Encyklopedyczny atlas świata, atlas geograficzny, Demart

Encyklopedyczny atlas świata

Rodzaj produktu: atlas geograficzny
Producent: Demart
Język: polski
Data wydania: 01-12-2019
Kategoria
Świat / Świat
Menu / Atlasy / Atlasy geograficzne
Oceń, napisz recenzję
Ocena:

Napisz recenzję >>

Cena: 126,99 

139,90 zł

Wysyłka do 24h
Dostępność produktu w księgarni ArtTravel.pl:
- Łódź: dostępne "od ręki"
- Poznań: niedostępny
Dostawa zamówienia:
- Odbiór w księgarni ArtTravel
0,00 zł
- Express. Kurier DPD
12,90 zł

Opis

Zobacz więcej

ENCYKLOPEDYCZNY ATLAS ŚWIATA to dzieło jedyne w swoim rodzaju. Wyróżnia je zarówno okazały format, jak i szlachetna oprawa oraz ZAWARTOŚĆ. To sprawia, że atlas nie ma żadnej konkurencji na polskim rynku. Bardzo szczegółowym mapom poszczególnych części świata – w dodatku opracowanym w dość dużych skalach – towarzyszą starannie dobrane fotografie z podpisami dostarczającymi dodatkowych informacji oraz opisy charakteryzujące kontynenty lub ich części, w tym państwa przygotowane przez geografów. Te trzy elementy: mapy, zdjęcia i komentarze czytelnik ma przed oczami po otwarciu atlasu na dowolnej „rozkładówce”, czyli jednocześnie widocznych dwóch sąsiadujących ze sobą stronach!

Kolejnym atutem atlasu jest obszerna część z Polską zawierająca wiele map o interesującej tematyce np. związanej z turystyką. Tu warto zaznaczyć, że nazewnictwo w atlasie jest oparte na nazwach oryginalnych zapisanych alfabetem łacińskim, ale wszędzie gdzie były do tego naukowe podstawy dodano też nazwy polskie. Wyłącznie polskie nazwy występują na morzach i oceanach.

Bardzo ciekawą część stanowi encyklopedyczny dodatek o państwach, w tym nieuznawanych na arenie międzynarodowej i terytoriach zależnych zawierający podstawowe aktualne dane społeczno-ekonomiczne oraz historię kraju. Z kolei „Świat w liczbach” podaje najważniejsze informacje o: Układzie Słonecznym, planecie Ziemi, w tym rekordy naturalne i wśród obiektów stworzonych przez człowieka. Atlas zamyka obszerny indeks nazw geograficznych zawierający ok. 73 tys. rekordów.

Informacje dodatkowe

Rodzaj produktu atlas geograficzny
Wydawca Demart
Język polski
Data wydania 01-12-2019
Oprawa twarda
Ilość stron 376
Wymiary / mm 290x380
Wysokość / mm 35
Waga / gr 3140
EAN 9788379122844
ISBN 978-83-7912-284-4

Napisz recenzję

Oceniasz: Encyklopedyczny atlas świata

Jak oceniasz ten produkt? *

  Słaby Dobry Bardzo dobry Świetny Wybitny
Oceń produkt