Fotografia cyfrowa Ilustrowany przewodnik Wydanie II Helion

Rodzaj produktu: przewodnik
Producent: Helion
Język: polski
Data wydania: 2010 07
Kategoria
Moje hobby / Fotografowanie
Menu / Poradniki
Oceń, napisz recenzję
Ocena:

Napisz recenzję >>

Produkt niedostępny

Cena: 19,90 

22,90 zł

Dostępność produktu w księgarni ArtTravel.pl:
- Kraków: niedostępny
- Łódź: niedostępny
- Warszawa: niedostępny
- Gdańsk: niedostępny

Opis

Uchwyć i na zawsze zachowaj wyjątkowe chwile! Wybór aparatu i wykorzystanie jego możliwości Wskazówki dla fotografa i popularne tematy, czyli co należy wiedzieć na początek Przesyłanie, korekcja i przechowywanie zdjęć, czyli co można zrobić po naciśnięciu spustu migawki Próba wybrania odpowiedniego aparatu spośród setek stale zmieniających się propozycji wiodących firm, nauka obsługi oferowanych funkcji, a potem jeszcze wykorzystanie możliwości programów graficznych do poprawienia swoich prac to zadania wymagające nieco czasu, wiedzy oraz cierpliwości. Na szczęście istnieją sposoby ułatwienia sobie całego procesu uzyskiwania doskonałej jakości fotografii. Warto na przykład skorzystać z tego poradnika. "Fotografia cyfrowa. Ilustrowany przewodnik. Wydanie II " to książka znakomitej, uznanej autorki wielu podręczników z tej dziedziny. Dowiesz się z niej, jakie parametry należy wziąć pod uwagę przy kupowaniu cyfrówki (kompaktowej lub lustrzanki), jak znaleźć model idealny dla Twoich potrzeb i do cna wykorzystać jego możliwości. Nauczysz się uzyskiwać właściwą ostrość i głębię, kontrolować ekspozycję, używać lampy błyskowej i operować balansem bieli. Zapoznasz się z najlepszymi sposobami wykonywania różnych typów fotografii, a także metodami ratowania nie do końca udanych zdjęć oraz ich przechowywania. Kupowanie aparatu cyfrowego Określanie rozmiaru i kadrowanie zdjęcia Głębia ostrości i zmiana pola widzenia Ustawienia ekspozycji, balans bieli i lampa błyskowa Programy tematyczne, główny temat i kompozycja ujęcia Makrofotografia, zdjęcia panoramiczne, grupowe i portrety Fotografie architektury, krajobrazów, zwierząt i obiektów w ruchu Zdjęcia zjawisk meteorologicznych, nocne i wieczorne Przesyłanie zdjęć z aparatu i ich przechowywanie Usuwanie ziarna i efektu czerwonych oczu Prostowanie obrazu, ratowanie prześwietlonych i niedoświetlonych zdjęć Korekcja i zmiana kolorów oraz balansu bieli Ciesz się profesjonalną jakością swoich zdjęć! Podziękowania (5)
Rozdział 1. Zanim kupisz kota w worku... (7)
Na co należy zwrócić uwagę podczas zakupu aparatu cyfrowego? (7) Rozdział 2. Pełne wykorzystanie możliwości aparatu w celu tworzenia doskonałych obrazów (19)
Określanie rozmiaru zdjęcia (19) Ostrość to podstawa, ale czy w każdym przypadku? (20) Zmiana pola widzenia i jej zastosowanie w fotografii (28) Kontrolowanie ustawień ekspozycji (34) Balans bieli (40) Lampa błyskowa (42) Kadrowanie zdjęć, czyli uważaj na paralaksę (44) Blisko, bliżej, jeszcze bliżej (46) W jaki sposób korzystać z programów tematycznych? (50) Wykorzystywanie właściwości czułości ISO dla uzyskania określonych efektów (55) Rozdział 3. Ogólne wskazówki dotyczące sztuki fotografowania (57)
Główny temat zdjęcia, czyli zastanów się, co chcesz uwiecznić na fotografii (57)
Umiejętność wykorzystania właściwości światła (58) Kompozycja ujęcia (65) Wykorzystanie walorów fotografowanych obiektów w celu nadania fotografii niepowtarzalnego klimatu (83)
Zdjęcia panoramiczne (92) Rozdział 4. Najpopularniejsze tematy fotografii, czyli co zrobić, aby zdjęcia były jeszcze lepsze (95)
Na co zwracać uwagę podczas fotografowania ludzi? (95) Krajobraz. Na co zwrócić uwagę podczas wykonywania fotografii (127) W jaki sposób fotografować zwierzęta? (138) Fotografowanie obiektów architektonicznych (147) Jak fotografować zjawiska meteorologiczne? (154) Zdjęcia nocne i wieczorne. W jaki sposób uchwycić urok tych pór za pomocą fotografii? (162)
W jaki sposób fotografować obiekty w ruchu? (165) Rozdział 5. Przesyłanie zdjęć z aparatu i ich przechowywanie (169)
Urządzenia wykorzystywane do przesyłania fotografii z aparatu do komputera (169) Przesyłanie danych z aparatu do komputera pracującego pod kontrolą systemu Windows XP lub Vista (172)
Ochrona fotografii (178) Segregowanie zdjęć (178) Rozdział 6. Korygowanie wyglądu zdjęć. Rozwiązywanie najczęstszych problemów (180)
Czy poddawać zdjęcia edycji? (180) Jak usunąć ziarno z fotografii? (181) Jak kadrować fotografie? (186) Jak kadrować obraz zgodnie z regułą trójpodziału? (189) W jaki sposób prostować obrazy? (192) Jak usunąć z fotografii efekt czerwonych oczu? (193) Jak skorygować skutki nieprawidłowej ekspozycji (prześwietlenie i niedoświetlenie zdjęcia)? (195)
Korekcja kolorów, czyli jak usunąć wszelkie przebarwienia i sprawić, aby kolory na zdjęciu stały się bardziej nasycone? (198)
Jak dodać do fotografii efekt użycia lampy błyskowej? (203) Jak zmienić kolor wybranego fragmentu fotografii? (206) Jak skorygować balans bieli? (211) Jak połączyć zdjęcia w panoramę? (214) Jak wyostrzyć fotografię? (217) Rozdział 7. Drukowanie (222)
Przygotowanie zdjęcia do wydruku to nie taka prosta sprawa (222)
Ustawienia drukowania (226) Dodatek (230)
Co zrobić, aby obniżyć koszty wydruku zdjęć? (230) Wpływ zastosowania określonych rodzajów papieru na końcowy efekt wydruku (231) Jakość wydruku nie zależy tylko od papieru... (237)

Informacje dodatkowe

Rodzaj produktu przewodnik
Wydawca Helion
Autor Anna Owczarz-Dadan
Język polski
Data wydania 2010 07
Oprawa miękka
Ilość stron 224
Wymiary / mm 210 x 150
EAN 9788324626717
ISBN 978-83-246-2671-7

Napisz recenzję

Oceniasz: Fotografia cyfrowa Ilustrowany przewodnik Wydanie II Helion

Jak oceniasz ten produkt? *

  Słaby Dobry Bardzo dobry Świetny Wybitny
Oceń produkt