Czarnogóra, przewodnik, Bezdroża
  • Czarnogóra, przewodnik, Bezdroża

Czarnogóra

Dostawa od 0zł
Rodzaj produktu: przewodnik
Producent: Bezdroża
Język: polski
Data wydania: 13-06-2019
Kategoria
Europa / Czarnogóra
Menu / Przewodniki
Oceń, napisz recenzję
Ocena:

Napisz recenzję >>

Cena: 44,99 

52,90 zł

Wysyłka do 24h
Dostępność produktu w księgarni ArtTravel.pl:
- Łódź: dostępne "od ręki"
Dostawa zamówienia:
- Odbiór w księgarni ArtTravel
0,00 zł
- Punkty Poczta. Żabka. Orlen. Ruch
8,99 zł
- Paczkomaty 24/7
9,99 zł
- Polecona. Poczta Polska
0,00 zł
- Kurier 48. Poczta Polska
10,99 zł
- Express. Kurier DPD
12,99 zł

Opis

Wspaniałe rzeczne kaniony, klify, fiordy, skaliste góry, jeziora, gaje oliwne i winnice - to wszystko można odnaleźć w pełnej kontrastów Czarnogórze. Dźwięk cerkiewnych dzwonów konkuruje tu ze śpiewem muezinów, a przy stołach zastawionych pysznymi daniami lokalnej kuchni można się raczyć zarówno słowińską rakiją, jak i wybornym winem. W dodatku wszystko to mieści się na powierzchni 22-krotnie mniejszej od Polski... Każdy szukający przygód turysta znajdzie tu coś dla siebie!

Recenzje ArtTravel.pl

„Wspaniałe rzeczne kaniony, klify, fiordy, skaliste góry, jeziora, gaje oliwne i winnice – to wszystko można odnaleźć w pełnej kontrastów Czarnogórze. Dźwięk cerkiewnych dzwonów konkuruje tu ze śpiewem muezinów, a przy stołach zastawionych pysznymi daniami lokalnej kuchni można się raczyć zarówno słowiańską rakiją, jak i wybornym winem. (…) Każdy szukający przygód turysta znajdzie tu coś dla siebie!”.

Czyż słowa te nie brzmią zachęcająco? Może warto na cel kolejnej podróży wybrać właśnie Czarnogórę? W zaplanowaniu wyprawy z pewnością pomoże przewodnik z wydawnictwa Bezdroża „Czarnogóra”, z którego powyższy cytat pochodzi.

Przewodnik ten, proponując zwiedzanie Czarnogóry, podzielony został na cztery główne części. Każda z nich dotyczy innego zakątka kraju, a są to: Podgorica i okolice, Boka Kotorska, Wybrzeże Adriatyku i ta część kraju, która tu określona została jako serce Czarnogóry.

Znajdziemy tu dokładne opisy miejsc i obiektów, jakie można i warto odwiedzić, zdjęcia oraz mapki, a także różne ciekawostki i przydatne informacje. Te części książki przeplatają się z rozdziałami tematycznymi, w których przeczytamy m.in. o przyrodzie (faunie i florze), historii, kulturze i sztuce Czarnogóry, o organizowanych w tym kraju festiwalach i innych wydarzeniach kulturalnych czy też o kuchni czarnogórskiej (potrawach, daniach i napojach). Znajdują się tu tez informacje przydatne dla tych, którzy preferują turystykę rowerową i chcieliby zwiedzać Czarnogórę właśnie w ten sposób.

Wszystko to sprawia, że niniejszy przewodnik po Czarnogórze jest z jednej strony praktyczny i użyteczny, z drugiej zaś – pełen różnorodności i ciekawy w treści, bowiem można wiele się z niego dowiedzieć o tym kraju.

Niewątpliwą zaletą tej publikacji jest klarowny układ treści. Ponadto do atutów zaliczyłaby także szatę graficzną – przewodnik jest bogato ilustrowany zdjęciami, tak więc jego lektura, poza przydatnością, niesie ze sobą również przyjemność.

Szczerze polecam przewodnik „Czarnogóra” wszystkim tym, którzy wybierają się w najbliższym czasie do tego kraju, a także tym, którzy po prostu chcą na razie poczytać trochę na jego temat. Być może lektura stanie się zachętą do odwiedzenia pięknej Czarnogóry. Przekonajcie się sami!

Dorota Pansewicz

Informacje dodatkowe

Kod 9788328355880
Rodzaj produktu przewodnik
Wydawca Bezdroża
Autor Praca zbiorowa
Seria #Travel&Style
Rodzaj przewodnika ilustrowany
Język polski
Data wydania 13-06-2019
Wydanie 1
Oprawa miękka
Ilość stron 258
Wymiary / mm 135x215
Wysokość / mm 19
Waga / gr 460
ISBN 978-83-283-5588-0
EAN 9788328355880

Seria: #Travel&Style

Autorzy serii #Travel&Style wydawnictwa Bezdroża, biorąc pod uwagę różne style życia i podróżowania, stworzyli przewodniki oferujące różnorodne propozycje spędzania czasu w podróży. Informacje podzielono w przemyślany sposób na sekcje - sześć rodzajów ikon dzieli opisy atrakcji zgodnie z ich tematyką: w przewodnikach znajdziemy sekcje travel&active, travel&family, travel&food, travel&relax, travel&culture oraz travel&nature. W każdym z przewodników znajdziemy także rozdział Niezbędnik, oferujący skondensowane, najważniejsze informacje o danym kraju lub regionie. Niezależnie od stylu, w jakim podróżujesz, z serią #Travel&Style spędzisz swój wymarzony urlop! 

Napisz recenzję

Oceniasz: Czarnogóra

Jak oceniasz ten produkt? *

  Słaby Dobry Bardzo dobry Świetny Wybitny
Oceń produkt