Góry Stołowe, przewodnik, Rewasz
  • Góry Stołowe, przewodnik, Rewasz

Góry Stołowe

Rodzaj produktu: przewodnik
Producent: Rewasz
Język: polski
Data wydania: 10-11-2015
Kategoria
Europa / Polska / Góry i Pogórza / Góry Stołowe
Menu / Przewodniki
Oceń, napisz recenzję
Ocena:

Cena: 29,99 

34,00 zł

Wysyłka do 24h
Dostępność produktu w księgarni ArtTravel.pl:
Dostawa zamówienia:
- Punkty Poczta. Żabka. Orlen. Ruch
8,90 zł
- Paczkomaty 24/7
9,90 zł
- Polecona. Poczta Polska
5,90 zł
- Kurier 48. Poczta Polska
10,90 zł
- Express. Kurier DPD
12,90 zł

Opis

Zobacz więcej

Przewodnik prowadzi po atrakcyjnym turystycznie i licznie odwiedzanym latem i zimą masywie górskim zamykającym od pn. zach. Kotlinę Kłodzką - Górach Stołowych, wraz z ich odpowiednikiem po stronie czeskiej Broumovską Vrchoviną. Opisano uzdrowiska: Kudowa, Polanica, Duszniki oraz zabytkowe miasta i miasteczka po stronie polskiej i czeskiej: Adršpach, Broumov, Hronov, Lewin Kłodzki, Náchod, Pasterkę — wioskę na końcu świata, Police nad Metují, Radków, Szczytna, Teplice nad Metují, Wambierzyce.

Góry Stołowe należą do najczęściej odwiedzanych przez turystów pasm górskich w Sudetach. Pod względem popularności ustępują jedynie Karkonoszom. Tym, co przyciąga rzesze miłośników górskich wędrówek, są przede wszystkim formacje skalne, fantazyjnie uformowane przez naturę. Ze względu na swą budowę geologiczną nazywane są górami płytowymi; w Polsce nie ma drugich podobnych. Dla ochrony całego pasma powołano Park Narodowy Gór Stołowych, który odwiedzają rocznie setki tysięcy turystów.

Góry Stołowe są częścią Sudetów Wschodnich. Dwukrotnie przecięte są granicą państwową (w okolicach Mieroszowa oraz w rejonie Kudowy-Zdroju, Pstrążnej, Pasterki i Radkowa. Ich czeska część to Broumovská vrchovina. Za najwyższy szczyt Gór Stołowych uchodzi Szczeliniec Wielki, wznoszący się na wysokość 919 m n.p.m. Po stronie czeskiej wyjątkowo interesujące są labirynty — skalne miasta. Ruch turystyczny skupia się jednak głównie w Adršpaskim Skalnym Mieście.

Informacje dodatkowe

Rodzaj produktu przewodnik
Wydawca Rewasz
Autor Waldemar Brygiel
Rodzaj przewodnika tekstowy
Język polski
Data wydania 10-11-2015
Wydanie 2
Oprawa miękka
Ilość stron 324
Wymiary / mm 120x165
Waga / gr 215
EAN 9788362460779
ISBN 978-83-62460-77-9

Recenzje i oceny Klientów

Polecam (wojtek)
Oceń produkt
Zaletą tego przewodnika jest to że dokładnie opisuje poszczególne trasy tak po polskiej jak i po czeskiej stronie. Krok po kroku można zwiedzić i poznać Góry Stołowe.Opisy miejscowości zawarte są w drugiej części przewodnika tj. w Słowniku miejscowości. Na pewno warto go wziąć ze sobą w góry. (19.01.2017)

Napisz recenzję

Oceniasz: Góry Stołowe

Jak oceniasz ten produkt? *

  Słaby Dobry Bardzo dobry Świetny Wybitny
Oceń produkt