Francja elegancja czyli Anglik w podróży kontynentalnej Pascal, literatura podróżnicza
  • Francja elegancja czyli Anglik w podróży kontynentalnej Pascal, literatura podróżnicza

Francja elegancja czyli Anglik w podróży kontynentalnej Pascal

Rodzaj produktu: literatura podróżnicza
Producent: Pascal
Język: polski
Data wydania: 03-10-2012
Kategoria
Europa / Francja
Europa / Francja / Francja
Menu / Literatura podróżnicza
Oceń, napisz recenzję
Ocena:

Napisz recenzję >>

Cena: 32,90 

39,90 zł

Chwilowo niedostępne
Dostępność produktu w księgarni ArtTravel.pl:
- Kraków: niedostępny
- Łódź: niedostępny
- Warszawa: niedostępny
- Gdańsk: niedostępny
Dostawa zamówienia:
- Odbiór w księgarni ArtTravel
0,00 zł
- Polecona. Poczta Polska
4,90 zł
- Kurier 48. Poczta Polska
7,90 zł
- Paczkomaty. inPost
9,90 zł
- Express. Kurier DPD
12,90 zł

Opis

Dodatkowy rabat -20% przy zakupie przewodnika

„Julia zawsze narzekała na mój wygląd à la Mała Anglia i po cichu pragnęła, bym zaczął doceniać bardziej wyrafinowane rzeczy w życiu, na przykład ją. Nic radykalnego, kilka prostych zmian, które spowodują różnicę – jak zamawianie dań z menu, dobór wina, noszenie ubrań innych niż weekendowe. No i takie kochanie się z nią, podczas którego nie będę sprawiał wrażenia, jakbym próbował naprawić rozrusznik w Austinie Allegro.”

Michael Simkins od lat uważał, że telewizor to najlepszy sposób spędzania wolnego czasu, a metki „Dwa w Cenie Jednego” i „Łatwe w Prasowaniu” są bardziej atrakcyjne od logo Hugo Bossa. Wreszcie namowy żony poskutkowały i Michael postanawia nabrać światowego obycia. Tu kierunek może być tylko jeden – Francja. Ojczyzna Coco Chanel i szampana od zawsze kusiła go swoim wyrafinowaniem, francuską kuchnią i urodą Paryżanek.

Wyposażony w słowniczek „50 najczęściej używanych zwrotów”, Simkins wyrusza w trzymiesięczną podróż po Francji. Zatrzymuje się w podejrzanych hotelach, degustuje wino w Bordeaux, ogląda „Nenufary” Moneta, odwiedza luksusowe Cannes, by na koniec uczestniczyć w elitarnych pokazach mody paryskiego Fashion Week. Jak da sobie z tym radę?

Francja Elegancja ma wszystko, co powinna zawierać książka podróżnicza: przygody, historyczne fakty, opisy miast i portrety ludzi, odmalowanych z iście brytyjskim poczuciem humoru. Ta książka rozśmieszy nas do łez, a na koniec stwierdzimy za Simkinsem: Vive la France! Vive le monde!

Lektura obowiązkowa dla wszystkich wielbicieli
Merde. Rok w Paryżu Stevena Clarke’a

Recenzje ArtTravel.pl

Stosunek Brytyjczyka Michaela Simkinsa do Francji był zawsze dość niejednoznaczny. Jednak choć kraj ten zawsze ciekawił go, nigdy wcześniej nie było ku temu okazji, by poznać go z bliska.
Weryfikując kiedyś to, czego w życiu udało mu się dokonać, Michael Simkins stwierdził, że na wiele z jego młodzieńczych marzeń jest już za późno. Jednak odkrycie prawdziwej Francji wciąż pozostawało w jego zasięgu.
Dlatego postanawia wybrać się w trzymiesięczną podróż po tym kraju, by go poznać, by doświadczyć tego wszystkiego, co w kulturze Francji jest najlepsze i najwytworniejsze.
Postanowienie to popiera jego żona, Julia, chcąc, by mąż nabrał w czasie tego wyjazdu nieco światowego obycia. „Nic radykalnego, kilka prostych zmian, które spowodują różnicę – jak zamawianie dań z menu, dobór wina, noszenie ubrań innych niż weekendowe”.
Tak więc Michael Simkins przybywa do Francji z dość powierzchownym planem podróży i bez większej znajomości języka, za to ze stanowczym zamiarem porzucenia dawnego wyglądu i wizerunku. Ukoronowaniem jego podróży i sprawdzianem tego, czy udało mu się osiągnąć zamierzony cel, ma być spotkanie w Paryżu z Julią i wspólna kolacja.
Aby więc poznać prawdziwą Francję, Michael Simkins odwiedza miejsca najbardziej według niego francuskie.
Udaje się do Giverny, gdzie znajduje się dom oraz miejsce spoczynku Moneta, zaś w Rouen uczestniczy w hucznym Święcie Muzyki oraz zwiedza muzeum figur woskowych Joanny d’Arc.
W Quimper bierze udział w jednym z największych w Europie festiwalu tańca folklorystycznego. Przyjeżdża do Biarritz, z zamiarem oddania się całkowicie hazardowi i spędzenia nocy w tutejszym kasynie przy stole z ruletką.
Udaje się także do Lourdes, miejsca licznych pielgrzymek, w którym bierze kąpiel w świętym źródle.
W Arles ogląda francuską odmianę korridy oraz poznaje z bardzo bliska tradycyjną rozrywkę Francuzów - ich narodową grę w bule.
Odrzucając wszelkie uprzedzenia i wstyd, postanawia spędzić czas w obozie dla nudystów (w Cap d’Agde), chcąc doświadczyć francuskiego naturyzmu, będącego wyrazem radości życia i spontaniczności.
Michael Simkins, pragnąc spróbować tego, co najlepsze ma do zaoferowania francuska gastronomia, odwiedza Niceę, gdzie konsumuje rozmaite dania i potrawy, a także Bordeaux, gdzie poznaje tajniki degustacji francuskiego wina.
Chcąc zasmakować życia gwiazdy filmowej, jedzie do Cannes i zatrzymuje się w ekskluzywnym hotelu. Natomiast w ramach planowanej poprawy swojego wyglądu i wizerunku poddaje się leczniczym zabiegom w Vichy ora uczestniczy w elitarnych pokazach mody w Paryżu.
Na koniec postanawia przeżyć przygodę z prawdziwą francuską chanson.
Jakie przygody spotkały Michaela Simkinsa podczas jego podróży po Francji? Czy odwiedzane miejsca spełniły jego oczekiwania? Czy wszystko, czego doświadczył, okazało się takie, jak myślał? Czy Francja – pełna zalet i wad – spodobała mu się? I co najważniejsze – jak autor poradził sobie z czekającymi go wyzwaniami i czy udało mu się osiągnąć zamierzony cel i „zdać egzamin końcowy” z francuskiej edukacji? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w książce „Francja elegancja, czyli Anglik w podróży kontynentalnej”.
Już od samego początku, gdy tylko sięgnęłam po tę książkę, przeczuwałam, że spodoba mi się. I rzeczywiście – nie zawiodłam się na niej. Czytając ją, wraz z jej autorem podróżowałam w wyobraźni po Francji, poznając ją z rozmaitych stron.
Michael Simkins dowcipnie i żartobliwie opisuje przygody, jakie go spotkały w czasie podróży. A były to przygody różnorodne – zabawne, śmieszne, niesamowite, a nawet wyglądające dość groźnie.
Jednak książka ta nie jest tylko opowieścią o przygodach i przeżyciach autora. Michael Simkins w ciekawy sposób opisuje miejsca, które odwiedza, a także krótko przybliża ich historię i przytacza związane z nimi anegdoty. Te opisy i fakty historyczne wplata on umiejętnie, niemal niepostrzeżenie do swojej relacji z podróży, nie rozbijając głównego toku narracji, a jedynie ubarwiając go i wzbogacając. Często porównuje kulturę francuską z kulturą brytyjską, wskazując na to, co je łączy i co dzieli.
Do wszystkiego, czego doświadcza, podchodzi z dystansem, wnikliwie obserwując poznawaną rzeczywistość oraz spotykanych ludzi. O wszystkim opowiada barwnie i żywo, z wielkim poczuciem humoru.
„Francja elegancja” to książka bardzo przyjemna w odbiorze, napisana lekko i dowcipnie. Czytelnik znajdzie w niej wszystko to, co najlepsze w literaturze podróżniczej: ciekawe przygody, garść historii, szczyptę anegdot, a przede wszystkim świetną zabawę. Właśnie humor, emanujący z kart książki, jest jej największym atutem. Opowieść ta jest w stanie rozpędzić wszelkie smutki, rozbawić i wprawić w doskonały nastrój. Dlatego tym, którzy cenią poczucie humoru i szukają właśnie takiej lektury – lekkiej i zabawnej – szczerze polecam książkę „Francja elegancja”. Literacka podróż po Francji w towarzystwie niezrównanego Michaela Simkinsa to przeżycie jedyne w swoim rodzaju.

Dorota Pansewicz

Informacje dodatkowe

Rodzaj produktu literatura podróżnicza
Wydawca Pascal
Autor Michael Simkins
Język polski
Data wydania 03-10-2012
Oprawa miękka
Ilość stron 448
Wymiary / mm 128 x 197
Waga / gr 415
EAN 9788376420578
ISBN 9788376420578

Napisz recenzję

Oceniasz: Francja elegancja czyli Anglik w podróży kontynentalnej Pascal

Jak oceniasz ten produkt? *

  Słaby Dobry Bardzo dobry Świetny Wybitny
Oceń produkt