Indie Praktyczny Przewodnik Pascal

Dostawa od 0zł
Rodzaj produktu: przewodnik
Producent: Pascal
Język: polski
Data wydania: 2009
Kategoria
Azja / Indie
Menu / Przewodniki
Oceń, napisz recenzję
Ocena:

Napisz recenzję >>

Produkt niedostępny

Cena: 55,99 

69,90 zł

Dostępność produktu w księgarni ArtTravel.pl:
- Łódź: niedostępny
- Poznań: niedostępny

Opis

Zobacz więcej

Przewodnik "Indie" z serii Praktyczny przewodnik opisuje kraj kontrastów, fascynującej różnorodności obrazów i wrażeń: od zaśnieżonych wierzchołków Himalajów z flagami modlitewnymi powiewającymi na tle niewiarygodnie błękitnego nieba po złote piaski pustyń Radźasthanu i Gudźaratu, gdzie kobiety noszą sari w nasyconych barwach fuksji i szafranu, czy od rozległych równin Madhja Pradeś pełnych zabytków i parków narodowych, w których mieszkają tygrysy, aż po porośnięte bujną tropikalną roślinnością góry i rajskie plaże Wybrzeża Malabarskiego.

Przewodnik "Indie" z serii Praktyczny przewodnik mobilizuje do odkrywania świata. Lubią go osoby aktywne i odważne, które podróżują samodzielnie, są cały czas w ruchu: chcą zobaczyć, dotknąć, poczuć. Został napisany w podróży, stąd też jest wiarygodny i sprawdzony na miejscu.

Przewodnik jest funkcjonalny i wygodny, dlatego bez trudu korzysta się z niego w zatłoczonym autobusie, w pełnej ludzi knajpce, na ulicy. System wyróżnień i czytelny układ sprawia, że łatwo znaleźć poszukiwaną informację. Dzięki zaokrąglonym rogom mieści się w plecaku, torbie na ramię czy kieszeni bez obawy przed zniszczeniem okładki. Nie jest lekki, ale ważą w nim wyłącznie informacje turystyczne i praktyczne. Są niezbędne, by starannie zaplanować wyjazd oraz zwiedzanie na miejscu. Przewodnik daje obycie, pewność, poczucie bezpieczeństwa, umożliwia nawiązanie kontaktu z mieszkańcami, pozwala uniknąć kłopotów wynikających z nieznajomości zwyczajów, zasad religijnych, historii. Ułatwia "życie" w podróży.

Z praktycznym przewodnikiem poznaje się świat od podszewki.

Spis treści:
A. INFORMACJE O KRAJU . . . 27
Historia, Geografia, Fauna i flora, Ludność, Religie, filozofia, nauka, Obyczaje i tradycje, Architektura, Malarstwo, Rzeźba, Rzemiosło, Literatura, Film, Muzyka, Taniec, Kuchnia Indii, Języki, Polacy w Indiach, Do Krainy Mroku, Droga do Indii, Na Oceanie Indyjskim, Zsyłki i powstania, Bóstwa, symbole, przydatne wyrazy.
B. INFORMACJE PRAKTYCZNE . . . 143
Kiedy jechać, Dokąd jechać, Dojazd z Polski, Informacja, mapy, Internet, Przekraczanie granicy, Dokumenty, Placówki dyplomatyczne, Ubezpieczenia, Komunikacja, Bezpieczeństwo, Niepełnosprawni, Mniejszości seksualne, Seniorzy, Rodziny z dziećmi, Turystki, Pieniądze, Poczta i i telekomunikacja, Zdrowie, Noclegi, Kalendarium wydarzeń, Duchowość Indii, Wyjazdy zorganizowane dla turystów indywidualnych, Wycieczki z przewodnikiem, Informator.
1. MUMBAI (BOMBAJ) . . . 195
Orientacja, Zwiedzanie, Informacje praktyczne
Aurangabad oraz jaskinie w Elurze i Adźancie
Buddyjskie klasztory skalne w Adźancie
Elura
2. GOA . . . 260
Informacje praktyczne, Najlepsze plaże w Goa, Pandźim i Old Goa, Na północ
od Pandźim, Na południe od Pandźim
3. KERALA I LAKSZADIWY . . . 296
Koczin, Rozlewiska, Thiruwananthapuram i Warkala, Z Kowalam na Czubek Indii, Lakszadiw, Góry Kardamonowe i rezerwat Perijar, Munnar
Malabar: północna Kerala, Kożikode i las deszczowy Wajanad, Kannur
4. TAMILNADU . . . 368
Ćennaj, Kańćipuram, Andhra Pradeś: Tirupati, Mahabalipuram, Puduććeri, Tiruććirappalli,
Tańdźawur i rejon Ćettinad, Region Ćettinad, Maduraj.
5. KARNATAKA I HAJDARABAD . . . 416
Bengaluru, Majsur, Park Narodowy Radźiwa Gandhiego, Kraina Kodagu, Hojśala, Belur, Halebid, Śrawanabelagola, Hampi i Widźajanagar, Północ Karnataki, Badami, Pattadakal, Aihole, Bidźapur, Hajdarabad.
6. UTTAR PRADEŚ I MADHJA PRADEŚ . . . 457
Delhi, Agra, Waranasi, Khadźuraho, Park Narodowy Bandhawgarh, Orćha, Bhopal i Sańći, Mandu.
7. RADŹASTHAN . . . 546
Dźajpur, Parki narodowe: Park Narodowy Bharatpur-Keoladeo Ghan, Park Narodowy Ranthambhaur, Bundi, Śekhawati, Adźmir, Puszkar, Udajpur, Dźodhpur, Bikaner, Dźajsalmer.
8. HIMAĆAL PRADEŚ . . . 644
Amritsar, Śimla, Kinnaur i Spiti, Dolina Bogów: Manali, Droga z Manali do Lehu, Dharamśala i dolina Kangr, Leh i okolice, Ladakh.
9. UTTARAKHAND . . . 693
Garhwal: Mussuri, Riśikeś, Kumaon, Park Narodowy im. Corbetta.
10. KALKUTA I INDIE WSCHODNIE . . . 717
Kalkuta, Orisa: Bhubaneśwar, Puri i Świątynia Słońca w Konaraku, Dardźiling, Sikkim: Gangtok i okolice, Pelling i okolice, Zachodni Sikkim, Asam

Informacje dodatkowe

Rodzaj produktu przewodnik
Wydawca Pascal
Autor Keith Bain, Niloufer Venkatraman, Pippa de Bruyn
Seria Praktyczny przewodnik
Rodzaj przewodnika tekstowy
Język polski
Data wydania 2009
Oprawa miękka
Ilość stron 776
Wymiary / mm 123 x 197
EAN 9788375133424
ISBN 978-83-7513-342-4

Seria: Praktyczny przewodnik

Seria Praktyczny Przewodnik wydawnictwa Pascal to pigułka informacji, bez balastu niepotrzebnych słów i fotografii – czysta esencja wiedzy, która pozwoli Ci odkryć miejsca i światy niedostępne zwykłym turystom. Do przewodnika włożyliśmy tylko to, co niezbędne, jak do plecaka pakowanego na wymarzoną eskapadę. Zadbaliśmy o lekki papier, by nie obciążał Twojego bagażu i był przyjazny oczom nawet w najostrzejszym słońcu. Wszystko, co najistotniejsze, by zaplanować wyprawę inną niż wszystkie.
Niemożliwe na wyciągnięcie ręki – z Pascalem!

© ArtTravel.pl

Napisz recenzję

Oceniasz: Indie Praktyczny Przewodnik Pascal

Jak oceniasz ten produkt? *

  Słaby Dobry Bardzo dobry Świetny Wybitny
Oceń produkt