Chorwacja Riwiera Dalmacja Baedeker

Rodzaj produktu: przewodnik
Producent: Baedeker
Język: polski
Data wydania: 2010 06
Kategoria
Europa / Chorwacja
Menu / Przewodniki
Oceń, napisz recenzję
Ocena:

Napisz recenzję >>

Produkt niedostępny

Cena: 47,99 

49,90 zł

Dostępność produktu w księgarni ArtTravel.pl:
- Łódź: niedostępny
- Poznań: niedostępny

Opis

Zobacz więcej

Każda z książek dzieli się na cztery „kolorowe” rozdziały (paginy kolejnych rozdziałów opatrzone są różnymi kolorami, co już przy pierwszym kontakcie z przewodnikiem ułatwia orientację w całości).

· Część „niebieska”, „Informacje o kraju/mieście”, zawiera treści zgrupowane w następujące działy: „Natura”, „Ludność”, „Polityka”, „Gospodarka”, „Historia”, „Sztuka i kultura” oraz „Słynni ludzie”. Kilkudziesięciostronicowy rozdział – na tyle, na ile to możliwe w przewodniku – wyczerpująco wprowadza w opisywaną przez siebie tematykę. O bogactwie „Informacji o kraju/mieście” świadczy fakt, iż często podstawowy tekst „rozbijany” jest przez jedno- lub dwustronicowe eseje traktujące o najbardziej interesujących, a niekiedy kontrowersyjnych faktach związanych z opisywanym miejscem.

· Rozdział „żółty”, „Informator od A do Z”, przedstawia alfabetycznie wszystko to, co niezbędne by przestać czuć się jak „obcy w obcym kraju”. To tutaj znajdziemy informacje o planowaniu podróży, gastronomii, komunikowaniu się w obcym języku. Tutaj dowiemy się jakiej wysokości dawać napiwki, co robić w sytuacji zgubienia karty kredytowej i uzyskamy odpowiedzi na „fundamentalne” pytania: „Kiedy jechać?” i „Ile kosztuje?”.

· Szczegółowe propozycje kilku wycieczek znaleźć można w „Trasach”, czyli w rozdziale „zielonym”. Każda z owych tras różni się długością i stopniem trudności, zaopatrzona jest w mapkę i atrakcyjny opis.

· Najbardziej rozbudowany rozdział, „czerwony” – „Atrakcje turystyczne” – prezentuje konkretne miasta, dzielnice i wszystkie te miejsca, które po prostu warto odwiedzić. Każda z atrakcji jest (nie)oceniona, aby jeszcze bardziej uatrakcyjnić wizytę w przedstawianym mieście lub państwie.

Wszystko to zaprezentowane jest w sposób dynamiczny (z licznymi „radami Baedekera” w formie ramek) i posiada układ odnoszący się do wyglądu progresywnych stron internetowych. Na osobną uwagę zasługują tak zwane „rozkładówki” drukowane na papierze powlekanym-kredowym, na których zobaczyć można komputerowe odwzorowanie i przekrój najsłynniejszych obiektów architektonicznych.

Informacje dodatkowe

Rodzaj produktu przewodnik
Wydawca Baedeker
Autor Praca zbiorowa
Seria Baedeker
Rodzaj przewodnika ilustrowany
Język polski
Data wydania 2010 06
Oprawa miękka
Ilość stron 306
Zdjęcia ilość 182
Wymiary / mm 120 x 185
Waga / gr 480
EAN 9783829766845
ISBN 978-3-8297-6684-5

Napisz recenzję

Oceniasz: Chorwacja Riwiera Dalmacja Baedeker

Jak oceniasz ten produkt? *

  Słaby Dobry Bardzo dobry Świetny Wybitny
Oceń produkt