Costa Brava przewodnik Marco Polo

Rodzaj produktu: przewodnik
Producent: Marco Polo
Język: polski
Data wydania: 2004
Kategoria
Menu / Przewodniki
Oceń, napisz recenzję
Ocena:

Napisz recenzję >>

Produkt niedostępny

Cena: 19,90 

20,90 zł

Dostępność produktu w księgarni ArtTravel.pl:
- Łódź: niedostępny

Opis


Wioski rybackie i plaże, turyści, Morze śródziemne i wszędzie surrealistyczne lady Salvadora Dalego. Ci wszyscy, którzy w ciągu dwóch tysiącleci pojawiali się na wybrzeżu, musieli zapewne mieć jaki istotny powód swoich wypraw. Oczywiście, ważne było usytuowanie strategiczne, zdobycze terytorialne i polityka. Ale prawda jest, jak zwykle, prosta: przybyszów oczarowało piękno tego wybrzeża, ciche zatoki, bogactwo morza, urodzajne ziemie w interiorze i niedostępne Pireneje na północy. I właśnie oni - Celtyberowie, Grecy i Rzymianie, Goci i Maurowie, Normanowie mniej, bo ci głównie palili, to co zastali, ale także Frankowie i oczywiście dawni Hiszpanie - uczestniczyli w kształtowaniu krajobrazu i co po sobie zostawili: liczne dobra kultury, którymi dziś się zachwycamy. Wszystko zaczęło się prawdopodobnie od złotej myśli katalońskiego poety Ferrana Agulla, który przed niemal stu laty ukształtował symbol swojej walczącej ojczyzny: Costa Brava - Dzikie Wybrzeże (bravo znaczy również nieposkromiony i dzielny). Wybrzeże, rozciągające się od Portbou na północy a do Barcelony, stało się najsłynniejszym nad Morzem śródziemnym. Costa Brava - Dzikie Wybrzeże: najważniejszy pod względem ekologicznym oraz ekonomicznym rozdział historii katalońskiej właśnie się rozpoczął... Przewodnik zawiera atlas samochodowy!

Informacje dodatkowe

Kod 9783829762892
Rodzaj produktu przewodnik
Wydawca Marco Polo
Autor Norbert Lewandowski
Seria Marco Polo
Rodzaj przewodnika kieszonkowy
Język polski
Data wydania 2004
Oprawa miękka
Wymiary / mm 107 x 190
Waga / gr 185
ISBN 3-8297-6289-5
EAN 9783829762892

Seria: Marco Polo

Kieszonkowy przewodnik Marco Polo jest taki, jak świat ludzi młodych – nastawionych na radość, zabawę, czerpanie z życia pełnymi garściami!
Nie musisz się zastanawiać, co wybrać – przewodnik proponuje to, co najlepsze: najważniejsze zabytki, zapierające dech w piersiach panoramy, ekscytujące doświadczenia, sportowe aktywności i klubowe atrakcje, klimatyczne knajpki i relaks pod chmurką, imprezy i fiesty, zakupy dla oszczędnych i modne miejscówki. Wszystko w skondensowanej postaci, z poradami ekspertów, linkami, aplikacjami, odnośnikami do blogów – tak jak lubisz!
Propozycje tras spacerowych i wycieczek, a do tego atlas drogowy to godne uwagi wsparcie dla każdego turysty.
Szkoda czasu na nudę, wymarzone wakacje z Marco Polo czekają!

© ArtTravel.pl

Napisz recenzję

Oceniasz: Costa Brava przewodnik Marco Polo

Jak oceniasz ten produkt? *

  Słaby Dobry Bardzo dobry Świetny Wybitny
Oceń produkt