Jeden dzień z życia, literatura podróżnicza, Góry Books
  • Jeden dzień z życia, literatura podróżnicza, Góry Books
  • Jeden dzień z życia, literatura podróżnicza, Góry Books
  • Jeden dzień z życia, literatura podróżnicza, Góry Books

Jeden dzień z życia

Rodzaj produktu: literatura podróżnicza
Producent: Góry Books
Język: polski
Data wydania: 01-06-2018
Kategoria
Menu / Literatura podróżnicza
Menu / Moje hobby / Wspinaczka
Oceń, napisz recenzję
Ocena:

Napisz recenzję >>

Cena: 25,99 

38,00 zł

Wysyłka do 24h
Dostępność produktu w księgarni ArtTravel.pl:
- Łódź: dostępne "od ręki"
- Poznań: dostępne "od ręki"
Dostawa zamówienia:
- Odbiór w księgarni ArtTravel
0,00 zł
- Punkty Poczta. Żabka. Orlen. Ruch
8,90 zł
- Paczkomaty 24/7
9,90 zł
- Polecona. Poczta Polska
5,90 zł
- Kurier 48. Poczta Polska
10,90 zł
- Express. Kurier DPD
12,90 zł

Opis

Zobacz więcej

Na książkę, którą masz przed sobą, Drogi Czytelniku, składa się 30 kartek wyrwanych z pamiętnika mojego całkiem długiego już życia. Opisane są dni, o których chętnie opowiadam mojemu synkowi przy kominku. Są również chwile, które powracają w sennych koszmarach. Znalazło się tu też kilka z pozoru błahych i nieistotnych epizodów, które zapadły mi w pamięć z nie do końca zrozumiałych powodów. Choć te historie nie są dokładnym odzwierciedleniem moich prawdziwych, archiwalnych notatek, zachowują to, co najważniejsze: prawdę i szczerość. Mam nadzieję, że zarówno kompozycyjny zamysł tego tomu, jak i jego forma plastyczna – nawiązujące do pamiętnika – przypadną Ci do gustu. Zapraszam w podróż drogą mojego życia, którą naznaczyły i spektakularne wzloty, i bolesne lekcje lub porażki. Miłej lektury.

Krzysztof Wielicki

Recenzje ArtTravel.pl

Krzysztof Wielicki to cieszący się uznaniem na całym świecie taternik, alpinista i himalaista, piąty człowiek na świecie, który zdobył Koronę Himalajów i Karakorum. Jego droga życiowa, prowadząca go przez wiele górskich wypraw, których był bezpośrednim uczestnikiem, później też kierownikiem, była niezwykle barwna, pełna sukcesów, ale też i porażek; radości i satysfakcji, lecz także smutku i dramatyzmu.

Książka Krzysztofa Wielickiego „Jeden dzień z życia” zawiera urywki wspomnień z wypraw, w których uczestniczył, z lat 1977 – 2018, od wyprawy na Kohe Szachaur poczynając, na zimowej wyprawie na K2 kończąc. Nie są to jednak całościowe relacje z tych ekspedycji. Zgodnie z tytułem książki – „Jeden dzień z życia” – z każdej z nich autor wybrał i opisał konkretny dzień, w którym doszło do jakiegoś ważnego, przełomowego, znaczącego wydarzenia, a to zdarzenie z różnych przyczyn zapadło mu w pamięć.

Nocne biwaki w ekstremalnych warunkach, na dużych wysokościach, wejścia na szczyt, wycofywanie się z dalszej drogi, akcje ratunkowe w górach, czyhające niebezpieczeństwa, śmierć przyjaciół i partnerów wspinaczkowych – to właśnie te sytuacje, których bardzo emocjonalne opisy znajdziemy w książce Krzysztofa Wielickiego. Opatrzone celnymi komentarzami autora, uświadamiają i przypominają, że wysokie góry to miejsca do końca nieprzewidywalne, że tam może zdarzyć się wszystko. Góry mogą być miejscem wielkiego triumfu, ale też wielkiej tragedii. To miejsce, w którym bardzo często decyzje trzeba podejmować szybko, w jednej chwili, a nierzadko są one niezwykle trudne.

„Jeden dzień. Jak wiele pomieścił pasji, walki, radości, tragedii i smutku…” Te słowa Krzysztofa Wielickiego kończą jedno z opisanych w książce wspomnień górskich, jednak mogłyby one odnosić się do wszystkich zapisków, jakie w tej publikacji przeczytamy – właśnie w taki sposób jej treść została skomponowana.

Autor nadał swojej książce formę kartek z pamiętnika, dzięki czemu dobrze się ją czyta, a opisane tu sytuacje bardzo pobudzają wyobraźnię.

„Jeden dzień z życia” to niezwykle ciekawa pozycja i zajmująca lektura. Sądzę, że szczególnie przypadnie do gustu wszystkim tym, którzy preferują literaturę górską. Zachęcam do zapoznania się z tą książką – czas przeznaczony na jej przeczytanie nie będzie czasem straconym.

Dorota Pansewicz

Informacje dodatkowe

Rodzaj produktu literatura podróżnicza
Wydawca Góry Books
Autor Krzysztof Wielicki
Język polski
Data wydania 01-06-2018
Oprawa miękka
Ilość stron 248
Wymiary / mm 130x200
Wysokość / mm 17
Waga / gr 191
EAN 9788362301331
ISBN 9788362301331
Indeks producenta 9788362301331

Napisz recenzję

Oceniasz: Jeden dzień z życia

Jak oceniasz ten produkt? *

  Słaby Dobry Bardzo dobry Świetny Wybitny
Oceń produkt