Podróże z Nim i samotnie. Pięć piekieł na ziemi, literatura podróżnicza, Zysk i S-ka
  • Podróże z Nim i samotnie. Pięć piekieł na ziemi, literatura podróżnicza, Zysk i S-ka

Podróże z Nim i samotnie. Pięć piekieł na ziemi

Rodzaj produktu: literatura podróżnicza
Producent: Zysk
Język: polski
Data wydania: 27-01-2014
Kategoria
Menu / Literatura podróżnicza
Oceń, napisz recenzję
Ocena:

Napisz recenzję >>

Cena: 35,90 

39,90 zł

Wysyłka do 24h
Dostępność produktu w księgarni ArtTravel.pl:
- Kraków: dostępne "od ręki"
- Łódź: dostępne "od ręki"
- Warszawa: dostępne "od ręki"
- Gdańsk: dostępne "od ręki"
Dostawa zamówienia:
- Odbiór w księgarni ArtTravel
0,00 zł
- Polecona. Poczta Polska
4,90 zł
- Kurier 48. Poczta Polska
7,90 zł
- Paczkomaty. inPost
9,90 zł
- Express. Kurier DPD
12,90 zł

Opis

Dodatkowy rabat -20% przy zakupie przewodnika

Świat zapamiętał Marthę Gellhorn z dwóch powodów. Po pierwsze - była wybitnym korespondentem wojennym relacjonującym ważne konflikty, począwszy od wojny domowej w Hiszpanii, przez wojnę w Wietnamie, po amerykańską inwazję w Panamie. Tego typu praca wykonywana przez kobietę stanowiła fakt bez precedensu. Drugi powód doprowadzał ją do szału, bo nie miała zamiaru być przypisem do życia kogokolwiek. Mianowicie popularność dzięki małżeństwu z Ernestem Hemingwayem. Niektóre wyprawy odbywała w jego towarzystwie. Martha Gellhorn była kobietą o wielkim temperamencie. Takie też są jej wspomnienia z podróży, które obfitują w przygody pełne grozy i niebezpieczeństw. Autorka wbrew rozsądkowi przedziera się starym autem przez targane wojną Chiny, aby spotkać się z Czang Kaj-szekiem. Dryfuje po wodach Morza Karaibskiego w poszukiwaniu U-Bootów. Dociera też do rosyjskich dysydentów w Związku Sowieckim. Na te "piekła na ziemi" reaguje oburzeniem, poruszeniem, ale i ironicznym humorem.
To pełna ognia i pasji rywalka Hemingwaya.

Martha Gellhorn (1908-1998) - dziennikarka, pisarka, korespondentka wojenna. Uczęszczała do Bryn Mawr College, ale rzuciła szkołę w 1927 roku i rozpoczęła karierę dziennikarską. Jej pierwsze artykuły pojawiały się w "The New Republic", jednak od początku planowała zostać korespondentem zagranicznym i w tym celu wyjechała do paryskiego biura United Press. W Europie zaangażowała się w ruch pacyfistyczny. W 1931 roku wróciła do St. Louis i napisała powieść What Mad Pursuit (1934). Harry Hopkins zatrudnił ją w Federal Emergency Relief Administration. Jej zadaniem było dokumentowanie wpływu Wielkiego Kryzysu na USA. Przyjaźniła się z Eleanor Roosevelt. Ten okres Gellhorn podsumowała w książce The Trouble I've Seen (1936).
W 1937 roku Gellhorn została przyjęta do "Collier's Weekly" i wysłana do Hiszpanii pogrążonej w wojnie domowej. Podróżowała także po III Rzeszy, gdzie przygotowywała reportaże o Adolfie Hitlerze. Jako korespondent wojenny wyjeżdżała do Finlandii, Hongkongu, Birmy, Singapuru i Wielkiej Brytanii. Brała także udział w D-Day i wyzwalaniu obozu w Dachau. Podróże wojenne opisała w książce The Undefeated (1945).
Po wojnie wyjechała z USA, które krytykowała za imperializm. Mieszkała w różnych państwach, w późniejszych latach osiadła w Wielkiej Brytanii. Pracowała dla "Atlantic Monthly" jako korespondentka, m.in. podczas wojny wietnamskiej i wojny sześciodniowej. Relacjonowała proces Adolfa Eichmanna, wojnę domową w Salwadorze i inwazję USA na Panamę. Jej ostatnią podróżą zagraniczną był wyjazd do Brazylii w pierwszej połowie lat 90. XX wieku, gdzie opisywała przemoc na ulicach miast.
W 1945 roku wyszła za mąż za Ernesta Hemingwaya. Małżeństwo przetrwało pięć lat. Historia ich burzliwego związku pokazana została w filmie Hemingway i Gellhorn z Nicole Kidman i Clive'em Owenem w rolach głównych.

Informacje dodatkowe

Tytuł oryginalny Travels with myself and another. Five journeys from hell
Rodzaj produktu literatura podróżnicza
Wydawca Zysk
Autor Martha Gellhorn
Seria Korespondenci
Język polski
Tłumacz Justyna Grzegorczyk
Data wydania 27-01-2014
Wydanie I
Oprawa miękka
Ilość stron 400
Wymiary / mm 147x205
Waga / gr 448
EAN 9788377853450
ISBN 978-83-7785-345-0

Napisz recenzję

Oceniasz: Podróże z Nim i samotnie. Pięć piekieł na ziemi

Jak oceniasz ten produkt? *

  Słaby Dobry Bardzo dobry Świetny Wybitny
Oceń produkt