Poznań i Wielkopolska na weekend przewodnik

Rodzaj produktu: przewodnik
Producent: Pascal
Język: polski
Data wydania: 2008
Kategoria
Europa / Polska / Miasta / Poznań
Menu / Przewodniki
Oceń, napisz recenzję
Ocena:

Napisz recenzję >>

Produkt niedostępny

Cena: 28,99 

34,90 zł

Dostępność produktu w księgarni ArtTravel.pl:
- Łódź: niedostępny
- Poznań: niedostępny

Opis

Wielkopolska, rejon położony w zachodnio-centralnej Polsce, zajmuje 30 tys. km2 i jest drugim co do wielkości, pośród 16, regionem kraju. Na tych ziemiach, na przełomie X i XI w formowały się początki państwa polskiego, z jego największymi ośrodkami w Gnieźnie i Poznaniu.

Wielkopolska to z jednej strony piękna architektura i bogactwo wydarzeń kulturalnych, z drugiej niepowtarzalna okazja zbliżenia się do natury w jej najpiękniejszej postaci. Nizinny krajobraz Wielkopolski urozmaicają rzeki, naturalne jeziora polodowcowe, otoczone przepięknymi lasami , których największe skupiska znaleźć możemy na pojezierzach: Międzychodzko-Sierakowskim, Leszczyńskim czy Gnieźnieńskim, łagodne, morenowe pagórki, a także ogromne obszary dzikich lasów.

Na terenie Wielkopolski znajdują się dwa parki narodowe i aż 13 parków krajobrazowych.

Oprócz piękna naturalnego krajobrazu warto w Wielkopolsce odkryć coś więcej. Przykładem może być Ostrów Tumski, miejsce, gdzie rodziło się państwo polskie. Gotycka katedra, renesansowe budowle, piękny ratusz stojący na Starym Rynku, secesyjne kamienice to tylko niewielki wycinek tego, co ma do zaoferowania to miasto.

Wiele, pamiętających jeszcze czasy romańskie, zabytków spotkać możemy na Szlaku Piastowskim, jednej z najciekawszych tras turystycznych w Polsce. Katedra będąca miejscem wiecznego spoczynku pierwszych polskich władców, gotycki kościół NMP, palatium Mieszka I z lat 60-tych X w, XII wieczne Drzwi Gnieźnieńskie ilustrujące historię życia i śmierci św. Wojciecha to tylko kilka z wielu perełek architektury, które można podziwiać na tym szlaku.

Poznań przyciąga gości nie tylko wielowiekową tradycją, ale i unikatowymi zabytkami. To jedno z najciekawszych miast w kraju. Jego najstarsze zabytki pochodzą z X wieku. Oprócz nich możemy znaleźć tu bogate muzea, a wokół miasta atrakcyjne okolice, mieszczące zamki i pałace. To, czym z pewnością może pochwalić się sam Poznań, to jeden z najpiękniejszych rynków w Polsce, z renesansowym Ratuszem, przebudowanym w XVI wieku przez Jana Baptystę Quadro oraz kościołem farny z przełomu XVII i XVIII wieku.

Patrząc na Poznań przez pryzmat oferowanych rozrywek ujrzymy miasto tętniące życiem i ciekawym repertuarem imprez kulturalnych i sportowych. Podtrzymując swoje pradawne tradycje tak dzisiaj, jak i za czasów Jagiełły Poznań słynie  z Targów Poznańskich. Tu nad jeziorem, co roku odbywa się słynny Międzynarodowy Festiwal Teatralny "MALTA", który ściąga tłumy turystów, wielbicieli teatru i aktorów z całego świata...

"Poznań i Wielkopolska na weekend" zostały napisane z myślą o Tobie turysto, wczasowiczu czy wędrowcu, który niecierpliwie czekasz na urlop lub weekend.

Ten przewodnik spełni Twoje oczekiwania i oczekiwania wszystkich innych zajętych i zapracowanych współczesnych ludzi, gdyż pokazuje, jak interesująco spędzić wolne od pracy dni. Z nim żaden weekend, nawet deszczowy i zimny, nie będzie nudny.

Przewodnik jest lekki i - dzięki spirali oraz skrzydełkom mogącym pełnić rolę zakładek - poręczny. Łatwo zapakować go do torby lub walizki. Z przyjemnością się go też z tej torby lub walizki wyjmuje. "Weekend" może się podobać: czarna, dynamiczna okładka, strony z kolorowymi marginesami, ramkami, wyróżnieniami oraz pięknymi zdjęciami i barwnymi mapkami.

Największym atutem przewodnika jest jednak jego koncepcja - podział na starannie zaplanowane dwudniowe trasy, prowadzące do najciekawszych miejsc opisywanego regionu: zabytków, rezerwatów przyrody, szlaków pieszych, rowerowych i kajakowych. Dzięki temu wystarczy wskoczyć w samochód, wybrać trasę ze spisu treści i zanurzyć się w przyjemności, jakie oferuje czas wolny. O resztę zadba przewodnik.

Istotną zaletą "weekendu" jest też czytelny układ informacji. Trasy opisane w przewodniku są wyszczególnione na poglądowej mapce na wewnętrznej okładce. Każdy rozdział składa się z ogólnego opisu trasy, barwnej mapki, czasu i planu zwiedzania na każdy dzień oraz opisów poszczególnych "punktów programu". Opisy tworzą informacje historyczne lub przyrodnicze oraz praktyczne (godziny otwarcia, dane teleadresowe), jak też barwne zdjęcia. Przy każdym obiekcie podano przybliżony czas zwiedzania. Miejsca, szczególnie ciekawe lub charakterystyczne, wyróżniono piktogramami. Kolorowe ramki zawierają dygresje historyczne, kulturalne, legendy i anegdoty. Każdą trasę zamykają informacje dotyczące noclegów, gastronomii, rozrywek, imprez... Z "weekendu" korzysta się łatwo, przyjemnie, bez stresu.  Z "weekendem" spędza się czas na luzie.

Przewodniki na weekend pokazują, że by żyć ciekawie, nie trzeba przepływać przez ocean. Wystarczy wyskoczyć za miedzę. Polska jest ciekawa!

Spis treści:
Jak korzystać z przewodnika . . . 6

Wstęp . . . 9

1. Poznań . . . 15
2. Wielkopolski Park Narodowy . . . 33
3. Z Gniezna na Pałuki . . . 45
4. Obrzeżami Puszczy Noteckiej . . . 59
5. Północna Wielkopolska . . . 73
6. Ziemia konińska . . . 87
7. Parki krajobrazowe nad Wartą . . . 99
8. Ziemia kaliska . . . 111
9. Południowa Wielkopolska . . . 121
10. Ziemia leszczyńska . . . 135
11. Zabytki na nizinie . . . 147
12. Od Grodziska do Świebodzina . . . 157
13. Zachodnie rubieże Wielkopolski . . . 167
14. Zielona Góra i okolice . . . 179
15. W stronę Niemiec . . . 189
16. Pojezierze Lubuskie i okolice . . . 201
17. Gorzów Wielkopolski i okolice . . . 211

Indeks . . . 220

Informacje dodatkowe

Kod 9788375131857
Rodzaj produktu przewodnik
Wydawca Pascal
Autor Praca zbiorowa
Seria Na weekend
Rodzaj przewodnika ilustrowany
Język polski
Data wydania 2008
Oprawa miękka, spirala
Ilość stron 216
Wymiary / mm 115 x 220
ISBN 978-83-7513-185-7
EAN 9788375131857

Napisz recenzję

Oceniasz: Poznań i Wielkopolska na weekend przewodnik

Jak oceniasz ten produkt? *

  Słaby Dobry Bardzo dobry Świetny Wybitny
Oceń produkt