• Camping Story Pascal , literatura podróżnicza

Camping Story Pascal

Rodzaj produktu: literatura podróżnicza
Producent: Pascal
Język: polski
Data wydania: 01-06-2012
Kategoria
Moje hobby / Podróżowanie z dziećmi
Menu / Literatura podróżnicza
Oceń, napisz recenzję
Ocena:

Napisz recenzję >>

Produkt niedostępny

Cena: 32,90 

39,90 zł

Dostępność produktu w księgarni ArtTravel.pl:
- Kraków: niedostępny
- Łódź: niedostępny
- Warszawa: niedostępny
- Gdańsk: niedostępny

Opis

Dodatkowy rabat -20% przy zakupie przewodnika

Czy pamiętasz czasy, gdy stłoczeni w samochodzie, obładowani po dach, z namiotem zamiast domu jechaliście całą rodziną na wakacje? Właśnie tak wyglądały wakacje małej Emmy Kennedy i jej rodziców. Każdy ich wyjazd – bez względu, czy była to dzika Walia, czy słoneczna Francja – zaczynał się wspaniale, lecz kończył katastrofą. Poturbowani, posiniaczeni, ze stratami w dobytku i „na psychice” wracali do domu przysięgając sobie, że był to ich ostatni wyjazd na camping. I że za rok już na pewno pojadą do miłego hotelu ze śniadaniem i basenem.

Camping Story to idealna lektura dla tych, którzy kochają podróże z namiotem, jak i dla tych, którzy nienawidzą. Nieprawdopodobne, lecz prawdziwe perypetie autorki oraz jej pełen autoironii styl gwarantują wyśmienitą zabawę pod warunkiem, że nic podobnego nie przytrafi
się nam samym.

Emma Kennedy – brytyjska aktorka, pisarka i prezenterka radiowa.
Prowadzi stały felieton w dziale Podróży The Guardian.

„Wywołuje salwy śmiechu” Heat
„Przezabawna, inteligentna i ciepła książka” Time Out

Recenzje ArtTravel.pl

Czy może być coś wspanialszego niż rodzinny wakacyjny wyjazd pod namiot? Tak z pewnością mogłoby powiedzieć wiele osób. Ale nie Emma Kennedy i jej rodzina.
Emma Kennedy to brytyjska aktorka, pisarka i prezenterka radiowa. Pisze ponadto felietony o tematyce podróżniczej do dziennika „The Guardian”.
W swojej książce „Camping Story” powraca wspomnieniami do czasów, gdy jako dziecko wyjeżdżała z rodzicami na wakacje. Wyjazdy te zawsze zaczynały się wspaniale: planowanie celu podróży, pełne ekscytacji oczekiwanie, radość… Niestety – każdy z dziesięciu opisanych w książce wyjazdów okazywał się jedną wielką katastrofą. Nie miało żadnego znaczenia miejsce, do którego wybierali się Emma i jej rodzice. Czy jeździli po Wielkiej Brytanii, czy też udawali się do Francji, spotykały ich przeróżne przygody i perypetie – niezbyt dla nich miłe.
Lecz choć każda kolejna podróż kończyła się mocnym postanowieniem „Nigdy więcej”, kiedy nadchodziły kolejne wakacje, rodzice Emmy znów z entuzjazmem robili wyjazdowe plany. Nawet jeśli zdawało się, iż wszystko już będzie układać się dobrze, że – jak to określiła Emma – Wakacyjnych Bogów udało się udobruchać, znów niespodziewanie, jak grom z jasnego nieba, spadały na jej rodzinę rozmaite katastrofy, następowały wydarzenia, które sprawiały, iż wakacji nie można było nazwać udanymi.
Szalejący sztorm, gwałtowne burze i ulewy, wypadki samochodowe, zatrucia pokarmowe i inne schorzenia, zatonięcie łódki, spotkania z dziwacznymi ludźmi, „nawiedzony” dom – to tylko niektóre „atrakcje”, jakie zafundował los rodzinie Emmy w czasie wakacyjnych wyjazdów. Z czasem dziewczynka i jej rodzice zaczęli wręcz spodziewać się jakiejś katastrofy i przyjmować ją jako coś normalnego i nieuniknionego.
Czytając te wspomnienia, można odnieść wrażenie, iż rzeczywiście nad rodziną Emmy Kennedy wisiało jakieś wyjątkowe fatum, że towarzyszył im ogromny pech. Może się przecież zdarzyć, iż któryś wyjazd nie ułoży się zgodnie z wcześniejszymi planami. Jednak gdy rok po roku okazywało się, że te wszystkie wspaniałe plany rozsypywały się całkowicie, można było skłonić się ku teorii Emmy, że to jacyś złośliwi bogowie uwzięli się na jej rodzinę.
Co ciekawe, autorka książki zapewnia, że swojej opowieści nie musiała w żaden sposób ubarwiać. Na zadawane jej pytania, czy cokolwiek zmyśliła, odpowiadała, że niestety nie – wszystko, o czym w książce opowiedziała, było faktem.
Kiedy sięgałam po książkę „Camping Story”, spodziewałam się lektury, która mnie rozbawi, rozśmieszy, wprawi w dobry nastrój – właśnie tego wówczas potrzebowałam. Nie zawiodłam się na niej. Autorka w barwny, zabawny sposób opowiada o swoich przygodach, opisuje rodzinne perypetie i tarapaty, wywołując często uśmiech na twarzy czytelnika.
Znajdziemy tu też krótkie wzmianki na temat miejsc odwiedzanych podczas wakacyjnych podróży po Wielkiej Brytanii (góry Seven Sisters i Brecon Beacons, dolina Neath, dolina rzeki Rhondda, Zatoka Swansea, Newcastle, mur Hadriana, Kornwalia, wyspa Wight), a także po Francji (Carnac, Argentat, Orlean, Paryż, Aix en Provence). Jednak nie turystyczne walory tych miejsc są tu najważniejsze, stanowią one jedynie tło dla właściwej opowieści.
Mimo że rodzinnym wyjazdom Emmy Kennedy towarzyszyły niespodziewane, nieraz przerażające zdarzenia, kłopoty i problemy, autorce książki znakomicie udało się wprowadzić czytelnika w wakacyjny klimat.
Pisze ona z dużym poczuciem humoru, będącym z pewnością w dużym stopniu wynikiem tego, iż po latach z dystansem mogła spojrzeć na wydarzenia, które kiedyś wywoływały rozpacz, a dziś śmieszą. Dzięki temu o rodzinnych wyjazdach opowiada ona żartobliwie i z przymrużeniem oka. Naturalny, swobodny styl pisarki oraz przystępny i łatwy w odbiorze język, a także ogromny humor sprawiają, że książkę Emmy Kennedy czyta się z przyjemnością.
„Camping Story” to lekka, zabawna, niezobowiązująca opowieść, doskonała na poprawę nastroju i oderwanie myśli od codzienności. Stanowi ona solidną dawkę dobrej zabawy. Jej lektura może być dla wielu czytelników wspaniałą rozrywką. Okraszone humorem wspomnienia autorki i jej lekkie pióro sprawiają, że od książki trudno się oderwać. Patrząc na pechowe przeżycia rodziny Emmy, sądzę, iż książka ta może niejednego nauczyć trudnej sztuki radzenia sobie z kłopotami i opresjami, dostrzegania jasnych stron życia, a także optymizmu, który – mimo wszystko - emanuje z kart książki i udziela się czytelnikom. Szczerze polecam więc wszystkim książkę Emmy Kennedy „Camping Story”. Zapewniam, że wywoła ona niejeden raz uśmiech na Waszych twarzach i wprawi Was w doskonały nastrój.
Naprawdę warto przeczytać!

Dorota Pansewicz

Informacje dodatkowe

Rodzaj produktu literatura podróżnicza
Wydawca Pascal
Autor Emma Kennedy
Język polski
Data wydania 01-06-2012
Oprawa miękka
Ilość stron 382
Wymiary / mm 135 x 205
Waga / gr 385
EAN 9788376420400
ISBN 978-83-7642-040-0

Napisz recenzję

Oceniasz: Camping Story Pascal

Jak oceniasz ten produkt? *

  Słaby Dobry Bardzo dobry Świetny Wybitny
Oceń produkt