Peru. Od turystyki do magii, literatura podróżnicza, Zysk i S-ka
  • Peru. Od turystyki do magii, literatura podróżnicza, Zysk i S-ka

Peru. Od turystyki do magii

Dostawa od 0zł
Rodzaj produktu: literatura podróżnicza
Producent: Zysk
Język: polski
Data wydania: 23-09-2013
Kategoria
Ameryka Pd / Peru
Menu / Literatura podróżnicza
Oceń, napisz recenzję
Ocena:

Napisz recenzję >>

Produkt niedostępny

Cena: 36,90 

39,90 zł

Dostępność produktu w księgarni ArtTravel.pl:
- Kraków: niedostępny
- Łódź: niedostępny
- Poznań: niedostępny
- Warszawa: niedostępny

Opis

Ta książka to lawina przygód i eksplozja emocji, które towarzyszyły mnie i mojemu mężowi podczas niezwykłej podroży po Peru. Dotknęliśmy kraju dalekiego, fascynującego, pięknego i egzotycznego.
Podążając krainami Inków, poznaliśmy codzienność ludów Ajmara i Keczua. Zgłębiliśmy skrawki tajemnicy murów Machu Picchu. Spróbowaliśmy niecodziennych smaków mate de coca i świnki morskiej, a także testowaliśmy samopoczucie na wysokości około 5000 metrów nad poziomem morza. Pochłonął nas magiczny świat dżungli, gdzie pływaliśmy z piraniami i stanęliśmy oko w oko z jadowitą żararaką. Jednak w otchłań prawdziwej magii zabrał nas szaman... Ale resztę pozostawiamy Czytelnikom, niech przeżyją z nami tę podróż... Joanna Ulaczyk, rocznik '79, tarnowianka z urodzenia, obecnie mieszka w Warszawie. Pasjonatka egzotycznych podróży. Swoją przygodę rozpoczęła od wyprawy do Chile (2007). Od tamtej pory stara się każdego roku poznać kraj o odmiennej kulturze. Entuzjastka rytmów afrykańskich i latynoamerykańskich – amatorsko tańczy sambę. Miłośniczka zwierząt, w szczególności kotów dzikich i domowych. Na co dzień jest mamą małego Piotrusia, którego w niedługim czasie zamierza zarazić pasją poznawania świata. "Po raz pierwszy z Peru zetknąłem się dzięki Ukajali, rzece opisanej przez Arkadego Fiedlera. Po latach wiedzę na temat tego andyjskiego państwa czerpałem z książek Mario Vargas Llosy. Do dziś myślę o zimnym, samotnym posterunku w Andach, zamieszkałym przez Litumę, policjanta żyjącego w strachu przed terrorystami ze Świetlistego Szlaku. Już te dwa przykłady pokazują, jak różnorodny to kraj. Od tropikalnej dżungli, poprzez Andy, do Pacyfiku. Tę wielowymiarowość opisała w swej książce Joanna Ulaczyk, wypełniając strony obrazami z podróży: jeziorem Titicaca, andyjskim Cuzco, pustynnym, tajemniczym płaskowyżem Nazca, czy wreszcie amazońską dżunglą. Wraz z mężem spotykali na szlaku swej wędrówki Indian - gospodarzy peruwiańskiej ziemi - dających świadectwo prekolumbijskiej historii Peru. Po przeczytaniu książki zastanowiłem się, czy to możliwe, aby wszystkie opisane miejsca mieściły się w jednym państwie? Trzeba to sprawdzić samemu, zatem spakujmy plecaki i polećmy do Limy, a komu akurat brakuje czasu, niech koniecznie zabierze się za lekturę tej książki, w ten sposób posmakuje przygód, którymi dzieli się z nami autorka peruwiańskiej magicznej wyprawy".
Michał Kruszona, autor bestsellerów Rumunia. W poszukiwaniu diabła i Uganda. Jak się masz muzungu, laureat nagrody Bursztynowy Motyl za książkę Czarnomorze. Wzdłuż wybrzeża, w poprzek gór

Recenzje ArtTravel.pl

Są miejsca na świecie, które określić można jako magiczne i nie będzie w tym określeniu żadnej przesady. Do takich miejsc zaliczyć można Peru – kraj położony w Ameryce Południowej, charakteryzujący się ciekawą historią, interesującymi obyczajami i tradycjami oraz pięknymi krajobrazami.

Tak z pewnością uważa Joanna Ulaczyk, której czterotygodniowa podróż poślubna po tym kraju zaowocowała książką o wiele mówiącym tytule: „Peru. Od turystyki do magii”.

Na wstępie autorka pisze, iż w swojej relacji z tej podróży starała się w miarę szczegółowo opisać każdy dzień pobytu w Peru. Podkreśla przy tym, że jej wrażenia są subiektywne, gdyż nie miała zamiaru tworzyć przewodnika. Pragnęła natomiast czegoś innego: „Chciałam jednak podzielić się ogromem wrażeń przywiezionych z dalekiego kraju i będę uważała za sukces, jeśli Czytelnik w trakcie lektury choć przez chwilę poczuje się, jakby tam z nami był”.

Czy jej zamiar się powiódł? Tego byłam ciekawa, rozpoczynając lekturę książki Joanny Ulaczyk.

Jak się przekonałam, jej podróż po Peru była pełna różnorodnych, ekscytujących wrażeń, które barwnie i zajmująco opisała w swojej relacji. Na przeżycia i doświadczenia zdobyte podczas tej wyprawy złożyły się między innymi: przeprawa przez dżunglę amazońską i spędzenie w niej nocy, udział w ceremonii szamańskiej, podziwianie lotu kondorów, jazda peruwiańskim autobusem dalekobieżnym, zwiedzanie indiańskich gospodarstw i domów, spożywanie peruwiańskich potraw i przysmaków (np. świnki morskiej), uczestniczenie w indiańskiej dyskotece, spotkanie z małpami, leniwcem, różowymi delfinami, wikuniami, kajmanami i innymi zwierzętami. Joanna wraz ze swoim mężem mieli okazję oglądać rezerwat przyrody na wyspach Ballestas, tajemnicze linie na płaskowyżu Nazca, stolicę imperium Inków – Cuzco, Machu Picchu, Świętą Dolinę Inków – Valle Sagrado, Iquitos – miasto w środku dżungli, grobowce ludu Colla w Sillustani i wiele innych, pięknych, ciekawych miejsc.

Tego, że są to miejsca zachwycające i niezwykłe, pełne magii, dowodzą zdjęcia, które licznie ilustrują książkę Joanny Ulaczyk. Jednak nawet gdyby ich nie było, barwna, żywa opowieść autorki w pełni by wystarczyła, aby o tym przekonać czytelnika. Wyraźnie widać, iż cechuje ją lekkie pióro i rzetelny warsztat pisarski, którym sprawnie się posługuje. Dzięki temu jej książkę czyta się z prawdziwą przyjemnością. Mnie opowieść ta pochłonęła całkowicie, szczególnie że chciałbym kiedyś osobiście odwiedzić Peru i na własne oczy zobaczyć te wspaniałe miejsca. Jak na razie nie miałam takiej okazji, lecz rekompensatą była dla mnie niniejsza książka.

Odpowiadając więc na pytanie, jakie postawiłam wcześniej – czy autorce udało się tak zawładnąć czytelnikiem, by poczuł się, jakby był w miejscach, o których czytał – stwierdzam, że absolutnie tak. Ja w każdym razie właśnie tak się czułam i żałowałam jedynie tego, że moja podróż skończyła się wraz z odwróceniem ostatniej kartki tej publikacji. Pociechą jest jednak dla mnie fakt, iż mogę w dowolnym czasie, gdy tego zapragnę, wrócić do książki i znów przenieść się w wyobraźni do Peru. Gorąco zachęcam również innych, by skorzystali z tej szansy i przeczytali książkę „Peru. Od turystyki do magii”. Każdy, kto tak uczyni, z pewnością przekona się, że Peru to magiczny zakątek świata.

Dorota Pansewicz

Informacje dodatkowe

Rodzaj produktu literatura podróżnicza
Wydawca Zysk
Autor Joanna Ularczyk
Seria Człowiek Poznaje Świat
Język polski
Data wydania 23-09-2013
Wydanie 1
Oprawa miękka
Ilość stron 312
Wymiary / mm 145x205
Waga / gr 572
EAN 9788377850091
ISBN 978-83-7785-009-1

Napisz recenzję

Oceniasz: Peru. Od turystyki do magii

Jak oceniasz ten produkt? *

  Słaby Dobry Bardzo dobry Świetny Wybitny
Oceń produkt