Gambia Kraina uśmiechu, literatura podróżnicza, National Geographic
  • Gambia Kraina uśmiechu, literatura podróżnicza, National Geographic

Gambia Kraina uśmiechu

Rodzaj produktu: literatura podróżnicza
Producent: National Geographic
Język: polski
Data wydania: 01-12-2014
Kategoria
Afryka / Gambia
Menu / Literatura podróżnicza
Oceń, napisz recenzję
Ocena:

Napisz recenzję >>

Produkt niedostępny

Cena: 30,90 

39,90 zł

Dostępność produktu w księgarni ArtTravel.pl:
- Kraków: niedostępny
- Łódź: niedostępny
- Warszawa: niedostępny
- Gdańsk: niedostępny

Opis

Dodatkowy rabat -20% przy zakupie przewodnika

Złociste plaże, aktywny wypoczynek, dzika przyroda, tajemnicze... Złociste plaże, aktywny wypoczynek, dzika przyroda, tajemnicze obrzędy i niezwykli ludzie. Pierwszy polski przewodnik po turystycznym raju w zachodniej Afryce. Mały kraj z wielką historią GAMBIA. KRAINA UŚMIECHU Położona na zachodnim, subsaharyjskim wybrzeżu Afryki Gambia wcina się wąskim klinem w głąb Senegalu. Z frankofońskim sąsiadem łączą jednak anglojęzycznych mieszkańców Gambii mocne więzi przyjaźni i współpracy. Bratobójcze konflikty targające krajami zachodniej Afryki omijają ten region, uznawany za najbezpieczniejszy i najbardziej przyjazny turystom nie tylko na Czarnym Lądzie, ale i na świecie. Względnie wysoki poziom życia i stabilny system polityczny dają nadzieję, że spragnieni słońca i wypoczynku...

Recenzje ArtTravel.pl

Gambia – ten niewielki kraj położony w Afryce Zachodniej od jakiegoś czasu staje się coraz popularniejszym celem wyjazdów turystycznych. Jednocześnie wciąż jest jeszcze stosunkowo niezbyt dobrze znany. Dlatego tych, którzy ciekawi są tego zakątka świata, z pewnością ucieszy fakt ukazania się pierwszego polskiego przewodnika po Gambii – napisanego przez Magdalenę i Sergiusza Pinkwartów, ilustrowanego zdjęciami Dominika Skurzaka.
Autorzy określają Gambię jako krainę uśmiechu i turystyczny raj, będący jednym z najbardziej przyjaznych turystom regionów Czarnego Lądu. Czy słusznie? O tym przekonać się można przede wszystkim poprzez podróż do tego kraju. Jednak wcześniej warto dowiedzieć się, co – według tego przewodnika – oferuje przyjezdnym Gambia.
Kiedy przegląda się tę książkę, już na samym początku uwagę zwraca jasny, czytelny, przejrzysty układ treści, pozwalający na łatwe i szybkie odnalezienie interesujących nas wiadomości.
Na początku dostajemy garść ogólnych informacji na temat Gambii, takich jak: położenie, klimat, powierzchnia, liczba ludności, stolica, język urzędowy, dominująca religia, waluta, ustrój, strefa czasowa, plemiona zamieszkujące kraj, głowa państwa. Dowiemy się też, jak najłatwiej dotrzeć do Gambii oraz jak po niej się poruszać.
Na następnych kartach przewodnika poznamy w skrócie historię Gambii, faunę i florę tego kraju, tradycyjną kuchnię, muzykę i sztukę, a także mentalność mieszkańców.
W kolejnych rozdziałach książki autorzy oprowadzają nas po Gambii, prezentując rozmaite atrakcje turystyczne, dostępne w poszczególnych regionach kraju. Ciekawostką, o której możemy tu też przeczytać, są powiązania Gambii z Kunta Kinte – bohaterem znanej powieści Alexa Haleya „Korzenie” oraz zrealizowanego na jej podstawie telewizyjnego serialu.
Na samym końcu przewodnika znajdziemy zebrane ważne, praktyczne informacje, przydatne przede wszystkim tym, którzy planują podróż do Gambii, a także spis polecanych hoteli i restauracji o różnym standardzie.
Podczas lektury książki „Gambia. Kraina uśmiechu” nasunęło mi się parę wniosków, którymi chciałabym się podzielić.
Przede wszystkim uważam, iż autorzy tego przewodnika dołożyli wszelkich starań, by podjęta przez nich tematyka została omówiona w sposób pełny. Do swojej pracy podeszli rzetelnie i profesjonalnie. Wydaje mi się, że jeżeli ktoś przygotowuje się do wyjazdu do Gambii lub chce po prostu poznać bliżej ten kraj poprzez lekturę, znajdzie tu wszystkie informacje, jakie mogłyby go zainteresować.
Co ważne, w przewodniku tym zaprezentowane zostały bardzo różnorodne atrakcje turystyczne: miasta, miasteczka i wioski, plaże, ośrodki, parki narodowe, targi, muzea, ciekawe obiekty i budowle, uroczystości i festiwale. Wśród tych atrakcji każdy może znaleźć coś dla siebie: zarówno miłośnicy aktywnego spędzania czasu, jak i osoby preferujące spokojny wypoczynek i relaks.
Kolejnym atutem tego przewodnika jest żywy i barwny język, dzięki któremu książkę tę czyta się z niesłabnącym zainteresowaniem i z przyjemnością. Dużym walorem tej publikacji są wspomniane na początku zdjęcia. Liczne, piękne, kolorowe fotografie nie tylko ilustrują treść, ale ją dopełniają i wzbogacają. Wszystko to, o czym tu napisałam, pozwala mi wyrazić pełne uznanie dla książki „Gambia. Kraina uśmiechu”. Ten bardzo ciekawy i praktyczny przewodnik na pewno pozwoli tym, którzy po niego sięgną, poznać różne oblicza Gambii, a może i zachęci ich do odwiedzenia tego zakątka świata. Z całą pewnością jest to publikacja warta uwagi i godna polecenia.

Dorota Pansewicz

Informacje dodatkowe

Rodzaj produktu literatura podróżnicza
Wydawca National Geographic
Autor Pinkwart Magdalena , Pinkwart Sergiusz, Praca zbiorowa
Język polski
Data wydania 01-12-2014
Wydanie I
Oprawa miękka
Ilość stron 270
Wymiary / mm 120 X 190
Waga / gr 418
EAN 9788375964936
ISBN 9788375964936

Napisz recenzję

Oceniasz: Gambia Kraina uśmiechu

Jak oceniasz ten produkt? *

  Słaby Dobry Bardzo dobry Świetny Wybitny
Oceń produkt