Egipt + Tunezja pakiet Bezdroża

Rodzaj produktu: przewodnik
Producent: Bezdroża
Język: polski
Data wydania: 01-05-2010
Kategoria
Afryka / Egipt
Afryka / Tunezja
Menu / Przewodniki
Oceń, napisz recenzję
Ocena:

Napisz recenzję >>

Produkt niedostępny

Cena: 52,90 

62,90 zł

Dostępność produktu w księgarni ArtTravel.pl:
- Kraków: niedostępny
- Łódź: niedostępny
- Warszawa: niedostępny
- Gdańsk: niedostępny

Opis

Egipt to niezwykły kalejdoskop starożytnych zabytków i atrakcji przyrodniczych. Meczety Kairu, piramidy w Gizie i Sakkarze, zabytki Luksoru i Karnaku, a także dziesiątki innych tajemniczych nekropoli i świątyń to dziedzictwo kulturowe wyjątkowe w skali całego świata. Egipt to także egzotyczna afrykańska flora i fauna, kolorowe rafy koralowe i pustynie słynące z „nieziemskich” formacji skalnych. To w końcu egzotyczna kultura ukształtowana na styku Europy, Azji i „czarnej” Afryki, chrześcijaństwa i islamu a także wierzeń plemiennych. Egipt to fascynujący mikroświat, wart tego, by na jego poznanie poświęcić znacznie więcej niż jeden urlop.

Przewodnik „Egipt. Oazy w cieniu piramid” oprowadza po najciekawszych zakątkach „kraju faraonów”. W rozdziałach wstępnych Czytelnik znajdzie m.in. esej krajoznawczy przybliżający geografię, historię i kulturę Egiptu. Dalszą część przewodnika zajmują szczegółowe opisy atrakcji turystycznych, uzupełnione przez informacje praktyczne, mapy i schematy. Ma końcu zamieszczono podręczny słowniczek polsko-arabski.
O autorze

Szymon Zdziebłowski – Absolwent archeologii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Pracuje jako niezależny dziennikarz naukowy – współpracownik serwisu Nauka w Polsce PAP, gdzie podejmuje tematykę archeologiczną. Założyciel popularnonaukowego serwisu egiptologicznego – www.ArcheologiaEgiptu.pl. Członek Międzynarodowego Stowarzyszenia Egiptologów (IAE) i Polskiego Stowarzyszenia Dziennikarzy Naukowych Naukowi.pl.

Uczestniczył w licznych badaniach wykopaliskowych i projektach badawczych w Polsce, Turcji i Egipcie. Najbliższe są mu zagadnienia związane z archeologią ostatniego z wymienionych państw. Stypendysta Centrum Archeologii Śródziemnomorskiej UW w Kairze w 2006/2007 roku. W Egipcie spędził w sumie około 2 lata.

Mam nadzieję, że dokonałem na kartach tego przewodnika chociaż małego odkrycia, które będzie dla jego Czytelników wartościowe…
Książkę dedykuję:
Rodzicom, którzy zaszczepili we mnie ducha podróży, Natalii i bratu – Tomaszowi za nieocenione wsparcie i wyrozumiałość podczas pisania przewodnika. Tunezja pozwala połączyć odpoczynek na przepięknych plażach z poznawaniem egzotycznego, afrykańskiego kraju. Wspaniałe góry porośnięte lasami dębów korkowych, zielone nadbrzeżne równiny, pustynne wydmy – krajobraz zmienia się tu jak w kalejdoskopie. Noc można spędzić w oazie w sercu Sahary albo w luksusowym kurorcie nad Morzem Śródziemnym, a w dzień wyruszyć na poszukiwanie atrakcji. Nie będzie to trudne: majestatyczne meczety z wysmukłymi minaretami, potężne twierdze, kręte uliczki medyn, wspaniałe muzea, barwne suki zachwycają nie tylko miłośników kultury arabskiej. Z dala od współczesnego gwaru ruiny rzymskich i punickich miast, ze słynną Kartaginą na czele, snują opowieść o minionej świetności, a wspaniała przyroda i gorące źródła zapraszają do odpoczynku.

Przewodnik Tunezja. Smak harissy i oliwek opisuje najciekawsze atrakcje kraju, te znane i te, których nie zalała jeszcze fala masowej turystyki. Podpowiada przy tym, jak zaplanować podróż, gdzie spać, co jeść i czego nie wolno przegapić. Fascynująca opowieść o historii i kulturze Tunezji pomoże zrozumieć specyficzną mentalność jej mieszkańców. Orientację w terenie ułatwią mapy regionów i plany miast, a czytelny układ odsyłaczy i indeks pozwolą na sprawne korzystanie z przewodnika. Całości dopełniają fotografie i zamieszczony na końcu słowniczek.

Informacje dodatkowe

Rodzaj produktu przewodnik
Wydawca Bezdroża
Seria Przewodnik Bezdroży
Rodzaj przewodnika tekstowy
Język polski
Data wydania 01-05-2010
Oprawa miękka
Ilość stron 400 + 334
Wymiary / mm 125 x 175
Waga / gr 350
EAN 9788363465155p
ISBN 978-83-63465-15-5

Napisz recenzję

Oceniasz: Egipt + Tunezja pakiet Bezdroża

Jak oceniasz ten produkt? *

  Słaby Dobry Bardzo dobry Świetny Wybitny
Oceń produkt