Historia lotnictwa Od maszyny latającej Leonarda Da Vinci do podboju kosmosu

Rodzaj produktu: album
Producent: Carta Blanca
Język: polski
Data wydania: 2010
Kategoria
Menu / Albumy
Menu / Moje hobby / Historia
Oceń, napisz recenzję
Ocena:

Napisz recenzję >>

Produkt niedostępny

Cena: 114,99 

129,90 zł

Dostępność produktu w księgarni ArtTravel.pl:
- Łódź: niedostępny

Opis

Od maszyny latającej Leonarda Da Vinci do  podboju kosmosu – pięknie ilustrowany album poświęcony lataniu.

Książka zabiera Czytelnika w fascynujący podniebny świat i odkrywa tajemnice latających maszyn. Album przeznaczony dla wszystkich zafascynowanych ideą i historią latania. Czytelnik znajdzie w nim opis najważniejszych dokonań w tej dziedzinie, począwszy od wizjonerskich projektów Leonarda da Vinci aż po najbardziej zaawansowane współczesne technologie lotnicze, takie jak promy kosmiczne, samoloty pionowego startu i lądowania oraz supernowoczesne myśliwce XXI w. Książka w przystępny sposób przybliża najważniejsze etapy na drodze do podboju przestworzy. Przedstawione są w niej dramatyczne niepowodzenia i spektakularne sukcesy, dzięki którym latanie stało się dla człowieka codziennością.

Album podzielony jest na 25 rozdziałów, z których każdy zawiera omówienie jednego etapu historii lotnictwa lub klasy statków powietrznych, a także podaje najważniejsze dane  techniczne dotyczące rozwoju danej konstrukcji, jej zastosowania oraz przeznaczenia. W rozdziałach poświęconych ewolucji techniki lotniczej Czytelnik znajdzie liczne anegdoty oraz dodatkowe informacje w kontekście historycznym.

Dodatkową atrakcję tej pasjonującej podróży przez dzieje lotnictwa stanowi bogaty materiał ilustracyjny, na który składają się archiwalne i współczesne zdjęcia przedstawiające słynne modele samolotów, znanych lotników i konstruktorów, ważne wydarzenia lotnicze oraz rzadkie ryciny.

Informacje dodatkowe

Kod 9788377050248
Rodzaj produktu album
Wydawca Carta Blanca
Język polski
Data wydania 2010
Oprawa twarda
Ilość stron 320
Wymiary / mm 255 x 355
ISBN 978-837-705024-8
EAN 9788377050248

Napisz recenzję

Oceniasz: Historia lotnictwa Od maszyny latającej Leonarda Da Vinci do podboju kosmosu

Jak oceniasz ten produkt? *

  Słaby Dobry Bardzo dobry Świetny Wybitny
Oceń produkt