Magurski Park Narodowy mapa 1:50 000 Compass, mapa turystyczna
  • Magurski Park Narodowy mapa 1:50 000 Compass, mapa turystyczna

Magurski Park Narodowy mapa 1:50 000 Compass

Rodzaj produktu: mapa turystyczna
Producent: Compass
Data wydania: 2011
Kategoria
Europa / Polska / Parki Narodowe / Magurski Park Narodowy
Menu / Mapy / Mapy turystyczne
Oceń, napisz recenzję
Ocena:

Napisz recenzję >>

Produkt niedostępny

5,90 

Dostępność produktu w księgarni ArtTravel.pl:
- Łódź: niedostępny
- Poznań: niedostępny

Opis

Mapa, wraz z częścią opisową, mało popularnego i rzadko odwiedzanego zakątka Polski. Panuje tu nadal pierwotna dzikość i błogi spokój. Na odwrocie mapy obszerny informator, zawierający wiele informacji o parku narodowym, wzbogacony kolorowymi zdjęciami.

Magurski Park Narodowy, jako szósty park narodowy na terenie polskich Karpat swą działalność rozpoczął 1 stycznia 1995 r. Powierzchnia Parku wynosi 19 439 ha, z czego 89,7% znajduje się na terenie woj. podkarpackiego (gminy Krempna, Dukla, Nowy Żmigród, Osiek Jasielski, Dębowiec), a pozostałe 10,3% na terenie woj. małopolskiego (gminy Sękowa i Lipinki). Otulina Parku ma powierzchnię 22 967 ha. MPN zajmuje fragment Beskidu Niskiego o najbardziej typowym dla tego pasma krajobrazie gór niskich i średnich. Ochroną objęto pasmo Magury Wątkowskiej i tereny leżące na południe i południowy wschód od niego. Osią Parku, dzielącą go na część północną i południową jest rzeka Wisłoka.

Mapa powstała przy ścisłej współpracy z Dyrekcją Magurskiego P.N.

Spis treści

Rozdziele, Nowy Żmigród, Dukla, Krempna, Mszana, Tylawa, Barwinek, Konieczna.

Informacje dodatkowe

Kod 9788376051710
Rodzaj produktu mapa turystyczna
Wydawca Compass
Skala 1:50 000
Data wydania 2011
Wydanie 1
Oprawa miękka
EAN 9788376051710

Wydawca: Compass

Ponad piętnaście lat temu kilku pasjonatów biegu na orientację i sztuki sporządzania map wpadło na pomysł, by założyć wydawnictwo kartograficzne. Zamiłowanie do turystyki oraz doświadczenie w opracowywaniu specjalistycznych arkuszy na potrzeby wypraw z kompasem w ręku zaprocentowały ogólnopolskim sukcesem. Dziś mapy wydawnictwa Compass obejmują swoim zasięgiem znaczną część Polski południowej i centralnej oraz tereny Kaszub i Mazur. Weryfikowane w terenie, wydawane w doskonałej skali 1:50 000 mapy powstają w ścisłej współpracy organizacjami turystycznymi, dyrekcjami Parków Narodowych, lokalnymi samorządami i aktywnymi turystami. Zaangażowanie w tworzenie trwałych, praktycznych i czytelnych map sprawia, że zdobywają one uznanie najbardziej wymagających turystów.

Napisz recenzję

Oceniasz: Magurski Park Narodowy mapa 1:50 000 Compass

Jak oceniasz ten produkt? *

  Słaby Dobry Bardzo dobry Świetny Wybitny
Oceń produkt