Marsze z kijkami Skibicki, poradnik

Marsze z kijkami Skibicki

Rodzaj produktu: poradnik
Producent: Skibicki
Język: polski
Kategoria
Menu / Poradniki
Menu / Moje hobby / Nordic Walking, Bieganie
Oceń, napisz recenzję
Ocena:

Napisz recenzję >>

Cena: 15,90 

20,90 zł

Wysyłka do 24h
Dostępność produktu w księgarni ArtTravel.pl:
- Kraków: dostępne "od ręki"
- Łódź: dostępne "od ręki"
- Warszawa: dostępne "od ręki"
- Gdańsk: niedostępny
Dostawa zamówienia:
- Odbiór w księgarni ArtTravel
0,00 zł
- Polecona. Poczta Polska
4,90 zł
- Kurier 48. Poczta Polska
6,90 zł
- Paczkomaty. inPost
9,90 zł
- Express. Kurier DPD
12,90 zł

Opis

Ta książka ma służyć wszystkim: dla ułatwienia sobie wędrówek turystycznych, dla samej rekreacji, dla `zgubienia` kilku nadmiernych kilogramów, dla realizacji zaleceń lekarskich, ze względów li tylko towarzyskich...

Recenzje ArtTravel.pl

Chcesz przyjemnie i aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu, a przy tym zadbać o swoje zdrowie i sylwetkę? Najlepszym sposobem na to jest marsz z kijkami trekkingowymi – tak uważa Zygmunt Skibicki, pasjonujący się turystyką pieszą, kajakową, narciarską, rowerową i górską. Owocem tych jego zainteresowań jest wydana przez niego seria poradników z zakresu wymienionych dziedzin. „Marsze z kijkami” to jeden z nich, a według słów autora powstał on po to, by zachęcić osoby, które preferują zdrowy i aktywny wypoczynek, do chodzenia z kijkami trekkingowymi.
W tym celu autor wymienia tutaj najważniejsze korzyści płynące z uprawiania tej formy aktywności fizycznej. Tym, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z trekkingiem z kijkami, podpowiada, kiedy najlepiej jest zacząć. Zwracając uwagę na konieczność odpowiedniego przygotowania się do chodzenia z kijkami, podkreśla, jak ważne jest uprzednie zadbanie o swoją kondycję. Dla ułatwienia podaje zestaw nieskomplikowanych, prostych do wykonania w każdych niemal warunkach wstępnych ćwiczeń, które pozwolą zapobiec bolesnym kontuzjom, jakich mógłby nabawić się ktoś, kto bez żadnego przygotowania rozpoczyna ostre marsze z kijkami.
Przygotowanie to nie tylko zadbanie kondycję, ale i wybór odpowiedniego sprzętu oraz dobranie ubioru. Stąd też Zygmunt Skibicki sporo miejsca w swojej książce poświęca tym zagadnieniom, wyjaśniając, na co powinno się zwrócić uwagę przy zakupie kijków oraz doborze poszczególnych elementów stroju, a czego należy się wystrzegać, aby późniejsze marsze z kijkami były prawdziwą przyjemnością, nie zaś niepotrzebną uciążliwością.
Kiedy już zadbamy o właściwe przygotowanie, czas ruszyć w teren. I tu autor radzi nam, jakich miejsc i sytuacji powinno się unikać podczas marszów z kijkami. Udziela wskazówek odnośnie optymalnego tempa marszu oraz koniecznych odpoczynków. Podpowiada, co najlepiej jest pić w czasie forsownego marszu, a także instruuje, jak należy chodzić po różnych rodzajach podłoża i zróżnicowanych pod względem ukształtowania terenach.
Aby chodzenie z kijkami nie zakończyło się dla nas boleśnie, równie ważne, jak wcześniejsze przygotowanie, jest odpowiednie postępowanie po zakończonym marszu – tak uważa Zygmunt Skibicki, stąd też wskazuje, jakie czynności powinno się wówczas podjąć, a jakich należy bezwzględnie unikać.
Ci, którzy – wedle słów autora – „złapią bakcyla” i od krótkich marszów zdrowotno-rekreacyjnych zapragną przejść do uprawiania turystyki z kijkami, znajdą tu również wskazówki związane z przygotowaniem wyposażenia na dłuższe, całodzienne trasy. Ponadto dzięki lekturze książki przekonają się, że także zimą można uprawiać marsze z kijkami.
„Marsze z kijkami” to świetnie i profesjonalnie według mnie przygotowany i napisany poradnik. Charakteryzuje się przejrzystym układem treści, które zostały w odpowiedni sposób uporządkowane. Zawiera fachowe, rozsądne porady, uwagi i spostrzeżenia, które z pewnością będą przydatne i cenne nie tylko dla osób, które dopiero zamierzają zacząć chodzenie z kijkami, ale też dla tych, którzy już uprawiają tę dyscyplinę aktywności fizycznej. Autor obala niektóre szeroko rozpowszechniane stereotypy związane z tą formą turystyki i wskazuje pułapki, w jakie łatwo wpaść, nie posiadając właściwej wiedzy z zakresu tej tematyki. Co ważne, wszelkie wskazówki, jakimi się dzieli, oparte są na jego własnych doświadczeniach i praktyce.
Nie bez znaczenia jest tu forma książki. Została ona napisana bardzo przystępnie i zrozumiale nawet dla osób, nie mają żadnego doświadczenia w uprawianiu trekkingowych marszów z kijkami. Ponadto jej styl odbiega od właściwego dla tak wielu poradników suchego, naukowego stylu. Autor pisze niezwykle żywo, nieraz żartobliwie, humorem ubarwiając swoje wywody. Dzięki temu, czytając tę książkę, można odnieść wrażenie, iż słucha się ciekawej pogadanki. Dlatego też uważam, że lektura tego podręcznika łączy w sobie przyjemne z pożytecznym.
Do kogo skierowana jest ta książka? Myślę, że do każdego – do osób już uprawiających turystykę pieszą z kijkami, do tych, którzy chcieliby, a nie wiedzą, jak się do tego zabrać, a także i do tych, którzy jeszcze zupełnie o tym nie myśleli. Jestem pewna, że lektura tego poradnika może wiele osób zachęcić do tego, by pokonać wątpliwości, przełamać zahamowania, chwycić za kijki i ruszyć przed siebie. Ważne, by chcieć. Dlatego i ja zachęcam do sięgnięcia po książkę Zygmunta Skibickiego „Marsze z kijkami”, życząc inspirującej, ciekawej i pożytecznej lektury.

Dorota Pansewicz

Informacje dodatkowe

Rodzaj produktu poradnik
Wydawca Skibicki
Autor Zygmunt Skibicki
Rodzaj przewodnika tekstowy
Język polski
Oprawa miękka
Ilość stron 160
Wymiary / mm 120 x 170
Waga / gr 180
EAN 9788392092377
ISBN 978-83-9209-237-7

Napisz recenzję

Oceniasz: Marsze z kijkami Skibicki

Jak oceniasz ten produkt? *

  Słaby Dobry Bardzo dobry Świetny Wybitny
Oceń produkt