Paragon z podróży Poradnik taniego podróżowania Bezdroża, literatura podróżnicza
  • Paragon z podróży Poradnik taniego podróżowania Bezdroża, literatura podróżnicza

Paragon z podróży Poradnik taniego podróżowania Bezdroża

Rodzaj produktu: literatura podróżnicza
Producent: Bezdroża
Język: polski
Data wydania: 16-11-2012
Kategoria
Menu / Literatura podróżnicza
Menu / Poradniki
Menu / Moje hobby / Podróże
Oceń, napisz recenzję
Ocena:

Napisz recenzję >>

Cena: 29,99 

34,90 zł

Wysyłka do 24h
Dostępność produktu w księgarni ArtTravel.pl:
- Łódź: dostępne "od ręki"
- Poznań: niedostępny
Dostawa zamówienia:
- Odbiór w księgarni ArtTravel
0,00 zł
- Punkty Poczta. Żabka. Orlen. Ruch
8,90 zł
- Paczkomaty 24/7
9,90 zł
- Polecona. Poczta Polska
5,90 zł
- Kurier 48. Poczta Polska
10,90 zł
- Express. Kurier DPD
12,90 zł

Opis

Zobacz więcej

W czasach komercjalizacji wszelkich dziedzin życia osiągnięcie czegoś niewielkim kosztem wydaje się rzeczą naprawdę trudną. Podróże w świadomości wielu ludzi zawsze należały do drogich przyjemności - większość zalicza je do luksusów, na które stać wąską grupę bogaczy. O tym, że wcale tak nie musi być, przekonacie się dzięki tej książce. Autorzy udowadniają w niej, że zorganizowanie i realizacja nawet najambitniejszego planu wyjazdowego oraz dotarcie do najodleglejszych i najbardziej egzotycznych miejsc świata niekoniecznie musi się wiązać z koniecznością napadu na bank albo zrujnowania domowego budżetu. Czasami wystarczy po prostu dobrze pokombinować, zebrać się w sobie i. ruszyć w drogę! Jak? Tego dowiecie się z tej książki!
Poradnik zawiera wiele cennych rad dla początkujących podróżników, którzy nie dysponują zasobnym portfelem, ale też nie boją się wyzwań i mają odwagę spróbować. Krótkie "paragony z podróży" pomogą przygotować się do niskobudżetowych wypraw w ciekawe miejsca, a doświadczenie i kreatywność autorów pozwolą rozwinąć podróżnicze skrzydła dosłownie każdemu, niezależnie od wieku, umiejętności i dochodów. Patryk Świątek i Bartek Szaro dobrze wiedzą, o czym piszą, bo sami spędzili w podróży wiele dni i nocy. Co ważne, wiedzą też, jak pisać, ponieważ na co dzień prowadzą bardzo popularny serwis internetowy Paragon z podróży, który w 2011 roku zdobył nagrodę w kategorii "Podróże i szeroki świat" oraz nagrodę główną Blog Roku 2011.

Recenzje ArtTravel.pl

Wiele osób marzy o dalekich podróżach, często uważając przy tym, iż są to drogie przyjemności zarezerwowane wyłącznie dla osób majętnych. Dla wielu osób więc owe podróże pozostają jedynie w sferze marzeń. Tymczasem autorzy niniejszej książki, Patryk Świątek i Bartek Szaro, uważają, że w rzeczywistości świat zwiedzać może każdy i to niewielkim kosztem. Możliwości taniego podróżowania są według nich ogromne, trzeba tylko je znać i umieć właściwie wykorzystać. Właśnie dlatego, opierając się na swoim bogatym doświadczeniu, wydali poradnik, zawierający wiele cennych rad i podpowiedzi. Każda podróż rzeczywiście zaczyna się od marzeń. A w jaki sposób te marzenia urzeczywistnić? Odpowiedź na to pytanie można znaleźć w książce „Paragon z podróży. Poradnik taniego podróżowania”
Książka ta składa się z dwóch części. W pierwszej z nich – typowo poradnikowej – autorzy, omawiając poszczególne zagadnienia, zamieścili konkretne wskazówki odnośnie tego, jak zminimalizować koszty podróży.
Na samym początku podpowiadają, w jaki sposób zacząć realizację podróżniczych marzeń, a więc jak znaleźć współtowarzysza wyjazdu oraz co należy zrobić, by wyruszyć w trasę i przeżyć przy tym wielką przygodę.
Następnie Patryk Świątek i Bartek Szaro zdradzają, do których przede wszystkim krajów podróże są wyjątkowo tanie i radzą, dokąd można udać się, zaczynając dopiero przygodę z podróżowaniem.
Aby udało się zorganizować niedrogą wyprawę i ograniczyć do minimum wydatki, należy – według autorów poradnika – odpowiednio się przygotować. Znajdziemy więc tu ważne informacje na temat wiz, zalecanych i koniecznych szczepień, konsulatów i ambasad, waluty, dostępności bankomatów i płatności kartą – w zależności od kraju, do którego chcemy się udać. Dowiemy się, jakie przepisy celne koniecznie powinniśmy znać oraz co powinniśmy wiedzieć o danym kraju.
Kolejna ważna – zdaniem autorów książki – sprawa, to umiejętność odpowiedniego spakowania się, która również pozwoli znacząco obniżyć koszty podróży. Patryk Świątek i Bartek Szaro podpowiadają, jakie elementy wyposażenia należy zabrać ze sobą na dłuższą wyprawę z namiotem oraz na kilkudniową podróż połączoną z koniecznością przemieszczania się samolotem.
Autorzy książki sami przekonali się, że rezygnując ze zorganizowanego przez biuro turystyczne wyjazdu i decydując się na podróż na własną rękę, można naprawdę sporo zaoszczędzić. Tak więc przedstawiają zalety samodzielnego podróżowania i zachęcają przede wszystkim do jazdy autostopem, dorzucając garść wskazówek na temat tego, jak skutecznie łapać stopa oraz w których krajach łatwiej, a w których trudniej podróżuje się autostopem. Ponadto dowiemy się od nich, czy taka jazda jest według nich całkowicie bezpieczna, czy w taki sposób da się dojechać wszędzie oraz czy ta forma podróżowania jest rzeczywiście za darmo.
Patryk Świątek i Bartek Szaro dzielą się także swoim doświadczeniem w zakresie podróżowania tanimi liniami lotniczymi, koleją, autobusem i wynajętym samochodem, doradzając, który środek lokomocji, gdzie i w jakiej sytuacji najbardziej się opłaca.
Na koniec zaś podpowiadają, jak radzić sobie już na miejscu, aby podróż była możliwie jak najtańsza: przedstawiają różne opcje darmowych lub tanich noclegów, prezentują możliwości korzystania z dostępnych kart zniżkowych, sugerują, w jaki sposób można oszczędzić na jedzeniu, a także udzielają krótkiej lekcji targowania się (tam, gdzie jest to przyjęte). Te wszystkie cenne rady, porady, wskazówki i podpowiedzi oraz sekrety taniego podróżowania znajdują się – jak wspomniałam - w pierwszej części książki. Druga jej część była współtworzona przez czytelników bloga Patryka Świątka i Bartka Szaro. Wystawili oni „paragony” ze swoich podróży, czyli podzielili się krótkimi, zwięzłymi relacjami ze swoich wypraw do różnych zakątków świata, udzielając ważnych wskazówek związanych z danym krajem oraz podając informacje na temat czasu podróży, długości trasy, transportu, noclegów i całkowitego kosztu wyjazdu.
Muszę przyznać, iż książka „Paragon z podróży” wywarła na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Uważam, że autorzy dołożyli wielu starań, by w poradniku tym zebrać wszelkie ważne informacje, które mogą pomóc w zminimalizowaniu kosztów podróży. Znaczący jest według mnie fakt, iż nie teoretyzują oni, lecz podają konkretne, praktyczne i sprawdzone wskazówki oparte na ich własnym doświadczeniu. Można powiedzieć, że dzieląc się nim z czytelnikami książki, przecierają oni dla nich drogę do spełnienia marzeń o podróżowaniu po świecie.
Znajdziemy tu rozmaite porady. Niektóre z nich mogą zaskoczyć. Inne mogą wydawać się oczywiste, lecz są o tyle ważne, że nie zawsze się o tych oczywistych sprawach pamięta. Wszystkie – moim zdaniem – są bardzo przydatne, rozsądne i wyważone. Ze względu na to książkę przeczytałam z ogromnym zainteresowaniem. Dodam, iż udzielane tu wskazówki ubarwione zostały opowiastkami o podróżniczych przygodach autorów, którzy wspominają tu m.in.. Zakosztowanie szeroko rozsławionej gruzińskiej gościnności, poszukiwanie plantacji konopi indyjskich w Maroku czy też porozumiewanie się w Turcji za pomocą mowy ciała. Te opowiedziane w sposób humorystyczny historyjki, poza tym, że bawią, ilustrują też rady zawarte w książce.
Warto też podkreślić, iż budowa książki jest bardzo przejrzysta: podział na tematyczne rozdziały i podrozdziały, z wyszczególnionymi na marginesach hasłami odsyłającymi do konkretnych treści, pozwala na szybkie i sprawne znalezienie potrzebnych nam informacji na dany temat. Ponadto książkę zdobią liczne kolorowe zdjęcia. To wszystko, o czym wspomniałam, w połączeniu z wartościową treścią, sprawia, że lektura tego poradnika niesie ze sobą nie tylko pożytek, ale i przyjemność.
„Paragon z podróży” to poradnik dla tych, którzy nie boją się wyzwań i mają odwagę i chęć skorzystać z zawartych tu wskazówek i informacji. Z pewnością przydatny będzie dla początkujących lub mniej doświadczonych podróżników, dlatego to przede wszystkim oni powinni sięgnąć po tę książkę.
„Marzysz o tym, żeby poznawać świat na własny sposób? Nic prostszego, pakuj plecak i ruszaj w drogę!” – tak radzą swoim czytelnikom Patryk Świątek i Bartek Szaro. Od siebie dodam, że wcześniej warto, a nawet trzeba, przeczytać ich nieoceniony poradnik „Paragon z podróży”. Jego lektura to pierwszy krok w kierunku realizacji marzeń o podróżach.

Dorota Pansewicz

Informacje dodatkowe

Rodzaj produktu literatura podróżnicza
Wydawca Bezdroża
Autor Bartek Szaro, Patryk Świątek
Język polski
Data wydania 16-11-2012
Oprawa miękka
Ilość stron 238
Wymiary / mm 148x210
EAN 9788324658251
ISBN 978-83-246-5825-1
Indeks producenta 9788324658251

Napisz recenzję

Oceniasz: Paragon z podróży Poradnik taniego podróżowania Bezdroża

Jak oceniasz ten produkt? *

  Słaby Dobry Bardzo dobry Świetny Wybitny
Oceń produkt