Chobot. Życie najzwyklejszych ludzi świat, reportaż, Czarne
  • Chobot. Życie najzwyklejszych ludzi świat, reportaż, Czarne
  • Chobot. Życie najzwyklejszych ludzi świat, reportaż, Czarne

Chrobot. Życie najzwyklejszych ludzi świata

Dostawa od 0zł
Rodzaj produktu: reportaż
Producent: Otwarte
Język: polski
Data wydania: 17-10-2018
Kategoria
Świat / Świat
Menu / Literatura podróżnicza
Oceń, napisz recenzję
Ocena:

Cena: 38,90 

44,90 zł

Wysyłka do 48h
Dostępność produktu w księgarni ArtTravel.pl:
- Kraków: niedostępny
- Łódź: niedostępny
- Poznań: niedostępny
- Warszawa: dostępne "od ręki"
Dostawa zamówienia:
- Odbiór w księgarni ArtTravel
0,00 zł
- Punkty Poczta. Żabka. Orlen. Ruch
5,90 zł
- Paczkomaty. inPost
9,90 zł
- Polecona. Poczta Polska
0,00 zł
- Kurier 48. Poczta Polska
7,90 zł
- Express. Kurier DPD
12,90 zł

Opis

Siedem podróży w czasie. A ponieważ czas dany nam jest jako pamięć, będzie to siedem podróży przez siedem pamięci siedmiu zwykłych ludzi. Niby ten sam świat i te same czasy, ale widziane z różnych perspektyw – mieszkańca Ugandy, USA, Kolumbii, Indii, Finlandii, Zimbabwe i Japonii.

Siedem opowieści zwykłych ludzi o problemach, wyzwaniach, szansach i możliwościach. Ich zestawienie uświadamia, jak wiele zależy od tego, czy miało się szczęście urodzić się tu, a nie gdzieś indziej.

Siedem ludzkich historii i jedna próba odpowiedzi na pytanie, po co to wszystko.

Najnowsza książka nagradzanego reportażysty Tomasza Michniewicza to niezwykłe połączenie zapisu osobistych historii i wnikliwego spojrzenia na globalne problemy współczesnego świata. Autor w niezwykle plastyczny i wiarygodny sposób pokazuje świat takim, jak widzą go bohaterowie, zmuszając do refleksji nad kondycją człowieczeństwa.

Recenzje ArtTravel.pl

Tomasz Michniewicz to ceniony i niejednokrotnie nagradzany polski reportażysta. Znany jest z oryginalnego podejścia do poruszanych w książkach tematów. Jest autorem między innymi takich publikacji: „Samsara. Na drogach, których nie ma”, „Gorączka. W świecie poszukiwaczy skarbów”, „Swoją drogą. Opowieść o trzech podróżach po inne życie”, „Świat równoległy”.

O każdej z jego książek można powiedzieć, iż zwyczajne tematy z życia wzięte stają się w nich niezwykłymi, jedynymi w swoim rodzaju opowieściami. Nie inaczej jest w przypadku jego najnowszej publikacji – reportażu „Chrobot. Życie najzwyklejszych ludzi świata”.

Autor przedstawia tu historie życia siedmiu osób, mieszkańców różnych krajów. Są to: Mika z Finlandii, Juanita z Kolumbii, Kanae z Japonii, Reilly z Zimbabwe, Marggie z Ugandy, Casey z USA oraz Madhuri z Indii.

Opisując ich życie od urodzenia aż do dorosłości, w tych samych czasach, prezentuje świat widziany oczyma ludzi urodzonych, wychowanych i żyjących w zupełnie odmiennych realiach i warunkach. Stąd spojrzenie każdego z nich na te same sprawy jest całkowicie odmienne. Zupełnie inaczej potoczyły się też ich drogi życiowe.

Snując historie życia swoich bohaterów, Tomasz Michniewicz porusza takie tematy jak: dzieciństwo, obowiązki domowe, wychowanie rodzinne, szkoła i edukacja, małżeństwo, praca, możliwości zawodowe.

Pisząc o tym wszystkim, autor przeplata ze sobą kolejne fragmenty opowieści o życiu Miki, Juanity, Kanae, Reilly’ego, Marggie, Caseya i Madhuri. Dzięki temu na bieżąco śledzimy dorastanie i wchodzenie w dorosłość jednocześnie wszystkich bohaterów książki. Mamy przy tym możliwość zestawienia ze sobą i porównania tak różnych dróg życiowych, uwarunkowanych pochodzeniem, miejscem urodzenia, mentalnością mieszkańców danego kraju, możliwościami finansowymi, jakie zapewnia swoim obywatelom państwo.

Reportaż Tomasza Michniewicza to opowieść niezwykle interesująca, przyciągająca i pochłaniająca uwagę. Stopniowe zaznajamianie się w trakcie lektury z bohaterami książki, wywołuje zaciekawienie i chęć jak najszybszego poznania ich dalszych losów.

Jednocześnie książka ta wyzwala u odbiorcy wiele różnorodnych refleksji. Z jednej strony dostajemy w tej książce jakby malutki fragmencik otaczającego nas świata, a przy tym uświadamiamy sobie, że takich osób, jak Mika, Juanita, Kanae, Reilly, Marggie, Casey i Madhuri, których życie wygląda zupełnie inaczej niż nasze, jest na całym świecie bardzo wiele. Jak pisze autor: „To tylko wycinek. (…) A ilu tych wycinków nie widzimy, bo nam ich ktoś nie pokazał, bo akurat na tamte nie trafiliśmy”.

Z drugiej strony reportaż ten uświadamia nam coś jeszcze innego: chociaż miejsca, które opisuje autor, są od siebie tak odległe (w sensie terytorialnym i mentalnym), choć wydawałoby się, że ich mieszkańców tak wiele różni i dzieli, to jednocześnie istnieje wiele spraw, które ich łączą. Wydarzenia, które rozgrywają się w jednym miejscu na świecie, mogą mieć znaczący wpływ na ludzi żyjących w zupełnie innym miejscu. Wszyscy żyjemy przecież na tej samej ziemi, na tym samym świecie.

„Siedem osób. Siedem różnych miejsc. A może jednak tylko jedno, do tego wspólne, jeśli się nad tym dobrze zastanowić”.

Znając już wcześniejsze reportaże Tomasza Michniewicza, po niniejszej książce spodziewałam się dobrej, fascynującej lektury. Nie zawiodłam się. „Chrobot” to znakomita publikacja, która otwiera oczy na wiele spraw, o których może gdzieś przy okazji się słyszy, ale na co dzień o nich się nie myśli, nie pamięta, bo przecież one nas nie dotyczą. Tomasz Michniewicz dowodzi, że to tylko pozory, w rzeczywistości bowiem jest inaczej.

„Chrobot” to pozycja z całą pewnością wartościowa i godna polecenia. Gorąco zachęcam do jej przeczytania.

Dorota Pansewicz

Informacje dodatkowe

Rodzaj produktu reportaż
Wydawca Otwarte
Autor Tomek Michniewicz
Język polski
Data wydania 17-10-2018
Wydanie 1
Oprawa twarda
Ilość stron 480
Wymiary / mm 135x205
Wysokość / mm 37
Waga / gr 564
EAN 9788375154948
ISBN 978-83-7515-494-8

Recenzje i oceny Klientów

Super Autor, Super książka (Olaf)
Oceń produkt
Po przeczytaniu kolejnej książki Tomka stwierdzam, ze warto czytać jego książki ;-) (05.11.2018)

Napisz recenzję

Oceniasz: Chrobot. Życie najzwyklejszych ludzi świata

Jak oceniasz ten produkt? *

  Słaby Dobry Bardzo dobry Świetny Wybitny
Oceń produkt