Polska Turystyczna Encyklopedia Pascal

Rodzaj produktu: album
Producent: Pascal
Język: polski
Data wydania: 2009
Kategoria
Europa / Polska / Polska
Menu / Albumy
Oceń, napisz recenzję
Ocena:

Napisz recenzję >>

Produkt niedostępny

Cena: 39,99 

49,90 zł

Dostępność produktu w księgarni ArtTravel.pl:
- Łódź: niedostępny

Opis

Turystyczna encyklopedia Polski jest przeznaczona dla osób pragnących uzyskać zwięzłe informacje o najważniejszych i najbardziej interesujących miejscowościach i atrakcjach przyrodniczych Polski. Docenią ją zarówno doświadczeni turyści, jak i wakacyjni wczasowicze pragnący lepiej poznać najciekawsze miejscowości wypoczynkowe i ich okolice.

Encyklopedia zawiera ponad 750 haseł. Ich wyboru dokonano, kierując się przede wszystkim walorami krajoznawczymi, turystycznymi, zabytkowymi i przyrodniczymi poszczególnych obiektów. Książkę wzbogacono mapkami i planami miast. Podróżowanie ułatwia atlas samochodowy Polski w skali 1:1 150 000. Całości dopełniają liczne zdjęcia.

Od wydawcy
Książka, którą oddajemy w ręce Czytelników, odbiega charakterem od typowych słowników  geograficzno-krajoznawczych dostępnych na rynku wydawniczym. Jej głównym celem jest ułatwienie planowania podróży po Polsce i dostarczenie turystom jak największej ilości przydatnych informacji w uporządkowanej formie.

Wyboru haseł do naszej encyklopedii dokonano, przyjmując za kryterium przede wszystkim walory turystyczne miast, miasteczek i wsi w Polsce. W każdym haśle podano szczegółowe informacje o najważniejszych zabytkach znajdujących się w poszczególnych miejscowościach, o środowisku przyrodniczym i zaletach krajobrazu.

Opisy dużych ośrodków miejskich zawierają jednocześnie propozycje tras ich zwiedzania. Czytelnicy znajdą w encyklopedii wiele informacji zarówno o najważniejszych i najpopularniejszych miejscowościach w naszym kraju, jak i o miejscach bardzo ciekawych, choć często mało znanych. Nawet doświadczeni turyści odkryją tu rzeczy zupełnie nowe.

W książce zamieszczono również obszerne noty dotyczące wszystkich parków narodowych w Polsce i najatrakcyjniejszych turystycznie obiektów fizjograficznych, m.in. pasm górskich, pojezierzy i rzek.

Publikację wzbogacają ciekawostki geograficzne, historyczne i obyczajowe, anegdoty, a także dane statystyczne. Wartość poznawczą i estetyczną Turystycznej encyklopedii Polski podnoszą niewątpliwie ilustrujące ją zdjęcia.

Dokonany przez nas wybór materiałów do encyklopedii nie jest ostateczny. Liczymy na duży odzew ze strony Czytelników i propozycje rozszerzenia publikacji o nowe hasła w kolejnych wydaniach.

Informacje dodatkowe

Kod 9788375136128
Rodzaj produktu album
Wydawca Pascal
Autor Praca zbiorowa
Język polski
Data wydania 2009
Oprawa twarda
Ilość stron 624
Wymiary / mm 165 x 235
ISBN 978-83-7513-612-8
EAN 9788375136128

Napisz recenzję

Oceniasz: Polska Turystyczna Encyklopedia Pascal

Jak oceniasz ten produkt? *

  Słaby Dobry Bardzo dobry Świetny Wybitny
Oceń produkt