• Pojechane podróże Pascal, literatura podróżnicza

Pojechane podróże Pascal

Rodzaj produktu: literatura podróżnicza
Producent: Pascal
Język: polski
Data wydania: 2012
Kategoria
Moje hobby / Podróże
Menu / Literatura podróżnicza
Oceń, napisz recenzję
Ocena:

Napisz recenzję >>

Produkt niedostępny

Cena: 36,90 

44,90 zł

Dostępność produktu w księgarni ArtTravel.pl:
- Kraków: niedostępny
- Łódź: niedostępny
- Warszawa: niedostępny
- Gdańsk: niedostępny

Opis

Dodatkowy rabat -20% przy zakupie przewodnika

"Moją pasją jest wyciąganie ludzi z domów" - mówi Marek Tomalik, duch opiekuńczy tej książki, a potem - wraz z jej autorami - porywa nas w długą podróż przez drogi i bezdroża kontynentów. Pieszo, konno, traktorem, dwupłatowcem, rowerem, motocyklem czy niesamowitą pakistańską ciężarówką. Na lądzie, w powietrzu, pod wodą... Bohaterowie to ludzie zarażeni bakcylem przygody, nietuzinkowi, otwarci na świat, pełni dobrej energii i fantazji. W pasjonujący sposób opowiadają o najpiękniejszych, najdziwniejszych i najgroźniejszych zakątkach Ziemi oraz o swych najbardziej "pojechanych podróżach".

Do książki dołączona została płyta DVD z filmami podróżniczymi:

    * Długi Marsz 70 lat później
    * Pakistańska ciężarówka
    * Wielki Błękit Morza Czerwonego
    * Traktoriada

Autorzy:

Anna Czerwińska negocjuje z maoistami w Nepalu. Dość ostro, bo kto to widział, odwiedzać naszą himalaistkę z kałachem, w dodatku o czwartej rano!

Marcin Obałek zdobywa Andy polskim traktorem. Omal się nie stacza (w przepaść), na szczęście ursus i chłopaki dają radę.

Mikołaj Golachowski zdradza miłosne sekrety fok. Ale najpierw żegna się z życiem w lodowej szczelinie.

Ryszard Czajkowski buja w przestworzach na pokładzie nostalgicznego dwupłatowca. Dociera z Bełchatowa do Konga, a po drodze z pasją fotografuje i opisuje świat.

Arek Ziemba odwiedza malgaskie wioski -  jak z książek Fiedlera! Pije kawę z królem, imprezuje na balu przy palu, odpoczywa w chacie na macie, a przede wszystkim pedałuje przez Madagaskar.

Katarzyna Gembalik i Mikołaj Książek gonią marzenia kupioną w Pakistanie psychodeliczną ciężarówką -  to nic, że czasem nie działają hamulce, nie ma wstecznego i prędkościomierza. Jest za to osiem klaksonów!

Tomasz Grzywaczewski przypomina wielką ucieczkę Witolda Glińskiego z sowieckiego łagru - przed 70 laty. Prowadzi nas jego śladami przez najbardziej niegościnne rejony Ziemi.

Jarosław Kuźniar potwierdza, że podróże kształcą, ale od razu dodaje, że nie zawsze jest pięknie, a folderowy świat Maroka trochę się różni od rzeczywistości...

Katarzyna i Andrzej Mazurkiewiczowe na własnych nogach wędrują po rzece do himalajskiego królestwa Zanskaru. Rzeka oczywiście jest skuta lodem.

Claudia Cardenas i Dominik Bac docierają do serca świata. Tam, w kolumbijskich Andach, odnajdują naszych starszych braci.

Piotr Ganczarski wraz z przyjaciółmi tnie motocyklem przez Azję. Nie zawsze idzie gładko jak po jedwabiu  - czasem trzeba zajrzeć do piekła...

Marta Owczarek i Tomasz Skowroński przekonują, że w misce strawy można wyczytać więcej niż w przewodniku, a do jedzenia nadaje się prawie wszystko -  łącznie z mrówkami, przyrodzeniem osła i... kurczakiem.

Robert "Robb" Maciąg wspomina pierwszą samodzielną wyprawę do Indii i Nepalu. Obowiązkowa lektura dla żółtodziobów! Kiedyś trzeba zacząć...

Jacek Szymczak wciąga w morskie głębiny. Zdradza sekrety podwodnego świata i oswajania go za pomocą kamery.

Jarek Sępek wciela się w korespondenta wojennego w Kongu. Zagląda do obozu uciekinierów, wojskowej bazy, wioski-widmo, do kopalni złota. A potem stwierdza, że togo przerasta...

Piotr Trybalski przypomina, że grunt to dobre towarzystwo. Wraz z przyjaciółmi wędruje drogą lądową do Indii. Przemierza słynny hippie trail, bezdroża Pakistanu, dociera do wymarzonych Himalajów.

Marek Tomalik powraca wspomnieniami na baśniową Tasmanię i utwierdza nas w przekonaniu, że jeśli nie byłoby Tasmanii, należałoby ją wymyślić.

Informacje dodatkowe

Rodzaj produktu literatura podróżnicza
Wydawca Pascal
Autor Praca zbiorowa
Język polski
Data wydania 2012
Oprawa miękka
Ilość stron 320
Wymiary / mm 165 x 222
EAN 9788376420202
ISBN 978-83-7642-020-2

Napisz recenzję

Oceniasz: Pojechane podróże Pascal

Jak oceniasz ten produkt? *

  Słaby Dobry Bardzo dobry Świetny Wybitny
Oceń produkt