Mazury Warmia Suwalszczyzna na weekend przewodnik

Rodzaj produktu: przewodnik
Producent: Pascal
Język: polski
Data wydania: 2008
Kategoria
Europa / Polska / Jeziora / Kraina Wielkich Jezior Mazurskich
Menu / Przewodniki
Oceń, napisz recenzję
Ocena:

Napisz recenzję >>

Produkt niedostępny

Cena: 28,99 

34,90 zł

Dostępność produktu w księgarni ArtTravel.pl:
- Łódź: niedostępny

Opis

Mazury to region obejmujący swym zasięgiem tereny w północno - wschodniej części Polski, zasiedlony w XIV-XVII w. przez osadników... z Mazowsza. Określenie tych terenów przez Niemców Masurenland ( Mazury) zaczęło funkcjonować dopiero od XIX w. i miało na celu sztuczne wydzielenie protestanckich Mazurów jako odrębnej narodowości.

Geograficznie Mazury zaliczane do pojezierza Mazurskiego charakteryzującego się urozmaiconą rzeźbą terenu i przepięknymi jeziorami polodowcowymi. Potoczna nazwa "Kraina Tysiąca Jezior" doskonale odzwierciedla charakter regionu. Samo byłe woj. Olsztyńskie może poszczycić się jakże skromną liczbą 1003 jezior o powierzchni powyżej 1 ha.).

Mazury  to raj dla żeglarzy i kajakarzy, a także miłośników ciszy i spacerów po lesie. Rejon porasta puszcza Piska, pokryta siecią szlaków pieszych, rowerowych i konnych. Malownicze ukształtowanie terenu poprzecinanego morenowymi pagórkami i dolinami rzek, rozległe kompleksy leśne, a przede wszystkim setki jezior przesądzają o ogromnej popularności tej ziemi. Rejon warmińsko-mazurski to wymarzone miejsce dla miłośników aktywnego wypoczynku. Latem można popływać w jeziorach, nurkować, pokonywać trasy kajakowe i żeglarskie lub wędrować pieszymi szlakami. Zimą atrakcji jest nieco mniej – szaleństwa na biegówkach, kulig, a ostatnio tzw. lodowe żeglarstwo (m.in. na jeziorze Święcajty). Warto również zarezerwować trochę czasu na zwiedzenie zabytkowych miasteczek, zamków krzyżackich, pałacyków i wiejskich kościołów.

"Mazury, Warmia, Suwalszczyzna na weekend" zostały napisane z myślą o Tobie turysto, wczasowiczu czy wędrowcu, który niecierpliwie czekasz na urlop lub weekend.

Ten przewodnik spełni Twoje oczekiwania i oczekiwania wszystkich innych zajętych i zapracowanych współczesnych ludzi, gdyż pokazuje, jak interesująco spędzić wolne od pracy dni. Z nim żaden weekend, nawet deszczowy i zimny, nie będzie nudny.

Przewodnik jest lekki i - dzięki spirali oraz skrzydełkom mogącym pełnić rolę zakładek - poręczny. Łatwo zapakować go do torby lub walizki. Z przyjemnością się go też z tej torby lub walizki wyjmuje. "Weekend" może się podobać: czarna, dynamiczna okładka, strony z kolorowymi marginesami, ramkami, wyróżnieniami oraz pięknymi zdjęciami i barwnymi mapkami.

Największym atutem przewodnika jest jednak jego koncepcja - podział na starannie zaplanowane dwudniowe trasy, prowadzące do najciekawszych miejsc opisywanego regionu: zabytków, rezerwatów przyrody, szlaków pieszych, rowerowych i kajakowych. Dzięki temu wystarczy wskoczyć w samochód, wybrać trasę ze spisu treści i zanurzyć się w przyjemności, jakie oferuje czas wolny. O resztę zadba przewodnik.

Istotną zaletą "weekendu" jest też czytelny układ informacji. Trasy opisane w przewodniku są wyszczególnione na poglądowej mapce na wewnętrznej okładce. Każdy rozdział składa się z ogólnego opisu trasy, barwnej mapki, czasu i planu zwiedzania na każdy dzień oraz opisów poszczególnych "punktów programu". Opisy tworzą informacje historyczne lub przyrodnicze oraz praktyczne (godziny otwarcia, dane teleadresowe), jak też barwne zdjęcia. Przy każdym obiekcie podano przybliżony czas zwiedzania. Miejsca, szczególnie ciekawe lub charakterystyczne, wyróżniono piktogramami. Kolorowe ramki zawierają dygresje historyczne, kulturalne, legendy i anegdoty. Każdą trasę zamykają informacje dotyczące noclegów, gastronomii, rozrywek, imprez... Z "weekendu" korzysta się łatwo, przyjemnie, bez stresu.  Z "weekendem" spędza się czas na luzie.

Przewodniki na weekend pokazują, że by żyć ciekawie, nie trzeba przepływać przez ocean. Wystarczy wyskoczyć za miedzę. Polska jest ciekawa!
Spis treści: Jak korzystać z przewodnika . . . 6

Wstęp . . . 9

1. Południowa część Mazur. . . 23
2. Warmia . . . 43
3. Pogranicze . . . 59
4. Pojezierze Mrągowskie . . . 73
5. Północna część Mazur . . . 85
6. Okolice Giżycka . . . 101
7. Kraina Wielkich Jezior . . . 115
8. Puszcza Piska . . . 131
9. Wokół Śniardw . . . 145
10. Pojezierze Ełckie . . . 157
11. Suwalszczyzna . . . 169

Indeks . . . 192

Informacje dodatkowe

Kod 9788375131840
Rodzaj produktu przewodnik
Wydawca Pascal
Autor Praca zbiorowa
Seria Na weekend
Język polski
Data wydania 2008
Oprawa miękka, spirala
Ilość stron 196
Wymiary / mm 115 x 220
ISBN 978-83-7513-184-0
EAN 9788375131840

Napisz recenzję

Oceniasz: Mazury Warmia Suwalszczyzna na weekend przewodnik

Jak oceniasz ten produkt? *

  Słaby Dobry Bardzo dobry Świetny Wybitny
Oceń produkt