Grecja + Turcja pakiet Bezdroża

Rodzaj produktu: przewodnik
Producent: Bezdroża
Język: polski
Data wydania: 01-06-2010
Kategoria
Azja / Turcja
Europa / Grecja / Grecja
Menu / Przewodniki
Oceń, napisz recenzję
Ocena:

Napisz recenzję >>

Produkt niedostępny

Cena: 66,90 

79,99 zł

Dostępność produktu w księgarni ArtTravel.pl:
- Kraków: niedostępny
- Łódź: niedostępny
- Warszawa: niedostępny
- Gdańsk: niedostępny

Opis

Podróż do Grecji to nie tylko fascynująca lekcja historii starożytnej, choć kraj ten z pewnością nie zawiedzie poszukiwaczy Antyku. Ukształtowana w bałkańskim tyglu współczesna Hellada to  miejsce, w którym wciąż stykają się i przenikają tradycje Wschodu i Zachodu. Duchy olimpijskich bogów współistnieją tutaj ze świętymi prawosławia, bizantyjskie twierdze wznoszą się obok średniowiecznych meczetów, a nieskażona ręką ludzką przyroda rozwija się w sąsiedztwie przybytków wakacyjnej zabawy.

Przewodnik Grecja. Sztuka, bogowie i ludzie pozwoli dokładnie zwiedzić kraj Homera i pewnie poruszać się nawet po jego najtrudniej dostępnych zakamarkach. W publikacji czytelnicy odnajdą wyczerpujące opisy zabytków, szczegółowe i sprawdzone informacje praktyczne, dokładne mapy, plany miast i stanowisk archeologicznych, a także obszerny rozdział krajoznawczy. Propozycje tras zwiedzania pozwolą dobrze zaplanować podróż, a minirozmówki polsko-greckie ułatwią kontakt z życzliwymi mieszkańcami Hellady. Polacy są tak zróżnicowaną grupą podróżujących, od tzw. plecakowców, poprzez zwiedzających własnym samochodem, do korzystających z usług biur podróży, że niełatwym zadaniem było dopasowanie przewodnika do oczekiwań wszystkich. Pomimo to autor starał się stanąć na wysokości zadania i napisał praktyczny przewodnik, który ma pomóc w zwiedzaniu Turcji zarówno samotnie podróżującym, jak i grupom oraz rodzinom, młodszym, dopiero zaczynającym podróże ciekawskim, oraz największym wyjadaczom. Niestety, nie jest możliwe umieszczenie opisu wszystkich tras górskich w Turcji, gdyż na to potrzebna by była osobna pozycja książkowa. Dla miłujących piesze, górskie wędrówki opisano skrawek gór Kaçkar oraz kilka innych, mniejszych szczytów Turcji, co będzie stanowić – przynajmniej taką nadzieję ma autor – chociażby namiastkę wspaniałych górskich krajobrazów.

Zasięg i układ rozdziałów Przewodnik został podzielony na kilka rozdziałów, które ułatwią czytelnikowi szybkie dotarcie do odpowiednich informacji dotyczących zarówno zwiedzania, historii, jak i noclegów czy gastronomii. Rozdział I to przygotowania do wyprawy i dojazd do Turcji. Rozdział II stanowią, informacje historyczno-krajoznawcze. Są one dobrą lekturą przed wyjazdem lub podczas długich podróży po bezkresnych obszarach Anatolii. Rozdział III, to informacje praktyczne. Dzięki nim dowiemy się czym różnią się oferty noclegowe i lokale gastronomiczne, co robić w razie niebezpieczeństwa i jakie przywieźć pamiątki z podróży. Wreszcie rozdział IV poprowadzi nas po wspaniałym świecie zabytków i przyrody czekających na nas w Azji Mniejszej. Dzieli on Turcję na regiony. Każdy region jest opisany pod względem geograficznym, historycznym i komunikacyjnym.

Oprócz wspomnianych propozycji wędrówek górskich, Czytelnik znajdzie także przykładowe trasy zwiedzania Turcji, kraju tak obfitującego w atrakcje. Na końcu przewodnika znajdziemy słowniczek polsko-turecki oraz małą encyklopedię terminów dotyczących kultury i architektury, które zostały użyte w tekście.

Informacje dodatkowe

Rodzaj produktu przewodnik
Wydawca Bezdroża
Autor Praca zbiorowa
Seria Przewodnik Bezdroży
Rodzaj przewodnika tekstowy
Język polski
Data wydania 01-06-2010
Oprawa miękka
Ilość stron 664 + 656
Wymiary / mm 125 x 175
Waga / gr 550
EAN 9788363465162p
ISBN 978-83-63456-16-2

Napisz recenzję

Oceniasz: Grecja + Turcja pakiet Bezdroża

Jak oceniasz ten produkt? *

  Słaby Dobry Bardzo dobry Świetny Wybitny
Oceń produkt