Polska Egzotyczna t.1 przewodnik wydanie IV Rewasz, przewodnik
  • Polska Egzotyczna t.1 przewodnik wydanie IV Rewasz, przewodnik

Polska Egzotyczna t.1 przewodnik wydanie IV Rewasz

Rodzaj produktu: przewodnik
Producent: Rewasz
Język: polski
Data wydania: 10-06-2013
Kategoria
Europa / Polska / Polska
Menu / Przewodniki
Menu / Oferta specjalna / Oferta dla podróżników / Przewodniki dla podróżników
Oceń, napisz recenzję
Ocena:

Cena: 33,90 

36,00 zł

Chwilowo niedostępne
Dostępność produktu w księgarni ArtTravel.pl:
- Kraków: niedostępny
- Łódź: niedostępny
- Warszawa: niedostępny
- Gdańsk: niedostępny
Dostawa zamówienia:
- Polecona. Poczta Polska
0,00 zł
- Odbiór w księgarni ArtTravel
0,00 zł
- Kurier 48. Poczta Polska
6,90 zł
- Paczkomaty. inPost
8,90 zł
- Express. Kurier DPD
12,90 zł

Opis

Taki już bowiem jest mój nałóg, że zamiast szukać dziwów świata po udeptanych szlakach, brodziłem całe życie tylko przez piaski, bagna i manowce omijane przez wszystkich, wpatrując się w dno tych rzek modrych, w łąki i gaje, w ludzi, którzy należą jeszcze do otaczającej ich natury, w ich chaty i stare cmentarzyska...
(Zygmunt Gloger)
Autor zaprasza na niekonwencjonalną wędrówkę wzdłuż wschodniej granicy Polski, od Cisowej Góry nad Gulbieniszkami (okolice jeziora Hańcza) do Niemirowa nad Bugiem. Jest to wyprawa w barwny i naprawdę nieco egzotyczny świat pogranicza, w którym ocalały jeszcze relikty naszych dawnych Kresów. Trasa wiedzie bowiem przez pogranicze etniczne, gdzie osadnictwo mazowieckie styka się z osadnictwem litewskim i ruskim. Mozaikę etniczną uzupełniają rosyjscy staroobrzędowcy i Tatarzy. Spotyka się także ślady Jadźwingów - średniowiecznych mieszkańców tych ziem oraz Żydów. Z różnorodnością etniczną i kulturową łączy się różnorodność religijna. Współżyją obok siebie rzymskokatoliccy Polacy i Litwini, prawosławni Białorusini, greckokatoliccy Ukraińcy, staroobrzędowcy Rosjanie, sekciarze - wyznawcy proroka Ilji, muzułmańscy Tatarzy. Wszystko to tworzy charakterystyczną dla Kresów "egzotyczną" mieszankę etniczno-kulturowo-religijną, o której większość Polaków ma jedynie blade pojęcie, bądź też zupełnie sobie jej nie uświadamia.

Informacje dodatkowe

Rodzaj produktu przewodnik
Wydawca Rewasz
Autor Grzegorz Rąkowski
Rodzaj przewodnika tekstowy
Język polski
Zakres Polska Cała Polska
Data wydania 10-06-2013
Oprawa miękka
Ilość stron 384
Wymiary / mm 120 x 165
Waga / gr 320
EAN 9788362460397
ISBN 978-83-62460-39-7

Recenzje i oceny Klientów

polecam (wojtek)
Oceń produkt
Polska Egzotyczna to niecodzienna koncepcja przewodnika turystycznego. Napisany świetnym językiem przewodnik jest wciągającą opowieścią historyczno - krajoznawczą od której trudno się oderwać. Jest to wędrówka wzdłuż wschodniej granicy Polski. Z Polską Egzotyczną t.1 wędrujemy od Suwalskiego Parku Krajobrazowego i dalej na południe docieramy do Niemirowa nad Bugiem. Wędrując napotykamy całą " egzotykę" pogranicza. Różne narody, kultury, religie a z tym związaną różnorodność zabytków, ciekawych miejsc i obiektów. Opowieść o nich przeplatana jest mapkami, szkicami i zdjęciami i wieloma interesującymi dygresjami historycznymi. Czyta się znakomicie. (21.02.2017)

Napisz recenzję

Oceniasz: Polska Egzotyczna t.1 przewodnik wydanie IV Rewasz

Jak oceniasz ten produkt? *

  Słaby Dobry Bardzo dobry Świetny Wybitny
Oceń produkt