co przyniesie każdy kolejny dzień, z pewnością, że skoro coś się wydarzyło, to tak właśnie miało być, gdyż nic nie dzieje się bez powodu. Podczas czytania można aż poczuć optymizm, radość życia i tę cudowną beztroskę, jaka towarzyszyła podróżnikom.

Kinga Choszcz niejednokrotnie podkreślała w swoich zapiskach, że ta wyprawa jest prawdziwie magiczną podróżą, w której spełniają się wszystkie jej marzenia, sny i fantazje. Kiedy śledzi się notatki, które prowadziła, trudno się z tym nie zgodzić: to rzeczywiście była wspaniała, niezwykła podróż, pełna rozmaitych, niezapomnianych wrażeń. Kinga i Chopin, będąc w poszczególnych krajach, starali się poznać je dogłębnie, od każdej strony. Odwiedzali zarówno miasta, jak i wioski oraz zupełne pustkowia znajdujące się z dala od cywilizacji. Przybywali do miejsc popularnych wśród turystów oraz do tych zakątków, o których trudno byłoby znaleźć informację w turystycznych przewodnikach. Poruszali się różnorodnymi środkami transportu: samochodem osobowym, busem, ciężarówką, rowerem, konno, pociągiem, samolotem, lotnią, łódką, statkiem, promem, motocyklem, a także pieszo. Zatrzymywali się u zupełnie obcych ludzi, doświadczając ich ogromnej gościnności i serdeczności. Z bliska poznawali egzotyczne dla nich zwyczaje, tradycje, uroczystości i rytuały mieszkańców odwiedzanych krajów, a także smaki lokalnych potraw. Nie unikali też pracy, podejmując się przy nadarzającej się okazji bardzo urozmaiconych zajęć.

Te wszystkie wrażenia i doświadczenia Kinga Choszcz skrupulatnie utrwalała na bieżąco w swoim pamiętniku, ja zaś utwierdziłam się w przekonaniu, że taka właśnie forma książki jest znakomitym pomysłem. Kiedy ją czytałam, udzielały mi się wszystkie uczucia i emocje bohaterów, odnosiłam wręcz wrażenie, że sama uczestniczę w tej wyprawie, że przeżywam to wszystko, co przeżyli Kinga i Chopin. Zapominałam o otaczającej mnie rzeczywistości i przenosiłam się do zupełnie innego świata. Tak więc lektura tej książki była dla mnie także fascynującym doświadczeniem, do tego stopnia, iż żałowałam, kiedy już dotarłam do jej ostatniej strony. Pewną pociechą była dla mnie świadomość, że kiedy będę chciała, mogę do niej powrócić.

Warto też podkreślić, że „Prowadził nas los” to bardzo ładnie i starannie wydana publikacja: twarda, stylowa oprawa, elegancki papier oraz duża ilość pięknych, barwnych zdjęć ilustrujących atrakcyjną treść sprawiają, że jej lektura to prawdziwa przyjemność.

Życie jest marzeniem, przygodą i wyzwaniem, trzeba tylko po nie sięgnąć, nie lękając się tego, co nieznane – tak można wyrazić główne przesłanie tej książki – tak bardzo inspirującej, fascynującej, porywającej. Mnie ona naprawdę urzekła i mogę szczerze powiedzieć, że jest to jedna z najwspanialszych książek podróżniczych, jakie czytałam, dlatego gorąco ją polecam. Jeśli więc jeszcze do tej pory nie mieliście okazji jej poznać – pamiętajcie: warto, i to jak!

Dorota Pansewicz

Informacje dodatkowe

Rodzaj produktu literatura podróżnicza
Wydawca Bernardinum
Autor Kinga Choszcz
Język polski
Data wydania 01-01-2011
Oprawa twarda
Ilość stron 525
Wymiary / mm 145 x 210
Waga / gr 1011
EAN 9788362994038
ISBN 978-83-6299-403-8

Napisz recenzję

Oceniasz: Prowadził nas los Kinga & Chopin Bernardinum

Jak oceniasz ten produkt? *

  Słaby Dobry Bardzo dobry Świetny Wybitny
Oceń produkt