• Englebert z rwandyjskich wzgórz, reportaż, Czarne

Englebert z rwandyjskich wzgórz

Rodzaj produktu: reportaż
Producent: Czarne
Język: polski
Data wydania: 07-10-2015
Kategoria
Afryka / Rwanda
Menu / Literatura podróżnicza
Oceń, napisz recenzję
Ocena:

Napisz recenzję >>

Cena: 27,90 

29,90 zł

Wysyłka do 24h
Dostępność produktu w księgarni ArtTravel.pl:
- Kraków: niedostępny
- Łódź: dostępne "od ręki"
- Poznań: niedostępny
- Warszawa: dostępne "od ręki"
Dostawa zamówienia:
- Odbiór w księgarni ArtTravel
0,00 zł
- Polecona. Poczta Polska
4,90 zł
- Kurier 48. Poczta Polska
6,90 zł
- Paczkomaty. inPost
8,90 zł
- Express. Kurier DPD
12,90 zł

Opis

W dwadzieścia lat po ludobójstwie Tutsi Jean Hatzfeld publikuje kolejną, czwartą już książkę poświęconą tragicznym wydarzeniom z kwietnia 1994 roku. Englebert to jeden z nielicznych ocalałych, potomek ostatniego króla Rwandy, filozof i włóczęga, który przemierza ulice Nyamaty, gdzie zna wszystkie bary i kabarety. Studiował we Francji, cytuje Kwiaty zła, nie rozstaje się z Iliadą. W kwietniu 1994 roku stracił całą rodzinę. On sam przeżył, ukrywając się wśród papirusów na bagnach. Powraca pytanie, które Hatzfeld nieustannie stawia – jak możliwe jest życie po czasach ludobójstwa?

Naprawdę, mieliśmy oczy mokre od łez. Nawet dzikie zwierzęta nie chciały na to patrzeć. Nigdy nie napotkaliśmy ani dzikiej świni, ani antylopy, ani małp talapoin. Nie było już słychać ptaków z bagien. Nikt nigdy nie widział węża. Myślę, że uciekły na drugi brzeg Nyabarongo, bo nie mogły znieść wrzasków i widoku krwi w wodzie.

Cet ouvrage, publié dans le cadre du Programme d'aide à la publication BOY-ŻELEŃSKI, a bénéficié du soutien du Service de Coopération et d’Action Culturelle de l’Ambassade de France en Pologne.

Książkę wydano dzięki dofinansowaniu Wydziału Kultury Ambasady Francji w Polsce w ramach Programu Wsparcia Wydawniczego BOY-ŻELEŃSKI.

Englebert, którego Hatzfeld poznał tuż po ludobójstwie, pozostał tym, kim był. Prześladują go wspomnienia rzezi, jednak godzi się opowiedzieć o swoim życiu, opróżniając kolejne butelki Primusa i czasami wybuchając śmiechem. Wstrząsający portret.

Catherine Simon, "Le Monde"

To nadzwyczajne – słyszymy głos człowieka rozbitego, a jednak pełnego godności, wewnętrznego ciepła, głos księcia języka, który potrafi wzbudzić nasz uśmiech, poruszyć nas i doprowadzić do łez. Trudno go będzie zapomnieć.

Grégoire Leménager, "Le Nouvel Observateur"

Informacje dodatkowe

Rodzaj produktu reportaż
Wydawca Czarne
Autor Jean Hatzfeld
Język polski
Data wydania 07-10-2015
Wydanie 1
Oprawa twarda
Ilość stron 104
Wymiary / mm 133x215
Waga / gr 193
EAN 9788380491649
ISBN 978-83-8049-164-9

Napisz recenzję

Oceniasz: Englebert z rwandyjskich wzgórz

Jak oceniasz ten produkt? *

  Słaby Dobry Bardzo dobry Świetny Wybitny
Oceń produkt