Małopolski Przełom Wisły Od Sandomierza do Kazimierza przewodnik Rewasz, przewodnik

Małopolski Przełom Wisły Od Sandomierza do Kazimierza przewodnik Rewasz

Rodzaj produktu: przewodnik
Producent: Rewasz
Język: polski
Data wydania: 2010
Kategoria
Europa / Polska / Regiony
Menu / Przewodniki
Oceń, napisz recenzję
Ocena:
Produkt niedostępny

Cena: 31,99 

37,00 zł

Dostępność produktu w księgarni ArtTravel.pl:
- Łódź: niedostępny
- Poznań: niedostępny

Opis

Zobacz więcej

Po przyjęciu z prawej strony ostatniego dopływu karpackiego - Sanu, Wisła staje się wyraźnie większa. Zmienia też swój kierunek i zaczyna płynąć ku północy. Dolina zwęża się. Rzeka przełomem, zwanym Małopolskim Przełomem Wisły, przecina pas wyżyn. Opuszcza go w okolicy Puław i wypływa na Niziny Środkowopolskie. Tam dolina wyraźnie się rozszerza. Rzeka otrzymuje dwa duże dopływy: z prawej strony - Wieprz, a z lewej - Pilicę.

Przewodnik "Małopolski Przełom Wisły" to opis krajoznawczy samego przełomu rzeki oraz terenów bezpośrednio z nią sąsiadujących, położonych nad jej dopływami. Opisany obszar można umownie nazwać Powiślem, wydzielając trzy jego części: Powiśle Lubelskie, położone na prawym brzegu Wisły, obejmujące głównie obszar nadwiślańskiej części Wyżyny Lubelskiej (oraz niewielkie fragmenty Kotliny Sandomierskiej i Niziny Południowopodlaskiej, Powiśle Świętokrzyskie obejmujące nadwiślańskie części Wyżyny Sandomierskiej i Przedgórza Iłżeckiego od Sandomierza do doliny Iłżanki na północy, wreszcie Powiśle Mazowieckie obejmujące nadwiślańskie tereny Równiny Radomskiej, będącej częścią regionu Niziny Mazowieckiej.
Opisane zostały także zabytkowe miasta: Sandomierz i Kazimierz nad Wisłą oraz puławska rezydencja książąt Czartoryskich i twierdza w Dęblinie.

Informacje dodatkowe

Rodzaj produktu przewodnik
Wydawca Rewasz
Autor Marek Nasiadka
Rodzaj przewodnika tekstowy
Język polski
Zakres Polska małopolskie
Data wydania 2010
Oprawa miękka
Ilość stron 320
Wymiary / mm 120 x 165
EAN 9788389188946
ISBN 978-83-89188-94-6

Recenzje i oceny Klientów

polecam (wojtek)
Oceń produkt
Małopolski Przełom Wisły to przewodnik zawierający opis krajoznawczy okolic Wisły między Sandomierzem a Puławami. Na tym odcinku Wisła "przebija" się między Wyżyną Lubelską a Wyżyną Kielecko-Sandomierską. We wstępie do przewodnika autor krótko pisze o roli Wisły w historii i budowie geologicznej omawianego terenu. Zasadnicza część przewodnika to szczegółowy krajoznawczy opis 12 tras biegnących wzdłuż Wisły lub po terenach przyległych do nich czyli tzw.Powiślu. Trasy ułożone głównie dla turysty zmotoryzowanego lub rowerzysty z niewielkimi odcinkami przeznaczonymi dla pieszych. Małopolski Przełom Wisły jest terenem ciekawym i autor próbuje to pokazać w tym przewodniku zawierając w nim wielką różnorodność miejsc, obiektów, zabytków które wart odwiedzić. (08.03.2017)

Napisz recenzję

Oceniasz: Małopolski Przełom Wisły Od Sandomierza do Kazimierza przewodnik Rewasz

Jak oceniasz ten produkt? *

  Słaby Dobry Bardzo dobry Świetny Wybitny
Oceń produkt