Lizbona przewodnik Last Minute

Rodzaj produktu: przewodnik
Producent: Pascal
Język: polski
Data wydania: 2009
Kategoria
Europa / Portugalia / Lizbona
Menu / Przewodniki
Oceń, napisz recenzję
Ocena:

Napisz recenzję >>

Produkt niedostępny

Cena: 19,99 

24,90 zł

Dostępność produktu w księgarni ArtTravel.pl:
- Łódź: niedostępny
- Poznań: niedostępny

Opis

Kiedy nosi po świecie... Lizbona i Portugalia Lizbona - miasto wspinające się na siedem wzgórz. Najlepiej je poznawać na piechotę, wędrując stromymi schodami i krętymi uliczkami pod suszącym się praniem i kwitnącym geranium. W okolicach Belem, skąd podróżnicy wypływali niegdyś na podbój nowych lądów, warto poddać się tęsknocie, którą przynosi morze, Tag i fado. Kiedy nosi po świecie, niezbędny jest przewodnik. Na beztroskie wakacje, również z biurem podróży, najlepiej wybrać mały, lekki, kolorowy przewodnik z nowej serii Pascala "Last Minute". Mieści się w kieszeni lub torebce i nie przeszkadza ani w zwiedzaniu, ani w  kawiarni, ani na plaży. Można go szczególnie docenić, poszukując konkretnych wiadomości lub wytyczając marszrutę zwiedzania. Zawiera kolorowe mapki, fotografie i podstawowe informacje dobrane w takiej ilości, by wiedzieć, gdzie się jest i co warto zobaczyć. Opisuje zwięźle najciekawsze turystycznie miejsca, wyróżniając szczególne atrakcje na zdjęciach, w ramkach, za pomocą systemu gwiazdek. Zawiera skondensowane informacje: gdzie przenocować i zjeść, gdzie się bawić, dokąd udać się na zakupy. Żadnego gadulstwa. Same konkrety. Kiedy nosi po świecie... Lizbona i Portugalia Plan minimum: Lizbona - zabytki starówki, Torre de Belém, Museu Gulbenkian • klasztor Batalha • malownicze Obidos • kurorty Madery.
Atrakcje specjalne: winne piwniczki w Porto - zwiedzanie i degustacja • wyprawa na Cabo da Roca - zachodni kraniec Europy.
Skojarzenia: słoneczne plaże • urokliwe miasteczka • nastrojowa muzyka fado • dekoracyjne kafelki azulejos.
Coś na ząb: amêijoas na cataplana (pyszny gulasz z małż, pikantnej kiełbasy i szynki) • tarte de amêndoa (ciasto migdałowe).
Atrakcje dla dzieci: lizbońskie zoo - popisy delfinów, karmienie zwierząt i park rozrywki • przejażdżka kultowym żółtym tramwajem nr 28.
Leniwe chwile: przepiękne plaże w Algarve • obserwowanie wielorybów na Azorach.

Informacje dodatkowe

Kod 9788375135350
Rodzaj produktu przewodnik
Wydawca Pascal
Autor Jane O’Callaghan
Seria Last Minute
Rodzaj przewodnika kieszonkowy
Język polski
Data wydania 2009
Oprawa miękka
Ilość stron 128
Wymiary / mm 128 x 180
ISBN 978-83-7513-535-0
EAN 9788375135350

Napisz recenzję

Oceniasz: Lizbona przewodnik Last Minute

Jak oceniasz ten produkt? *

  Słaby Dobry Bardzo dobry Świetny Wybitny
Oceń produkt