Lubelszczyzna i Roztocze FAN Przewodnik rowerowy

Rodzaj produktu: przewodnik
Producent: Pascal
Język: polski
Data wydania: 2007
Kategoria
Europa / Polska / Miasta / Lublin
Europa / Polska / Parki Narodowe / Roztocze
Menu / Przewodniki
Menu / Moje hobby / Rower
Oceń, napisz recenzję
Ocena:

Napisz recenzję >>

Produkt niedostępny

Cena: 24,99 

29,90 zł

Dostępność produktu w księgarni ArtTravel.pl:
- Łódź: niedostępny

Opis

W przewodniku zamieszczono opisy 24 wycieczek rowerowych po najpiękniejszych zakątkach Lubelszczyzny i Roztocza: od południowo-wschodnich rejonów Warszawy poprzez Kazimierz Dolny nad Wisłą, Lublin, Chełm - aż do okolic Zamościa. Na rowerzystów czekają dwa parki narodowe - Roztoczański i Poleski, rezerwaty przyrody, malownicze miasta i ciche wioski.
Przewodnik zawiera szczegółowe mapy oraz informacje o mijanych zabytkach i innych miejscach godnych uwagi. Poradnik "Rower kołem się toczy" podpowiada, jaki rower wybrać, jak przygotować się do wycieczki i jak poradzić sobie z najprostszymi naprawami.

O Autorach:

Aleksander Buczyński (ur. 1977 r.) Informatyk i cyklista "codzienny", rowerem jeździ do pracy i na zakupy, do kina i do znajomych. Studiował informatykę i fizykę na Uniwersytecie Warszawskim, pracę magisterską napisał z lingwistyki komputerowej. W 1998 r. na stażu w Wydziale Bezpieczeństwa Nuklearnego VTT Energia (Espoo, Finlandia) zajmował się komputerowymi symulacjami awarii w elektrowniach atomowych. Twierdzi, że właśnie w Finlandii przekonał się, że naprawdę można codziennie jeździć do pracy na rowerze (jak również na łyżworolkach, a nawet hulajnodze). Od lat działa w Stowarzyszeniu "Zielone Mazowsze", walcząc o prawa cyklistów i ścieżki rowerowe, ale także np. o wykorzystanie kolei w systemie komunikacyjnym Warszawy i poprawę bezpieczeństwa na drogach. Organizował happeningi, przejazdy rowerowe i konferencje, doprowadził do powstania zespołu rowerowego w urzędzie miasta, był jednym z inicjatorów i projektantów pierwszych warszawskich szlaków rowerowych. Opiekował się stronami internetowymi Federacji Zielonych i warszawskiej kampanii rowerowej i redagował biuletyn "Kółka Dwa".

Rafał Jasiński (ur. 1981 r.) – absolwent prawa na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej oraz Podyplomowego Studium Ochrony i Kształtowania Środowiska Przyrodniczego Akademii Rolniczej w Lublinie. Od 2001 r. współpracuje z ekologicznym stowarzyszeniem Towarzystwo dla Natury i Człowieka w Lublinie, gdzie zajmuje się głównie redagowaniem kwartalnika "OIKOS. Ekologia i Współdziałanie" i ochroną walorów przyrodniczych doliny rzeki Wieprz. W wolnych chwilach odkrywa piękno krainy położonej między Wisłą a Bugiem, które próbuje uwiecznić na kliszy fotograficznej. Na stałe mieszka w Chełmie.

Piotr Albrecht ur. 1949 r. w Warszawie. Doktor nauk medycznych. Jest adiunktem w Klinice Gastroenterologii i Żywienia Dzieci AM w Warszawie. Od 30 lat pracuje jako pediatra. Od 8 lat odpowiada na pytania czytelników na łamach miesięcznika "Dziecko" oraz telefonicznie, w czasie cotygodniowych dyżurów w redakcji. Owocem tych rozmów jest książeczka pt. Rodzice pytają, pediatra odpowiada (Prószyński i S-ka, 2000). Jest także autorem publikacji Jak żywić niemowlęta i małe dzieci (PZWL, 2002). Jest żonaty, ma dwoje dzieci. Jego hobby to muzyka, wioślarstwo, ogrodnictwo i rower.

Miłosz Kędracki Jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Rowery górskie odkrył dość dawno i od tamtego czasu poświęca im każdą wolną chwilę - jego pasja stała się sposobem na życie. Dwanaście lat temu przypadek sprawił, że na trzy sezony wylądował w serwisie rowerowym na dalekiej północy. Po powrocie do kraju założył magazyn rowerowy "bikeBoard" (obecnie jest redaktorem naczelnym). Napisał Przewodnik rowerowy po Polsce oraz Okolice Krakowa na rowerze.

Zalety serii:
- modne, bo zachęcające do aktywności;
- praktyczne: na spirali, co ułatwia odwracanie stron w każdej sytuacji;
- funkcjonalne: poręczny, zgrabny format (123x197 mm);
- wygodne: czytelny układ treści;
- przydatne w planowaniu wycieczki i w jej trakcie: szczegółowe opisy szlaków oraz mapy ułatwiające planowanie wycieczek i poruszanie się po nieznanych trasach oraz opisy atrakcji turystycznych znajdujących się na trasach oraz w ich sąsiedztwie;
- pomocne: praktyczne informacje i porady na temat, jak i gdzie kupić rower oraz gdzie go naprawić w przypadku awarii oraz informacje o miejscach noclegowych i punktach gastronomicznych;
- ciekawe i inspirujące propozycje wycieczek rowerowych;
- praktyczne informacje ułatwiających zwiedzanie.

Spis treści:
Okolice Lublina . . . 9
Co warto zobaczyć: Miodzio trasa, Nad Bystrzycą do Zawieprzyc, Kozłówka, Nad Bystrą i Ciemięgą

Między Mazowszem a Lubelszczyzną . . . 32
Co warto zobaczyć: Nadwiślanka, Z wizytą u księżnej Jabłonowskiej

Trójkąt turystyczny . . . 51
Co warto zobaczyć: Industrialne klimaty, Kazimierski Park Krajobrazowy

W stronę Chełma i Zamościa . . . 67
Co warto zobaczyć: Opłotkami do Chełma, W górę Wieprza

Ziemia chełmska . . . 84
Co warto zobaczyć, Nadbużańskie moczary, Chełmski Park Krajobrazowy

Pojezierze Łęczyńsko-Włodawskie . . . 96
Co warto zobaczyć: Bagna i jeziora, Bachus i knieja,Lasy Sobiborskie, Okuninka i Włodawa

Roztocze Środkowe . . . 119
Co warto zobaczyć: Wokół ordynacji zamojskiej, Przez Floriankę do Józefowa, Po Puszczy Solskiej, W zagrodzie i klasztorze

Roztocze Południowe . . . 143
Co warto zobaczyć: Drewniane cerkwie i nie tylko, Przygraniczne klimaty

Równina Puszczańska . . . 163
Co warto zobaczyć: Przez Lasy Janowskie, Zachodni skraj Roztocza, Prawie cały czas przez las

Informacje praktyczne . . . 182

Rower kołem się toczy . . . 185

Indeks . . . 218

Informacje dodatkowe

Kod 9788373048942
Rodzaj produktu przewodnik
Wydawca Pascal
Autor Aleksander Buczyński, Miłosz Kędracki, Piotr Albrecht, Rafał Jasiński
Język polski
Data wydania 2007
Oprawa miękka, spirala
Ilość stron 224
Wymiary / mm 123 x 197
ISBN 978-83-7304-894-2
EAN 9788373048942

Napisz recenzję

Oceniasz: Lubelszczyzna i Roztocze FAN Przewodnik rowerowy

Jak oceniasz ten produkt? *

  Słaby Dobry Bardzo dobry Świetny Wybitny
Oceń produkt