Dalej od Buenos  Bernardinum, literatura podróżnicza
  • Dalej od Buenos  Bernardinum, literatura podróżnicza

Dalej od Buenos Bernardinum

Rodzaj produktu: literatura podróżnicza
Producent: Bernardinum
Język: polski
Kategoria
Ameryka Pd / Ameryka Południowa
Menu / Literatura podróżnicza
Oceń, napisz recenzję
Ocena:

Napisz recenzję >>

Cena: 38,90 

44,00 zł

Chwilowo niedostępne
Dostępność produktu w księgarni ArtTravel.pl:
- Kraków: niedostępny
- Łódź: niedostępny
- Warszawa: niedostępny
- Gdańsk: niedostępny
Dostawa zamówienia:
- Odbiór w księgarni ArtTravel
0,00 zł
- Polecona. Poczta Polska
4,90 zł
- Kurier 48. Poczta Polska
7,90 zł
- Paczkomaty. inPost
9,90 zł
- Express. Kurier DPD
12,90 zł

Opis

Dodatkowy rabat -20% przy zakupie przewodnika

Przenocujemy pod skalną ścianą, zmokniemy, będziemy pływać pośród jaskiń, poobserwujemy cielący się lodowiec, zdobędziemy wulkan, posiedzimy w oazie, odbędziemy liczne trekkingi, pooddychamy oceaniczną bryzą, przetrwamy indiański karnawał, kupimy dynamit i… doznamy wielu innych wrażeń!
Będzie sporo o cenach, o obyczajach na argentyńskich campingach, o tym, jak jeździć autobusem po Buenos, aby nie zginąć. Słowem, część z Państwa może tę książkę potraktować jako przewodnik dla wędrujących z plecakiem i namiotem, część zaś - jako wesołą komedyjkę spisaną z wędrówki przez Amerykę Łacińską.`
Wojciech Cejrowski

Recenzje ArtTravel.pl

„W życiu prawie każdego z nas nadchodzi kiedyś taki dzień, kiedy czujemy, że oto zbliża się realizacja naszego marzenia. Że jest o krok. Na wyciągnięcie ręki”. To słowa Stefana Czernieckiego – podróżnika, dziennikarza, fotografa i autora książek „Cisza”, „Dalej od Buenos” i „Czekając na Duida” – który stwierdzenie to oparł na własnym doświadczeniu.

Podróż, w którą wyruszamy, często jest spełnieniem naszych marzeń. Przy okazji również pozwala nam poznać różnorodne oblicza odwiedzanego kraju. Tak właśnie było w przypadku Stefana Czernieckiego. W niniejszej książce opowiada on o swojej pełnej wrażeń i przygód wyprawie do Ameryki Łacińskiej. Wyprawie, o której marzył od dawna. Nie poprzestał jednak jedynie na samych marzeniach, lecz uczynił wszystko, by je urzeczywistnić. „Dalej od Buenos” to przedstawiona z pasją relacja z podróży spełnionych marzeń.

Swoją podróż Stefan Czerniecki rozpoczął od Buenos Aires, później zaś, zgodnie z tytułem nadanym książce, stopniowo oddalał się od tego miasta, odwiedzając inne zakątki i regiony Argentyny, a także Chile i Boliwii. Przemierzał dzikie pustkowia, odwiedzał ruchliwe miasta i małe, senne miasteczka. Odbywał piesze wędrówki i górskie trekkingi, poruszał się lokalnymi autobusami, jeździł autostopem. Spotykały go przeróżne perypetie i przygody przy przekraczaniu granic pomiędzy krajami. Bywał w miejscach, w których się zakochał, które go zadziwiły, zachwyciły, oczarowały. Zobaczył na własne oczy Cerro Torre i Aconcaguę, lodowiec Glaciar Moreno, Marmurowe Jaskinie, pustynię solną Salar de Uyuni, wulkan Puyehue, parki narodowe Iguazu i Torres del Paine. Odwiedził kopalnię surowców mineralnych w Potosi i uczestniczył w obchodach karnawału w Jujuy.

Relację z tych wypraw, wypełnioną wrażeniami i emocjami, przekazuje w swojej książce w sposób obrazowy, malując słowem przed naszymi oczami niezwykłe, magiczne, zachwycające krajobrazy. Te opisy są tak wyraziste, że w pełni uruchamiają wyobraźnię czytelnika. Jednak gdyby kogoś wyobraźnia zawiodła, w przeniesieniu się myślami do pięknych zakątków Ameryki Południowej pomogą mu zdjęcia wykonane przez Stefana Czernieckiego, licznie ilustrujące książkę – zdjęcia pełne barw, wprawiające w podziw i znakomicie oddające klimat opisywanych miejsc, wyrażające uczucia i pasję autora.

Książkę „Dalej od Buenos” czyta się wspaniale, bowiem opowieść Stefana Czernieckiego zawiera w sobie mnóstwo optymizmu i pozytywnej energii, która udziela się odbiorcy podczas lektury. Autor potrafi opowiadać w sposób zajmujący i przykuwający uwagę czytelnika, z werwą i humorem. Lektura jego książki to świetna okazja do tego, by wraz z nim zwiedzić kraje Ameryki Południowej i spojrzeć na nie jego oczami. Ale to nie wszystko. Można tu także znaleźć inspirację i motywację do tego, by samemu wyruszyć w wymarzoną podróż lub w inny sposób spełnić swoje marzenia.

Czy warto więc przeczytać książkę „Dalej od Buenos”? Jestem zdania, że jak najbardziej! Emanujący z niej humor oraz piękne opisy, będące mocnym atutem tej opowieści, chyba każdego wprawią w doskonały nastrój i pozwolą choć na chwilę oderwać się od codzienności. Dlatego zachęcam do lektury i wspólnej literackiej podróży ze Stefanem Czernieckim po Argentynie, Chile i Boliwii.

Dorota Pansewicz

Informacje dodatkowe

Rodzaj produktu literatura podróżnicza
Wydawca Bernardinum
Autor Stefan Czerniecki
Język polski
Oprawa twarda
Ilość stron 256
Wymiary / mm 145 x 210
Waga / gr 566
EAN 9788362994854
ISBN 978-83-6299-485-4

Napisz recenzję

Oceniasz: Dalej od Buenos Bernardinum

Jak oceniasz ten produkt? *

  Słaby Dobry Bardzo dobry Świetny Wybitny
Oceń produkt