Informacje

Artykuły 1 do 20 z 330

Strona:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5
 6. ...
 7. 17
 1. Globusy Nova Rico – wspaniały prezent na Gwiazdkę i nie tylko!

  Czy istnieje idealny prezent dla dziecka? W ArtTravel twierdzimy, że tak! W roli prezentu doskonałego przedstawiamy włoskie globusy podświetlane marki Nova Rico. Wśród dwunastu modeli z pewnością znajdą Państwo ten wyjątkowy globus, który sprawi mnóstwo radości, rozbudzi w najmłodszych ciekawość świata i pozwoli połączyć naukę geografii z zabawą.

 2. Świąteczne bestsellery ArtTravel

  Świąteczne bestsellery ArtTravel

  Opublikowany: 2018-12-17

  Jakie prezenty najchętniej kupujemy podróżnikom na Święta? Wybieramy mapę, przewodnik, puzzle, a może globus? Przygotowaliśmy zestawienie przedświątecznych bestsellerów i wiemy, po które klienci księgarń turystycznych ArtTravel sięgają najchętniej.

 3. Jarmarki Bożonarodzeniowe w Pradze

  Jarmarki Bożonarodzeniowe w Pradze

  Opublikowany: 2018-12-10

  Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Kto już teraz chce poczuć świąteczną atmosferę, spróbować wybornych regionalnych smakołyków i napić się  aromatycznego  grzanego wina, powinien wybrać się do Pragi. To właśnie w tym mieście w grudniu odbywają się najpiękniejsze jarmarki bożonarodzeniowe na świecie.

 4. Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu

  Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu

  Opublikowany: 2018-12-10

  Z końcem listopada wystartował tegoroczny Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu. Poza imponującą choinka, aromatycznym grzanym winem i mnóstwem regionalnych specjałów odwiedzający mogą liczyć na masę innych atrakcji.

 5. Polska z tytułem „New Holiday Destination of the Year 2018”

  Polska staje się coraz popularniejszym kierunkiem turystycznym, a najlepszym dowodem na to jest wyróżnienie „New Holiday Destination of the Year 2018” , które otrzymaliśmy od China Travel Agency jako jedyny kraj w Europie.

 6. Świąteczne prezenty dla podróżników

  Nie masz jeszcze pomysłu na świąteczne prezenty? Zastanawiasz się nad zakupem upominków dla podróżników w rozsądnej cenie? Przygotowaliśmy 5 propozycji produktów, które ucieszą każdego obieżyświata.

 7. Wyniki konkursu #Najlepsze w Łodzi

  Wyniki konkursu #Najlepsze w Łodzi

  Opublikowany: 2018-11-28

  Znamy już zwycięzców konkursu #Najlepsze w Łodzi. Dziękujemy wszystkim osobom, które wzięły udział w naszej zabawie.

 8. Gratis etui na paszport Lonely Planet

  Gratis etui na paszport Lonely Planet

  Opublikowany: 2018-11-27

  1. Kup dowolny przewodnik, mapę lub album wydawnictwa Lonely Planet.

  2. Etui na paszport Lonely Planet odbierzesz razem ze swoim zamówieniem w księgarni lub – jeśli wybrałeś opcję z dostawą – zostanie ono dodane do paczki. Otrzymasz go również, jeśli dokonasz zakupu w księgarni.

  3. Do jednego zamówienia bez względu na ilość pozycji Lonely Planet jest dodawane jedno etui.

  4. Promocja dotyczy zakupów w sklepie internetowym ArtTravel.pl oraz w księgarniach ArtTravel w Gdańsku, Krakowie, Łodzi i w Warszawie.

 9. 3 pomysły na mikołajkowe prezenty dla młodych podróżników

  Mikołajki zbliżają się wielkimi krokami. Dla tych, którzy nie mają jeszcze pomysłu na prezenty dla dzieci, przygotowaliśmy trzy propozycje upominków, które ucieszą każdego młodego obieżyświata, a przy okazji nie obciążą zbytnio domowego budżetu.

 10. Mapy do szkoły na lekcje geografii

  Mapy do szkoły na lekcje geografii

  Opublikowany: 2018-11-23

  W ArtTravel wiemy, że zainteresowanie ucznia lekcją to nie lada sztuka, a droga ku trwałej wiedzy wiedzie nie przez uczenie się na pamięć, a poprzez działanie. Wiemy też, że najlepsze lekcje geografii to te, w których aktywnie uczestniczą i nauczyciele, i uczniowie. 

 11. Konkurs #Najlepsze w Łodzi

  Konkurs #Najlepsze w Łodzi

  Opublikowany: 2018-11-19

  ArtTravel Łódź, Łódzka Organizacja Turystyczna oraz Łódzka Informacja Turystyczna ogłaszają konkurs #Najlepsze w Łodzi. Do wygrania cenne nagody. Oto szczegóły naszej zabawy.

 12. 17 listopada (sobota) nasze księgarnie będą nieczynne

  17 listopada (sobota) księgarnie ArtTravel bedą nieczynne. Zachęcamy do zakupów w naszym sklepie internetowym www.artravel.pl

 13. 18. Festiwal Slajdów Podróżniczych - TERRA

  Księgarnie ArtTravel zapraszają na 18. Festiwal Slajdów Podróżniczych - TERRA. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 1-2 grudnia 2018 w Kinie Wisła.

 14. Relacja ze spotkania z Tomaszem Michniewiczem

  7 listopada 2018 w naszej łódzkiej księgarni odbyło się spotkanie z Tomaszem Michniewiczem. Zobaczcie naszą relację z tego wydarzenia.

 15. Weekend z Mirkiem: Kotlina Kłodzka.

  Weekend z Mirkiem: Kotlina Kłodzka.

  Opublikowany: 2018-11-10

  Jak na wytrawnego miłośnika gór przystało, Mirek kontynuuje zdobywanie kolejnych szczytów Korony Gór Polski. Góry Bialskie, najdziksza część Sudetów (to właśnie tu rosną jaworowe lasy i tu pojawił się pierwszy od lat niedźwiedź), powitały naszego podróżnika deszczową i niesprzyjającą pogodą. Nie mogło to jednak Go powstrzymać od zdobycia zaplanowanych szczytów. Sobotnia, trudna wędrówka we mgle zaowocowała zdobyciem Postawnej (1117 m n.p.m.). Pozostałe szczyty, czyli Rude Krzyże, Iwanka i Rudawiec nie sprawiły większego problemu. To właśnie Rudawiec (1106 m n.p.m.) zaliczany jest do Korony Gór Polski w zastępstwie za Postawną, do której nie wiedzie żaden szlak turystyczny. Prawdziwym wyzwaniem okazało się wejście na Czernicę (1083 m. n.p.m.), okupione walką z ostrym podejściem w dużym błocie.

 16. Ogólnopolskie Spotkanie Organizatorów Wypraw Trampingowych

  Księgarnie ArtTravel zapraszają na tegoroczną edycję Ogólnopolskiego Spotkanie  Organizatorów Wypraw Trampingowych (OSOTT). Wydarzenie odbędzie się w dniach 9-11 listopada 2018 w Hotelu Prezydenckim w Rzeszowie.

 17. Weekend z Mirkiem: Ślęża, Wielka Sowa, Kowadło.

  Jesienny, słoneczny weekend 20-21 października Mirek swoim zwyczajem spędził w terenie. Nasz zaprzyjaźniony podróżnik ponownie wziął na celownik Koronę Gór Polski. Wycieczka po kolejne szczyty rozpoczęła się w miejscowości o wdzięcznej nazwie Sobótka, położonej u podnóża Ślęży. Tym razem obrał na cel szczyt znacznie łagodniejszy niż Rysy: Ślęża, zwana Śląskim Olimpem, to jedna z najniższych gór Korony i liczy sobie 718 m.n.p.m. Trasa z Sobótki (miejscowości, która prawa miejskie uzyskała już w 1221 roku!), na Ślężę to 11 kilometrów wędrówki...

 18. Spotkanie z Tomkiem Michniewiczem (7.11.2018)

  ArtTravel Łódź i Wydawnictwo Otwarte zapraszają na spotkanie z Tomaszem Michniewiczem w związku z premierą jego najnowszej książki.  Spotkanie odbędzie się 7 listopada o godzinie 18:00 w księgarni ArtTravel w Łodzi przy ul. Gdańskiej 145. Na miejscu będzie możliwość zakupu książek. Zapraszamy!


 19. Jadę do: Gwatemali

  Jadę do: Gwatemali

  Opublikowany: 2018-10-29

  Geograficznie Gwatemala dzieli się na kilka części. Na północy rozciąga się nizina Petén, w środkowej części pasma górskie, wybrzeże Oceanu Spokojnego od zachodu, a od wschodu wybrzeże Morza Karaibskiego (Atlantyk). Zajmującą prawie 30% powierzchni kraju słabo zaludnioną nizinę Petén porasta gęsty las tropikalny. Na południe od niziny równoleżnikowo wznoszą się pasma górskie: Alto CuchumatanesSierra de Chamá i Sierra de Las Minas.

 20. Jadę do: Portoryko

  Jadę do: Portoryko

  Opublikowany: 2018-10-26

  Obszary nizinne spotyka się tylko w strefie nadbrzeżnej. Pozostałą część kraju zajmują wyżyny i niezbyt wysokie góry o przebiegu równoleżnikowym. Najwyższy szczyt Cerra de Punta (1388 m n.p.m.) jest kumulacją głównego pasma Cordillera Central. W Portoryko panuje klimat podrównikowy wilgotny. Ponieważ wokół wyspy występują ciepłe prądy morskie, to temperatury są wysokie, ale przez cały rok utrzymują się na zbliżonym poziomie. Średnia dobowa temperatura waha się od 26°C zimą do 29°C latem. Trochę chłodniej (ok. 20°C) jest w górach.

Artykuły 1 do 20 z 330

Strona:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5
 6. ...
 7. 17